Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt320i

    senior tag

    válasz suste #14742 üzenetére

    Hello Suste!

    kiderült mi volt a gond:
    1. WDR3600 Lan statikus ip címnél nem állítottam be átjárót, DNS-t semmit az ip címen kívül és emiatt a port forwarding a Huawei-en nem működött.
    Megmondom őszintén nem is tudtom beállítani, ezért a WDR3600-at átraktam DHCP kliensnek.
    Így a port forwardning már működik.
    2. A csatolási pontokat rosszul állítottam be /mnt/letöltés, és azt vettem észre, hogy 512 Kb-után nem tud írni a vinyó. Aztán rájöttem, hogy /share/Samsung-ot kell beállítani, így már a vinyóra ír, azelőtt (/mnt/letöltés) ha jól sejtem a router memóriájába akart.
    3. Van két külső vinyóm, egy régi Toshiba 60Gb és egy új 1Tb Samsung. A Toshiba félpercenként kattan, mintha újraindulna és a fej mintha kezdőpocizóba kerülne.A jelenség olyan mintha fél percenként kihúztam volna és azonnal visszadugtam volna a vinyót. Samsungal ezt nem csinálja, vagyis nem hallom, mert halk.
    Ez azért lehet mert a Toshiba sokat eszik a és a router nem bír annyi áramot leadni?
    Ehhez kacsolódóan lenne egy fontos kérdésem, hogy kezeli a router a vinyót, nem teszi tönkre?
    A letöltésem max 2,5 Mb-ra korlátozódik ezt nem lehet valahogy feljebb tornászni, pld-ul beállításváltoztatással? A torrentenkénti csatlakozások számát felnyomtam 30-ra de így is csak 15-öt kezel max.

    Thx!
    Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák