Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18124 üzenetére

    "ott van az ígéret, hogy akik Jézus nevében összegyűlnek ott ott van."
    oké, csak nekem vmi old spice kellene, nem ígéret

    "ott nem csak a tanításokkal foglalkoznak, hanem magával Istennel. Dicsőítés, keresztelés, úrvacsora, bizonyságtétel, tanítás"
    értem, de ezek megint hogyan bizonyítanak bármit is?
    ha tegyük fel nem létezne isten/Jézus, akkor ezeket nem lehetne megtartani?
    vagy úgy érted, ezeket senki nem akarná fenntartani, ha nem éreznének mögötte valós tartalmat?
    (és ha esetleg így van, akkor nem vagy te túl optimista?)

    szilveszterrel csak azt akartam mondani, hogy ÉN már a saját tapasztalataimnak sem hiszek maradéktalanul
    (mert nyilván nem lehetett ott szilveszter)
    hát még akkor másokénak hogyan hihetnék

    zárójelben: ha isten létezne, akkor ezzel tisztában kellene lennie
    tehát ha akarna tőlem vmit, akkor EZZEL EGYÜTT lenne kénytelen vmi személyre szabott, megerősítő tapasztalatról gondoskodni az "ismeretek" mellé (vagy azokkal együtt) :)
    amiről te is beszélsz
    de úgy érzem veled ellentétben nálam ez még erősen várat magára

    "De ellenben az evolúciós elméletben is vannak millió (10 millió) évek amik hol pluszban, hol mínuszban vannak, leletenként és kutatónkként eltérően"
    nem mondod...:)

    "A MINDIG mégse áll meg, mert azelőtt nem beszélt példázatokban még a sokaságnak sem"
    jól van, költői túlzás volt
    módosítani szeretnék "elég soxor példázatokban beszélt"-re

    "Bárkinek a beszéde értelmezhető több szinten"
    ez is igaz, de én mondtam vmi olyasmit is, hogy BÁRMELYIK szinte értelmezve meg is állja a helyét
    és ez azért már nem feltétlenül mondható el bárkinek a beszédéről

    "Isten odafigyel a fordításokra....még héberül se kell tudnod"
    akkor nekem csak nem vili
    nézzük a konkrét példánkat, Azázelt
    most akkor szted mit kellene még elolvasnom mondjuk a károli mellé, hogy véletlenül se érthessem félre?

    "Nekem úgy tünik, hogy egy szuper intelligens, rendkívüli hatalommal bíró kacsa volt."
    akkor viszont mégis csak 1 felsőbb hatalom teremtett ebben a teremtéstörténetben is
    (márpedig te éppen arra hoztad ezt példának, hogy ez nem mindig van így)

    "Nem értetted a kérdésem kulcsszavát: belevonni. Mert oké, hogy az ateistáknak ezt hazudod, a keresztyéneknek azt hazudod..."
    akkor te sem értettél meg engem teljesen
    ugyanis szó sem lenne itt részemről semmiféle hazugságról!
    se az egyiknek, se a másiknak
    de akkor pontosítok:
    az ateista tudósoknak azt mondanám, hogy ismereteket kerestek?
    mit szólnátok az ÖSSZES létező ismeret esetleges forrásához?
    érdekelne benneteket?
    mert volna itt 1 csoport, akik már kutatgatják 1 ideje...
    a hívőknek meg azt, hogy szeretnétek még jobban megismerni ezt az általatok istennek nevezett vmit?
    mert volna itt 1 csoport, akiknek talán megvannak ehhez a lehetséges legjobb technikai eszközei és tudományos ismeretei...
    most mondd meg:
    szted miért nem keresi egymást a 2 csoport tárt karokkal? :D

    "Szívesen élnél most Szomáliában, Észak Koreában"
    ez is jogos
    de mindössze annyiban kellene pontosítanom, hogy te szeretnél-e magyarországon élni bármelyik ezt megelőző korban?
    (vagy ha már itt tartunk esetleg az ezután jövőkben?)
    a szomáliaiak pedig vajon szeretnének-e 1 korábbi szomáliában élni, az észak-koreaiak pedig 1 korábbi észak-koreában?

    "Magyarország népessége fogy."
    a világé összességében meg nő

    "Egyébként a születési ráta növekedése vezet a növekedés robbanáshoz ezt kihagyod a képletedből"
    gondoltam nem veszed észre:)
    nyilván szaporodni is exponenciálisan szaporodunk, persze
    de ez is igaz mindegyik fajra
    és mégis vannak kipusztulók is
    persze vili, hogy ott is megint sok minden árnyalja a képet
    rendelkezésre álló élettér, kaja, esetleges "konkurens" fajok, stb
    de sztem mindezzel együtt is megalapozott vhol, amit eddig elmondtam ezzel kapcs

    " Ha te bízol az emberi észben, legyen. Én jobban örülnék ha az emberi szívben bízhatnék."
    talán én is
    de azzal kell beérni, ami van
    vagy persze lehet arra is várni, hogy majd eccer jön vki és tesz róla, hogy minden jó legyen
    (és eközben persze szemrebbenés nélkül használni mindazokat a vívmányokat, amit addig is az emberi észnek köszönhetünk) :R

    "Isten megoldása nem csak a kárhozat. De szép csúsztatás."
    köszönöm, nekem is tetszett:)
    (de azért az övének csak része az is...)

    "Értem az érveidet, de aközött, hogy az emberért lett teremtve a világ és Isten szereti az embert van egy kis különbség."
    rendben, igaz
    (de szted annyira távol áll egymástól a kettő?)

    "Neked is ott van a kislányod...nem miatta csinálsz mindent, hanem bevonod abba."
    hát fene tudja
    ha a 2 közül kell választani, akkor biza lehet hogy inkább az előbbi
    (vagy mit értesz azon, hogy "belevonom"?)

    "a lányod a makacssága miatt lett beteg, akkor te hibáztál azzal, hogy a feleségeddel vállaltátok őt? (bocsi, hogy ilyen példákat hozok"
    csak bátran
    majd szólok, ha zokon vettem vmit:)
    de én inkább arról beszéltem, hogy ha már vállaltuk akkor biza kutya kötelességünk legjobb tudásunk szerint segíteni neki ha pl fáj vmije
    és nem ha ez, meg ha az, nem feltételekhez kötve, nem majd, vmikor, vagy nem utolsó sorban nem megbízok ezzel vkit
    (vagy te úgy szoktad?)

    " Itt megint nagyon antropomorf vagy"
    hogy ÉN??
    akkor csak elő kell vennem megint azt a témát, amit eccer már rögtön le is fújtam:
    a mindenhatóságán kívül tudunk ("tudtok") istennek bármi olyan jellemzőjéről, ami nem emberi?

    "Miből gondolod, hogy a munka nyűg és nem ajándék? Azért mert te így éled meg?"
    pontosan:)
    és mert állítólag a saját képére teremtett
    és mert épeszű...lény sztem nem fárasztja magát csupán jókedvéből, ha egyébként nem lenne muszáj

    "Az1. pontod alapján az lenne a jutalom, ha nem csinálnánk semmit?-költői kérdés"
    már miért lenne költői?
    világosan írva vagyon, hogy az "arcom verítékével" a bünti része

    "Honnan veszed ezt az Isten ráun a dologra ötletet?"
    te mondtad, hogy nem értünk/nem nekünk teremtette a mindenséget
    (és ez alapján talán joggal feltételezhetem, hogy nem is az állatok, vagy növények kedvéért)
    akkor marad ő
    a saját szórakoztatása:)

    "Összegezve én nem tartom kiemelhetőnek az embert,"
    nem azt mondtad, hogy megtörténhetett volna, hogy nem teremti meg az embert??
    de mindegy
    én sem tartom és akkor ezt most tisztáztuk

    "A keresztyénség Krisztus központú és nem emberközpontú."
    ez szépen hangzik
    csak ha nem lett volna a gubanc (a lázadás), akkor nem is let volna szükség megváltóra, mint olyanra
    (maradhatott volna a saját angyali/isteni mivoltában)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák