Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerATi

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre/ötletre lenne szükségem. Adott egy társasház a belvárosban(bp), ahol ~40 lakásban is Vodafone Tv+Internet szolgáltatás van, Van ahol UBEE modem van, van ahol Compal, és van ahol már ez az új fekete színű. Mindhárom modem tipusnál előfordul a probléma, de főleg a két újabbnál, az UBEE-nál nem jellemző. A vodafone érdemben nem tesz semmit, szerintük minden oké.
    A probléma a következő: Egyik pillanatról a másikra, ledob a wifi-ről minden eszközt, és nem lehet vissza csatlakozni, mert vagy az írja hogy rossz a jelszó(ami nyilván nem igaz hiszen eddig rajta volt az eszköz a hálózaton), vagy csak szimplán azt írja hogy "nem lehet kapcsolódni a hálozathoz". Amikor ez van, akkor az ujraidítás, konnektorból kihúzás sem segít, sőt, ha hosszan nyomott reset gommbal csinálok gyári visszaállítást, utána fel tudok csatlakozni, de 1-2 percen belül ismét ledob, és nem lehet vissza csatlakozni. Ilyenkor órkáig, akár napokig is használhatatlan az eszköz. A 40 lakásból van 2-3 ahol igen sűrűn előfordul, illetve van még néhány ahol néha előfordul, és van olyan is, szerencsére ez a többség, ahol pedig hiba nélkül üzemel, akkor is amikor a többi nem, tehát nem gondolom, hogy a szolgaltató felől központi gond lenne. Úgy gondolom hogy a modem wireless része hal le, de hogy miért, és hogy mi a megoldás, egyszűren már se nekem, se a környezetemben levőknek sincs ötlete. Az 5ghz-t kikapcsoltam rajtuk, de nem oldotta meg a gondot. Ahogy fentebb is írtam, a vodafone nem túl segítőkész, szerintük minden rendben van.

    Előre is köszönöm, ha valakinek van valami tuti ötlete.

Új hozzászólás Aktív témák