Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3640 üzenetére

    Én ha valakit becsülök vagy nem becsülök, azt az alapján teszem, ahogy megismerem. Nem az életkor számít...
    De attól, hogy valakivel nem értek egyet, valakinek nem osztom a véleményét, sőt az ellenkezőjét tartom helyesnek és még vitatkozom is vele...esetenként csipkelődő is vagyok.... nos ez nem jelenti azt, hogy nem becsülöm..... nem tisztelem.....

    Visszatérve a az Isten gondoskodására.
    Sokat gondolkoztam azon, amin vitázunk. Ha jól érzékelem te a Isten gondoskodásának hiányából szeretnéd igazolni Isten nem létét, és én bármilyen példát hozok, számodra nem lenne meggyőző, mert egyrészt egy nick mögött bárki bármit írhat, másrészt meg tudnád racionálisan magyarázni... mintha a ráció cáfolná a gondoskodást...
    De fordítva is igaz. A te negatív példáid meggyőző ereje ott válik erőtlenné, hogy csupa általános dolog. Nem konkrét élet, hanem életek, amit a képernyőn láthatunk... Nem tudjuk a nevét sem, nem halljuk a szavát sem, nem tudjuk mi a világról alkotott véleménye.... Ezekkel nem lehet érvelni szvsz.... nem beszélve arról, hogy etikai problémát vet fel bennem, hogy a meleg szobában, forró kávé mellett, kihasználjuk más nyomorát a saját érveink megerősítése érdekében....

    Akár elfogadod, akár nem az Isten gondoskodása sokszor más embereken keresztül történik.... Erre Jézus is többször rámutat... mi több azt mondja, ha kielégítjük a szükségben levő szükségét (enni, inni adunk neki, felruházzuk, közösséget vállalunk vele), akkor ezt magával Jézussal tesszük... ez egy erőteljes buzdításnak számít részéről...
    Isten kiválaszt egy népet magának... no nem a népért, nem a nép buzgó hitéért, nem a nép etikus életviteléért, hanem azért, mert szereti őket. És ezzel nincs lezárva a dolog. Ezt a népet arra választja ki, hogy ezt a szeretetet megismertesse másokkal. És Isten szeretete nem szirupos cukormáz, hanem sokkal inkább a törődés, a gondoskodás szeretete. Mint ahogy az anyai szeretet sem a ragadós csókokban, sokkal inkább a megvarrt, kimosott, kivasalt ruhákban érhető tetten. Az igazi szeretet sokszor izzadságszagú... no nem az erőlködéstől, sokkal inkbb a cselekvéstől....
    Nos ezt kell továbbadni azzal, hogy gondoskodunk a ránk bízottakról... a környezetünkről...Lehet számon kérni Istenen Etiópiát... de amint megvizsgáljuk, kiderül, hogy a világ erőforrásai ismeretében nem kellene éhezniük. A világ technikai képességinek ismeretében nem kellene félniük az árvizektől, szárazságoktól.... nem kellene félniük az emberség képességének ismeretében a szomszéd ország katonáitól...
    De mégis.... és ez nem az Isten hibája, sokkal inkább az emberben keresendő a hiba...
    Cinikusan megjegyzed, hogy a fejlett társadalom megérdemli a pazarlást, mert megtermeli... más emberek éhhalálán keresztül... szerintem ilyen társadalom mást érdemel...

    A politikus pedig egy ideális társadalomban azt teszi, amire felhatalmazzák a választók. Ha téged nem indít meg cselekvésre a gyermekéhezés a saját környezetedben, akkor a politikust sem fogja megindítani... és mint tudjuk a politikusaink még csak nem is ideálisak...

    Isten azzal bünteti az emberiséget, hogy hagyja korlátok között a saját feje után menni... ennél nagyobb büntetés nem is kell... Amikor a nyugati államokról beszélek, nem a konkrét bűnökről beszélek, sokkal inkább a jómóddal megáldott gazdag rokon felelősségéről.... láthatóan nem tud mit kezdeni ezzel a szóval.... mert magával van elfoglalva... mint általában....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák