Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Most kötöttünk egy gyorsabb netet UPC-nél. 120 mbites, ajándék extra sávszéllel. Ehhez adtak egy ilyen Ubee routert, aminek külső antennája sincs.

    Routerbe dugva nincs probléma a nettel, de lehetséges, hogy ekkora trágya lenne ez az eszköz? A routerrel egy szobában, kb 5 méterre tőle, már érdekes dolgokat produkál. Néha nem töltenek be dolgok. Speedtest 40-50 mbitet mutat.
    Egy vékony fallal arrébb kb 8-10 méterre, pedig olykor teljesen használhatatlanul lassú. Speedtesttel kimérve eléri a 15- 20 mbitet is, de mintha szakadozna néha, és ezért nem töltenek be a képek pl.

    2 szobával arrébb ugyancsak ezt produkálja.... azért az már eléggé gáz, hogy a routerrel egy szobában is néha meg-megakad, mégha speedtest fullosnak is látja, erős ingadozások vannak.

    Ti mit tanácsolnátok? Valamie extra beállítás, vagy vegyünk egy drága routert, és kössük rá erre a modem-routerre? Amúgy mindenkinél ekkora trágyadomb ez az Ubee fos?

    + kérdés: Van ilyen 5 GHz-es beállítás, és az le van tiltva. Na tegnap csak próbából beállítottam. Ezután a notim nem is látta többet a routert, pedig vadi új n-es wifi van benne. Visszaraktam eredeti állapotra, próbálgattam engedélyezni a 20/40 MHz-et a 2.4 GHz-es résznél, és ezzel végleg kifingattam
    Utána visszaállítva már nem tudtunk rácsatlakozni, sőt még az admin felületbe se tudtam belépni LAN-ról sem :D Resetelni kellett és rekonfigolni mindent.
    Legszívesebben kalapáccsal verném szét...bezzeg a WiFree cucc meg aktív...

    Szerk, amúgy:
    Lefelé
    7
    14 Locked 458000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.51 dBmV
    8
    15 Locked 466000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.24 dBmV

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák