Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mysterion

    tag

    Sziasztok! Észrevettem egy furcsaságot, és kíváncsi lennék mások láttak-e már ilyet.

    Van egy UPC-től kapott Technicolor kábelmodem, amit switchnek és routernek használok. Viszont a DHCP-t nem a router szolgálja ki és osztja, hanem egy (PC-s OpenWRT, általam átalakítva) számítógép. A kábelmodemen ennek megfelelően ki is kapcsoltam a DHCP szervert. Ez mind szép és jó, tökéletesen működik az egész hálózat.

    Csakhogy, az a furcsa, hogy a DHCP kliensek között találtam egy olyan eszközt ami folyamatosan lóg a hálózatomon, de nem tudom mi az. Nem az enyém. A kábelmodemen minden WiFi ki van kapcsolva, tehát úgy nem tud belógni semmi. Az az érdekes, hogy a MAC címe alapján ez valami Thomson eszköz akar lenni, és nem hiba, mert folyamatosan bent lóg a hálózatban, újítja a DHCP leaset, és pingelhető is! Valami belát a belső hálózatomba az UPC kábelmodemének tűzfalán keresztül ?

    Lekötöttem mindent a kábelmodemről, csak egyetlen gépet hagytam fenn ami folyamatosan pingelte közben az IP-t, és akkor is folyamatosan elérhető. Abban a pillanatban, ha lekötöm a kábelmodemet a hálózatról megszűnik az elérhetősége a címnek, tehát konkrétan a kábelmodemen keresztül érhető el ez a cím!

    Ez azért érdekes, mert ez nem a kábelmodem saját admin felülete, az a 192.168.0.1, és annak a MAC címe Technicolor is. Ráadásul az nem kér DHCP-től IP-t mivel statikus beállítása van, ez egy teljesen más cím, más MAC azonosító (sőt a MAC cím alapján más gyártó!), és amíg a kábelmodem a hálózatban van ez a cím folyamatosan bent lóg a hálózatomon, kéri a DHCP frissítést, pingelhető és működőképes. A címen nincs semmi nyitott port, lefuttattam a portscan-t, tehát igazából nem tudom mire van, miért van, mi ez, és mit keres a hálózatomban ? Eléggé zavar az, hogy valami idegen eszköz van a hálózatban. Az lenne a kérdésem, hogy ez az UPC-nek valami cucca, vagy mi ez ?

  • Mysterion

    tag

    válasz Intruder2k5 #12141 üzenetére

    Köszi a válaszokat! Jó ötlet volt, kipróbáltam és lehúztam a koaxot, továbbra is pingelhető. Szóval tényleg a modem hozza létre. Tehát thomson azonosítóval a technicolor router egy második IP címet is delegál a hálózatba ami mint kliens viselkedik.

    A kérdés most már csak az, hogy miért ? Ez mire jó ? Hiszen ott van a router elsődleges címe elérhetőnek, minek kell egy második IP-t ráadásul a DHCP-től igényelnie ? Azt mire használja ?

  • Mysterion

    tag

    válasz Intruder2k5 #12149 üzenetére

    Ezt tudom. De most a modem (router üzemmódban) 3 címen érhető el.

    1. 192.168.100.1
    2. 192.168.0.1
    3. DHCP-től kért és kapott 192.168.0.101 (!) címen.

    És ezt nem értem, hogy minek neki a .0.101 cím, miért kér a DHCP-től egy címet, és ott mit csinál. Mert azon a címen semmilyen port nincs nyitva. Tehát nem csak a 80-as, de semmi. Az csak van, és folyamatosan frissítgeti ahogy lejár a DHCP lease. Tehát a HGW címe 192.168.0.1, és az alap modem címe a 192.168.100.1 az megvan és azokat értem, de a harmadik IP-t amit a DHCP-től kér a 192.168.0.101-et azt nem, főleg mivel azon semmilyen nyitott port nincs, az csak látszólag van, és mindössze pingelhető, de nincs rajta nyitva semmi. Azzal mit csinál ?

  • Mysterion

    tag

    válasz glaci #12156 üzenetére

    Az lehetséges. Ezek szerint nem sikerült hibátlanul az a lebutítás. :D Ezért is voltam kíváncsi ez mi, mert azért nem szeretem, ha a hálózatomban csak úgy kuksol egy ismeretlen cucc. Kár hogy az UPC lebutította.

    @Intruder2k5:

    Ezért is kérdeztem hátha tudtok itt valamit ennek, mert nem láttam értelmét. Mindenesetre eddig sem volt szimpatikus jószág ez a modem, most még kevésbé.

  • Mysterion

    tag

    Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom vagy volt-e már, de tanácsot szeretnék kérni. Múlt hónapban lejárt a 2 éves hűségem, és ennek örömére természetesen felemelték a havidíjamat annak ellenére, hogy a számlán még akkor azt írták változatlan áron nyújtják a szolgáltatásokat. Mikor betelefonáltam megnyugtattak arról, hogy nekem mennyire jó, mert így sem listaáron adják, de azért nagylelkűen felajánlották ha nem tetszik, akkor tudnak adni jobb ajánlatot. Mivel a környéken egyelőre a T szolgáltat csak, a Digi meg már ugyan fejleszt a kerületben, de ide felénk még csak tipp sincs, hogy egyáltalán eljutnak-e valamikor, ezért végső soron lekötni magamat nem nagy rizikó, mert legkorábban is valszeg jövő év ilyenkor érkeznének. Ezért kértem egy visszahívást egyeztetésre ami ma meg is történt. Sikerült megközelítőleg kialkudni egy csomagot ami talán elfogadható. (Digital Gold, 120 Mbit NET, Non-Stop L telefon, HD TV + felvétel és egy második DTV Box ez így 11.600 forint)

    Node, a telefonban az ügyintéző szólt, hogy én elfogadok bizonyos nyilatkozatokat a szolgáltatással kapcsolatban, de ha nem tetszik vissza is vonhatom azokat bármikor ingyenesen. Örültünk is, meg is jött emailben a szerződés, és gondoltam megnézem a "nyilatkozatokat" amiket elvileg elfogadtam. Itt két dolgon meg is akadt a szemem és ebben kérnék tanácsokat:

    1. Hozzájárulok forgalmi adatokon kívüli helymeghatározó adatok nyújtásához.

    Ez nem értem mit jelent ? Ha fellépek UPC Free WiFi-re vagy elindítom az UPC-s appjaikat, akkor azok gyűjtenek rólam helyinfót, vagy mit ? Nem érdekel különösebben, tőlem gyűjthetik úgyis gyakorlatilag a Googletól kezdve mindenki gyűjt, csak furcsa.

    2. A Szolgáltató az Előfizetői Szerződést az egyéb (kiegészítő és járulékos) szolgáltatások díja vonatkozásában jogosult egyoldalúan módosítani, amely a szerződés feltételeinek lényeges módosítását nem eredményezi.

    Ez ugye azt jelenti, hogy a hűség idő alatt az UPC gyakorlatilag egyoldalúan bármikor megváltoztathatja a szolgáltatások hav díját az én beleegyezésem vagy velem történő konzultáció nélkül és én ez ellen nem tehetek semmit.

    Namost tekintve, hogy már most is babráltak a havidíjjal, sőt az utóbbi 3 évben is voltak már anomáliák, ezért finoman szólva sem vagyok meggyőződve arról, hogy ők ezt csak úgy viccből rakták be, és nem fogják ezt kihasználni. Természetesen ezen "nyilatkozatom" a kiküldött szerződésben automatikusan igen-re van állítva, viszont ott van alatta egy kitétel, hogy ezt megváltoztathatom:

    "Az előfizetői jogviszony időtartama alatt a fenti nyilatkozatait Ön bármikor jogosult díjmentesen megváltoztatni.
    Amennyiben a fenti felsorolás az ön által tett nyilatkozatokat / megkapott tájékoztatásokat nem megfelelően tartalmazza, úgy szíveskedjen azt Társaságunknak bármely ügyfélszolgálati csatornán 5 munkanapon belül jelezni. Nyilatkozatait Önnek a szerződés időtartama alatt bármikor lehetősége van írásban, szóban, vagy a szolgáltatásra vonatkozó számlája befizetésével megerősíteni.
    "

    Ha jól értelmezem ez azt jelenti én módosíthatom ezt a nyilatkozatot, és mondhatom azt, hogy nem járulok hozzá az egyoldalú módosításhoz. Az lenne a kérdésem, ha én ennek a nyilatkozatnak a módosítását kérem, hogy nem járulok hozzá, az mit jelent ? Az a szerződés felmondását jelenti, vagy korrekt módon tudomásul veszik és nem fognak ezért kötekedni ? A válaszokat előre is köszi!

  • Mysterion

    tag

    válasz F-ECT$ #51165 üzenetére

    Köszi! Mindenképpen tervezem hívni őket, most gyűjtöm a véleményeket és tapasztalatokat, ezért voltam kíváncsi másnak is gyanús volt-e. Előtte viszont fel fogom keresni az NHH-t és kikérni az álláspontjukat az ügyben, hogy ez mennyire korrekt szolgáltatói eljárás, illetve mennyire jogosan tehetik meg, hogy egy ilyen erősen hátrányos feltételt kényszerítenek az ügyfélre. (Egyébként a többi pont is megérne egy misét.)

  • Mysterion

    tag

    válasz 4Grider #51167 üzenetére

    Aha! Tehát ami nincs a szerződésben rögzítve ? Az úgy azért már más téma. Köszi!

  • Mysterion

    tag

    Sziasztok! Tudom időnként felmerül, de eddig nem nagyon láttam választ. A környékünkön elkezdett a Telekom ficánkolni és üvegszállal behúzni a környéket. Most az UPC-nél van egy csomagom amiben fizetek 12.000 forintot, ebben FP120-as netet sikerült nekik beleszuszakolni, egy Gold csomagot és a korlátlan telefont. Azt néztem a T-nél kb. így utcáról beesve 2000 forinttal drágábban kapnék 1000Mbit-et, és ugyanezeket az opciókat.

    Namost engem az 1000Mbit downlink önmagában abszolút nem érdekel, viszont az uplink nagyon is. A 120-as net az UPC-nél szánalmasan nevetséges 10Mbitet ad, de még a legnagyobb 500-as csomag is mindössze 22Mbit. Azért ez a piacon ma már finoman szólva sem jó. Hamarosan lejár a hűségem az UPC-nél, és ezért elkezdtem tájékozódni a dolgokban. A Digi és a Telekom is a komolyabb csomagjaihoz emberi UL-t ad már, csak az UPC nem. Alapvetően nem lenne semmi bajom az UPC-vel egyébként, de ez az uplink viszont zavar és emiatt gondolkozom nagyon a váltáson. Az lenne a kérdésem, hátha itt vannak olyanok akiknek van jobb rálátása a dologra. UPC-nél várható valamikor bármilyen változás annak érdekében, hogy így 2017-ben ezt a nevetséges UL sávszélt kicsit növeljék ? Köszi!

  • Mysterion

    tag

    válasz Intruder2k5 #62105 üzenetére

    Köszönöm a választ! :R Tehát ez nem üzleti kérdés az UPC-nél, hanem technikai. Akkor ennek fényében gondolkozom tovább, mert azért a Telekomtól ódzkodom, de meglátjuk ha oda jutok.

  • Mysterion

    tag

    válasz kabelmania27 #62107 üzenetére

    Köszönöm a tippet! 2 éve felhívtak telefonon, de most beelőzöm őket, mert így legalább össze tudom hasonlítani az ajánlatokat. Egyébként is most az UPC mióta épül itt a T üvegszála újra elkezdte promózni magát szórólapokon, úgyhogy kíváncsi leszek milyen ajánlatot ad. Szemtelenül jó kell legyen ahhoz, hogy a hiányzó UL-t kompenzálja. :)

  • Mysterion

    tag

    válasz kabelmania27 #62115 üzenetére

    Az a baj, hogy a 10 helyett a 20 az nem egy nagy ugrás. Oké, a 10-hez képest a duplája, de nem a 10 megabit többlet ami hiányzik. Elégedett vagyok a 120-al bőven, ráadásul szokta is hozni, feljebb csak a tényleg relevánsabb feltöltésért mennék. Igazából az lenne a cél, hogy elérhessem az itthoni tartalmaimat normálisan meló közben is, illetve egy YT feltöltés, vagy ha VPN-en dolgozom, akkor ne tartson egy életen át minden adat mozgatása. (Vicces, hogy már a mobilnetem is 45-50mbit UL-t tud.)

    Nekem most egy Ubee EVW3226 modem van itthon bridge üzemmódban. (Routerként ennyire bugos megoldást szerintem még nem is láttam. Gyakorlatilag csak úgy működik ha minden gyári, a DHCP beállításoktól kezdve bármihez hozzányúlnék, attól megborul, és össze-vissza működik...) Mikor az UPC bejelentette ezeket a connect boxokat, akkor érdeklődtem az UPC-nél, de akkor a 120-asoknak csak valami összegért akarták cserélni, annyira meg nem motivált, mert szerintem mindegy nekem, hogy az ubi vagy a connect box megy bridge modeban. :)

  • Mysterion

    tag

    válasz Tombi #62120 üzenetére

    Akkor pláne örülök, hogy nem lett cserélve. Már akkor sem motivált nagyon, mert a 120mbitet amúgy is képes magából kipréselni ez a modem is. A router felületének beállításait meg maximum rémálmaimban látom, így ezt kibírom. :)

  • Mysterion

    tag

    válasz kabelmania27 #62122 üzenetére

    Mindenképp megfogadom a javaslatot, és nem cserélek modemet.

    Viszont kíváncsiságból nézegettem a DOCSIS 3.0 szabvány kapacitásait, és arra azt írták, hogy a maximum uplink amire képes lenne a protokoll az 200Mbit. Ha teszem fel, most nagyon nem bízok a technológiában és hagyok 50%-ot a hibák miatt, az akkor is 100Mbit.

    Nem értek ehhez a technológiához, tehát nem okoskodásnak szánom, hanem kíváncsiság hajt. De ha a szabvány képes lenne ilyen sebességre, akkor műszaki akadálya csak nem lenne annak, hogy mondjuk legalább 50 vagy inkább 100mbitet adjanak, és még úgy is csak max. 50%-os a kihasználtsága.

    Ahogy nézem ebben a protokollban is benne van az ami manapság a T és a Diginél is létező ajánlat. Tehát lehetne versenyképes, de ha mondjuk biztosabbra akarunk menni és figyelembe vesszük a hálózat változó minőséget, és a felével terveznénk, akkor is gondolom azért beleférne. És a 100 is sokkal több, mint a 10 vagy max. 22. Mert ahogy nézem a 200 és 500-as csomagoknál ajánlott 22 Mbit is ha minden igaz és jól látom, akkor a jelenlegi szabványnak is mindössze kb. ~10%-át használja ki. A 120-nál meg még annyit sem. Ha ez műszaki akadály, akkor ennyire rossz minőségű lenne az UPC hálózata, hogy ennyi amit biztonságosan ki tudnak hozni, vagy mi indokolhatja ?

    Tényleg nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok. Köszi!

  • Mysterion

    tag

    Köszi mindenkinek a válaszokat. Így már világos a kérdés. Tehát nagyjából annyi minden hibádzik az elavult technológiától kezdve a lassú átálláson át a drága új technológiákig, hogy gyakorlatilag esélytelen az ügy belátható időn belül. Ez nálam is nagyban megválaszolja a kérdéseket, mert így nem kergetek illúziókat. :R

  • Mysterion

    tag

    Sziasztok! Kérnék tanácsot tőletek, hogy ez mi lehet. Ma kaptam az UPC-től egy CI kártyát a TV-be amivel a tudnám nézni settopbox nélkül az adásokat. A TV egy Samsung MU6102, ami egyébként pont az UPC-től van, pont amiatt, mert reméltem csak összehangolják azt amit kínálnak a szolgáltatásaikkal.

    Szépen be is raktam a kártyát, a csatornák megvannak és dekódol, a jelerősség 100%, viszont a csatornakiosztással vannak bajok. Egyrészt az összes csatorna műsorújsága és neve ami ékezetes lenne, az teljesen el van cseszve, az ékezetek helyett krix-krax van. De nem ez a legnagyobb gond, hanem a csatornák közül több hiányzik amire elő vagyok fizetve, viszont helyette meg rengeteg olyan csatorna van, ami már a nevéből is sejthető ez valami belső használatra szánt dolog, amit nekem nem is kellene látnom. Hozzáteszem egy másik TV-n amin settopbox van minden faszán bejön és működik, tehát az jó, de ezen a tévén a kártya ékezetkezelése sem jó és főleg nem a csatornák.

    Pl. ilyen csatornákat talál a tévé:

    Code Download, Game 01, Game 02, Game 03, Game 04, GM 3.0, iTV Portal, Minibill, News, Program 9, Quad Barker, Remote Booking, Self Care, Test, Teszt #1, Teszt #2, Thinclient HD, Thinclient SD, Thinclient3, TV Guide, TV Search 2, VoD, Weather, meg pár olyan adatcsatornát aminek neve sincs.

    Felhívtam az UPC ügyfélszolgálatát, akik nem értették ezt a dolgot, próbálkoztak valamivel, de maradt minden. A CI kártya menüje és minden vele kapcsolatos témában továbbra is minden ékezet hibásan jelenik meg, illetve stabilan ilyen csatornákat hoz be, másokat meg meg sem jelenít. Illetve pár TV csatornánál nincs HD csatorna, pl. az RTL Klub HD egyáltalán nincs, de van olyan ami meg nem működik. Pl. RTL Klub COD van, amin szintén nincs semmi és nem tudom mi.

    Az UPC korrekt módon közölte, hogy ugyan tőlük van a TV és tőlük van a kártya is, úgyhogy kiküldhet egy technikust, de ha az azt állapítja meg, hogy inkompatibilis a 2 megoldás, akkor még a kiszállást is kiszámlázza. Mielőtt kihívom őket és esetleg belemegyek valami vitába velük az lenne a kérdésem ez normális, hogy ezek így működnek ? Tényleg ennyire használhatatlan a CI+ kártya ? És ha igen, akkor miért kínálja ezt a megoldást az UPC ? Lehet valami beállítás amit tudnék csinálni, hogy esetleg ezek a Teszt csatorna meg ilyen fantom csatornák eltűnjenek és helyette meglegyenek a normális adók ? Köszi!

  • Mysterion

    tag

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de közben megoldódott a probléma! Nem tudom azért, mert az UPC-vel sokat veszekedve valamit reseteltek (azt ígérték az ügyfélszolgálaton), vagy az amit én csináltam, de leírom hátha másnak is segít:

    Elolvastam a médiakártyához adott papírt, ami egy részét alkalmazva lett. A Menü->Beállítások->Általános->Beállítás indítása funkciót nyomtam. Ez elvileg visszaállítja a tévét gyári állapotra. Ez nem factory reset, mert a login infók, meg ilyenek megmaradnak csak a beüzemelést kezdi újra. A beüzemelésnél felismerte van rá antenna kötve, ott kiválasztottam, hogy digitális csatornákat keressen. Azonnal felismerte a TV, hogy UPC és gyorskeresés kell. A hálózati beállításoknál a kézikönyvben adott információk szerint adtam meg a paramétereket:

    Hálózati azonosító a régió kód, mivel nekem Budapest a 43104 volt.
    Frekvencia 360000KHz
    Moduláció 64QAM
    Jelsebesség 6900KS/s

    Ezeket megadva a TV rögtön rákeresett és megtalálta a 198 csatornát (eddig több, mint 200-at talált a kamu csatornák miatt) és beállította. Ezek után még egyszer megkérdezte használok-e médaboxot, vagy antennán jön a TV, ott az antennát nyomtam, és beállt az egész. Mire készen lett már az összes adás megjelent, ráadásul abban a sorrendben amiben a médiaboxokon is van (!!!), és az összes ékezet tökéletes mind a csatorna nevekben és az EPG (műsorújságban) is! Ezek után le kellett oltani a TV-t, berakni a médiakártyát, TV visszakapcsolni. Egy kis idő után a TV végre tökéletes ékezetekkel kiírta, hogy kártya azonosítása, és már mennek is a TV csatornák hibátlanul!

    Hozzáteszem erre a frekvenciára ezen beállításokkal rákeresve 4 adót talált előtte a TV. 3 HBO-t, és egy Code Download csatornát. Van egy erőteljes tippem, hogy itt van a kutya elásva. Valszeg beüzemelésnél erről a code download digitális csatornáról lehúz valami beállítást a TV és azt alkalmazva rak össze mindent. Tehát ezek a csatornák amit felsoroltam léteznek és tényleg az UPC csatornái, ráadásul tényleg nem lenne szabad látnunk ezeket. Így ha valaki ezeket látja, akkor már biztos, hogy nincs jól beüzemelve a TV.

    Egyébként még egy Samsungos tipp, hátha nem csak nekem volt nagy felfedezés. :) Akik szeretnék a csatorna kiosztás sorrendjét választani azoknak javaslom a Menü->Forrás alatt a TV-re menjenek rá és ott egy fel gomb nyomással felugró menüben tűzzék ki a kezdő képernyőre a TV-t. Ha kitűzitek, akkor alul megjelenik az appok között Élő TV néven, és ha arra rámentek, ott már ott van a Csatornalista opció. Azon belül meg már lehet szerkeszteni a csatorna kiosztásokat, változtatni a sorrendjét, vagy akár törölni is. Lehet ez csak nekem új vicc, de hátha más is bosszankodott hogyan állítsa be a sorrendet. Úgy tűnik a Samsung így vicceli meg az embereket, mindenesetre ha ki van tűzve a kezdőképernyőre (főmenü), akkor ott már ez is elérhető. :)

    Szóval most örülök, köszönöm a válaszokat, remélem segít ez másnak is a beüzemelésben. Az az egy viszont biztos, ez az utolsó Samsung TV-m. :) (No nem csak emiatt, de ez is most rátett egy lapáttal.)

  • Mysterion

    tag

    válasz inf3rno #76698 üzenetére

    Nem hiszem régió függő lenne, nekem az UPC szakija két alkalommal jött ki 5 év alatt. Amikor először kiépítette, meg amikor lecserélte a kábelmodemet, mert tönkrement. Én most bementem az UPC-hez a Mammutba, mert leadtam a régi settopot, és ott kértem az átállást CI kártyára. Az ember azonnal hozta a kártyát, lehúzta a kódot, még a settopból a kártyát sem kellett kivenni, hanem adtak egy újat ami a CI kártyába eleve benne volt. A beüzemelést meg ha nem is túl logikusan de nagyjából leírták általánosítva, hogy bárki maga is meg tudja oldani.

    @merqree:

    Azt gondolom megvannak azok a csatornák most is, de igazából az engem annyira nem is érdekel. A lényeges az volt, hogy az ékezetek rosszak voltak, illetve nem csak a sorrend de több adó sem volt jó (hiányzott). Most úgy van beüzemelve, hogy az összes csatorna és minden leírás ékezetei tökéletesen helyükön vannak, a csatorna sorrend meg pontosan az, mint ami a settopboxokon is meg van adva, ráadásul több csatorna meglett ami korábban hiányzott. (RTL Klub HD, meg ilyenek) Igazából ez volt a cél, a háttérben levő többi csatorna amivel az UPC játszadozik az nem is kell nekem.

    Egyébként a csatorna rendezés mit jelent ? Nem azt, hogy én magam tudom megadni, hogy mi legyen a csatorna sorrend ? Mert azt nekem a TV tudja a fent leírt módon. (Kitűzés kezdő képernyőre opció, és akkor az applista között már ha rámegyek, ott felkínálja a csatornalistát és azon belül a szerkesztést.) Nekem egy MU6102 van, és van benne csatorna szerkesztő, legalábbis olyan ahol a TV-ben én magam tudom összeszervezni a csatorna sorrendet.

  • Mysterion

    tag

    Sziasztok! Hátha van itt valaki tájékozott. Mostanában kellett meghosszabbítani az előfizetést, és emiatt kerestek a hihetetlen megtartó ajánlatukkal. Alapvetően meg vagyok elégedve az UPC-vel, viszont az internet csomagjaik nem csak drágák, de már nem is igazán versenyképesek. (Ráadásul az újabb 1 éves lekötés közben suba alatt kis sunyik 1000 forinttal élből meglökték a havidíjat, mert le akartam adni a felvevőt is ami módosítást ők nem tudtak telefonon intézni, így beküldtek az ügyfélszolgálathoz a Mammutba azzal, hogy ott mindent ugyanígy megkötnek, ugyanazon az áron. Hát kiderült a fenét, élből olyan (nem "online") csomagot kötöttek, és csak utólag jöttem rá. Mindegy, megszívtam, de azért még gondolkozom az NMHH-nál ezt megkérdezem... Mindegy.) Viszont mikor mondtam a telefonon, hogy azért az a 20 mbit uplink az 500-as csomagnál így 2019-ben már nem is vicces, hanem inkább szánalmas, akkor azt mondták, hogy állítólag az UPC nagy fejlesztésben van és az év második felére lesz versenyképes internet elérés, amit sejtelmesen azt mondták nekünk is elérhető lesz hűség mellett is.

    Az lenne a kérdésem más is hallott erről, meg tudja erősíteni ezt a pletykát ? Már a legendásáan drágább Telekom is gigabitet ad le-fel irányba, ami ár-érték arányban (pláne csomagban és hűséggel) szénné veri az UPC ajánlatát. Köszi!

  • Mysterion

    tag

    válasz Cifu #77154 üzenetére

    Hát ezek szerint bármi lehet, ők is inkább csak reménykednek. Igazából nekem a gigabites downlink nem annyira vonzó, az 500Mbitet sem használom ki az idő döntő többségében, az uplink ami hiányzik, nagyon keveslem manapság már. Ettől függetlenül viszont elégedett vagyok az UPC-vel, és mivel már bekábeleztünk mindent a lakásban ezért egyelőre inkább próbálkozom, ráadásul végre megszabadulhattam a settopoktól a tévéknél, ami szintén fontos volt. A T-nél meg újra doboz lenne. Így ha lehet most elsősorban UPC-vel próbálnám megoldani, bár egyre inkább úgy néz ki sajnos muszáj leszek váltani, mert nem csak úgy tűnik nem is akar az UPC jó ajánlatot tenni, de még sunyin árat is emel, ez meg azért nagyon nem szimpatikus.

    @woodworm: Igazából nekem nem is érdekes a downlink, ha az uplinket felhúznák legalább 100-200Mbit-re nekem már az jó lenne, a lefele 500-al is bőven megvagyok. Ha átmegyek a T-hez, az az uplink miatt lesz.

    @kabelmania27: Köszi, csak a kérdés csinálják azt a fejlesztést ? Mert ahogy nézem a DOCSIS3.1 uplinkben még 1-2GBps-ig van hitelesítve, a fullduplex még feljebb. Tehát rosszabb esetben is gondolom azért egy 500Mbitet tudnának adni. Az egyetlen kérdés csak az, hogy ez tényleg zajlik-e, mert a telefonon azt mondták fejlesztenek, de a Mammutban már meglepődött ezen a srác, hogy fejlesztés lenne.

    @Vtwo: Pontosan ez volt nekem is a bajom, én is kb. 5 éve vagyok náluk, és a nagy ajánlatuk ez volt. Nem igazán szimpatikus ez a módszer, úgyhogy ezért is ha lejár a hűségem és addig tovább maszatol az UPC, akkor akármennyire nem szeretem a Telekomot és nem szeretnék settopot meg kábelezést, de át fogok menni én is.

Új hozzászólás Aktív témák