Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    válasz euchi #10308 üzenetére

    "Mint ateista, szeretném, hogy az emberiség egyszer kinője a vallásokat, de egyénenként nincsenek és nem is lehetnek ilyen elvárásaim. Akivel tudok beszélgetni ilyesmiről, azzal beszélgetek és legfeljebb annak a személynek lehetnek ilyen elvárásai saját magával szemben."

    Szerintem az ateisták döntő többsége nem szeretné ezt amit az idézett rész elején írsz, és nem is foglalkozik a kérdéssel (ennyit biztosan nem). Semlegesen viszonyul hozzá, sőt inkább pozitívan, mert elismeri mondjuk a "keresztény értékrendet" jónak. Ne lopj, ne ölj stb...
    Vagy azt mondja pl hogy a buddhizmus milyen szimpatikus szelíd vallás.

    Szóval szerintem Te nem mint ateista szeretnéd ezt, hanem mint Euchi, aki mellesleg ateista.

    Ez amit Te mondasz, csak durvább verzióban, nekem kétféle igencsak szélsőséges ideológiából ismerős:). Ez a koncepció, hogy a vallások majd megszűnnek és ez milyen jó lesz az emberiségnek.

    Szerintem jobb ha elfogadod hogy nem fogja az emberiség "kinőni" a vallásokat.
    Mindig lesznek ilyen emberek akik valamiért megeszik a "maszlagot" .
    Miért fáj ez Neked? Hogy kinek volt igaza, vagy hogy kinek nem volt, ez ki fog derülni.
    Elhiszem hogy a környezetedben vannak hívő emberek. De a hitük miért ennyire központi téma számodra? Fogadd el őket így.
    Persze beszélgetni jó és érdemes, de a tényeket számon kérni hit kérdésében nem tudom van-e értelme.

Új hozzászólás Aktív témák