Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17646 üzenetére

    ...továbbá - még ha nem is volt szándékos - kaptam tőled/tőletek 1 érdekes adalékot is:
    már említettem volt korábban is, hogy talán a kelleténél jobban megszemélyesítjük ezt az istennek nevezett vmit
    namármost
    ha úgy alapvetően és teljes egészében csak jelképesnek tekintem mindazt amit a biblia leír konkrétan istenről (és a sántáról), akkor talán valóban megállhatná a helyét az, hogy nincs (és ez esetben nem is lehetne) harmadik alternatíva
    vagy istent "választom", vagy a sántát
    vagy jó ember vagyok, vagy nem
    és az is tiszta sor lenne, hogy ha csak 1 kicsit is rossz/tökéletlen vagyok, akkor már nem vagyok jó/tökéletes
    attól pedig, hogy esetleg 1 kicsit jó vagyok, még simán lehetnék összességében biza tökéletlen
    tehát 1 elég nagy dilemmám oldódna fel
    míg ha személyként képzeljük el őket, akkor igenis kellene lennie további lehetőségeknek, amikor is hátat fordíthatnék mindkettőjüknek
    tehát azt próbálom kinyögni, hogy isten talán nem is létezik
    legalábbis abban az értelemben nem, ahogy a hívők gondolják: vmiféle személyként
    de még mielőtt reflexből elzárkóznátok ezen lehetőség elől gyorsan leszögezném, hogy ugyanakkor bizonyos értelemben meg mégis "létezne":
    létezne a jóság, a szeretet és mindazok a dolgok amikkel istent felruházzátok/amiket neki tulajdoníttok
    na mit gondoltok lehet, hogy előbbre jutottunk isten megismerésében?:)
    most próbálok felidézni a rohamosan halványodó bibliai ismereteimből olyan részeket, amikor isten "személyesen" szerepel...
    segítetek összeszedni olyan a példákat, amik vitán felül rácáfolnának erre?
    azaz amik semmiképpen nem értelmezhetők esetleg csak jelképesen?
    lehet hogy vannak, csak nekem már kiestek

    (az első kérdésre pedig, hogy ez esetben honnan származhat a biblia azt mondanám, hogy esetleg gondolkodó, jó meglátású és tanítószándékú EMBEREKTŐL)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák