Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18125 üzenetére

    Két felvetésedet összehozom. Az egyik a Biblia értelmezés a másik pedig Jézus jelenlétének megtapasztalása. Jól látod, hogy nem ígéret kell, hanem bizonyíték :) Ha Jézus csak mint ígéret lenne jelen a keresztyén közösségekben, bizony nem lennének ilyen közösségek. Az idézettel csak arra utaltam, hogy Jézus amit mond azt megtartja. A másik, hogy nem kell neked egyedül küzdened a Biblia szövegével. Ha tényleg elkezdi olvasni az ember sok-sok kérdése felmerül a szöveggel kapcsolatban. Nem véletlen, hogy a Biblia tanít arról, hogy egyesek a Szent Lélek által jobban értik a dolgot, könnyen tanulnak hébert, görögöt, sokat olvasnak és gondolkodnak az eredeti szövegről. Ők a tanítók. Gyülekezetekben lehet velük találkozni :) Egyébként ahogy korábban is utaltam rá, hogy az ószövetség zsidóknak is íródott, gyakorolták a szertartást, szóval kérdezz meg egy zsidó rabbit (biztos van a közeledben) és ő megmondja neked mit jelent az Azazel szó. De bármilyen fordítást elolvashatsz, összevethetsz az eszedre van bízva, hogy értelmezed. A félreértéstől még messze vagy :)

    Ha nem lenne Isten miért lenne istentisztelet? Ha az emberek nem tapasztalnák meg Jézus jelenlétét minek járnának istentiszteletre? Ha az egész kamu lenne, még néhány száz évig fenn is maradna, de nem több ezer éven keresztül. Az emberek mennének a jobb megoldások után. Valaki persze miután megismerte Istent hátat fordíthat neki és van ténylegesen ilyen. Jézus nem mindenkinek szimpatikus.

    Saját tapasztalataidnak se hiszel. Ebből tényleg következik hogy másnak se hiszel. De nekem nem is célom, hogy meggyőzzelek, inkább az, hogy akik hisznek a saját tapasztalataiknak az nem rosszabbak nálad. A kételkedés jó dolog, de azért van a valóság, hogy megismerjük és erre valók a tapasztalatok. Ezért működik a tudomány is, a saját és mások tapasztalatai egybevágnak, erősítik egymást és ez működik a keresztyénségen belül is.

    Lehet hogy vár a személyes megerősítő tapasztalással. Lehet te mondod ki, hogy nem is akarsz vele kapcsolatot.

    Jézus példázatainak, szavainak értelmezéséhez: Nem gondolom, hogy bármilyen szinten értelmezve meg kell hogy álljon. Ha Jézus valamit a tanítványainak mond azt nem értelmezhetjük az egész világra. Mindig meg kell nézni, hogy kinek, mikor mit mond és az a Biblia többi részéhez hogy kapcsolódik. Korábban mondtam, hogy a Bibliából bármi bebizonyítható és az ellenkezője is. Valami valamilyen szinten érthető akár úgy is hogy... Tehát óvatosan a bármit bármilyen szinten. De Isten azért adta a Szent Lelkét, hogy segítsen nekünk és Ő ezt meg is teszi. Valaki könnyebben tudja értelmezni a Bibliát valaki kevésbé, segítjük ebben egymást. De itt már megint Isten megtapasztalásánál lyukadunk ki...

    Ha a kacsa szuper intelligens (a szöveg alapján közönséges kacsának tűnik, de nézd meg) még akkor is marad bőven olyan teremtéstörténet ahol nincs ilyen személy.

    "szted miért nem keresi egymást a 2 csoport tárt karokkal?"
    Mert nem jól ismered a keresztyéneket. A keresztyének tényleg jobban akarják ismerni Istent de azt már tudják, hogy Isten a teremtett világ felett áll, tehát a teremtett világból max következtetni lehet Isten személyére de ténylegesen megismerni nem lehet. Hiába vagy jó grafológus és bármit megmondasz valakiről a kézírása alapján, de csak akkor kerülsz vele kapcsolatba, ha elkezdesz vele beszélgetni. Hogy az ateisták miért nem közelítenek a keresztyének felé azt nem tudom.

    Te a technikai fejlődésben látod a boldog élet kulcsát én nem. Ha boldog vagyok akkor élhetek 1000 évvel ezelőtt is, de ha boldogtalan akkor hiába élek 2234-ben. Én élnék korábban Mo-n. De értem az álláspontodat, de nem látom a valóság alapját.

    Te pedig szemrebbenés nélkül használod azt a levegőt, földet, napsütést... ami nem is a tied :)

    "ha a 2 közül kell választani, akkor biza lehet hogy inkább az előbbi
    (vagy mit értesz azon, hogy "belevonom"?)"

    A bevonáson azt értem, hogy engeded, hogy a lakásodban éljen, beülhet a kocsidba, nézheti a tévédet, eheti azt a kaját amit a te munkádból lett vásárolva stb...

    A kislányod gyógyítását te is feltételhez kötöd azzal, hogy hasmenésre nem algopirint adsz neki, pedig ő azt szeretne. Isten tudja mi a bajunk és gyógyít, csak mi mindenképpen másképp akarjuk és itt nem Isten mindenhatóságáról van szó hanem az ember makacsságáról. Ha az ember szíve a beteg hiába gyógyítod az agyát. De örülök, hogy te is látod, hogy az embernek mi a baja, max nem keresel rá megoldást, elmegy így is. Még egy ideig biztos.

    "(de azért az övének csak része az is...)"
    De nem kizárólagos és egyetlen. De ahogy te kifejtetted korábban a te mindenhatóságod se mentes ilyesmitől :)

    És mi van azokkal az emberekkel akik élvezik a munkájukat. Vagy éppen hobbiból futnak maratont? :) A munka a bűneset előtt is létező fogalom volt, nem volt tétlen Ádám és Éva. Nem tétlenségre lettünk teremtve.

    A hangsúly a "ráun" szón volt. Így talán érthetőbb a kérdésem.

    Jézus nem jött volna le, de ugyan úgy imádva és dicsőítve lett volna mint most. A Végén az áll helyre ami az elején lett volna.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák