Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz sziszka1211 #585 üzenetére

    Suste is leírta a lehetőségeket, nálam élő gyakorlat:
    Első router a T Ciscoja, ezen jön a kábelnet és ip tv. Ennek a lan címe 190.168.0.0/24. A routerbe nem akartam ezen a szinten belepiszkálni, megmaradt annak a 192.168.0.1 címe, a DHCP-t se bántottam benne, mert a két set-top box attól kapja.
    Az Archer WAN oldalára be van állítva fix ip-nek a 192.168.0.254 és ez van bedugva a cisco egyik lan portjába a négyből. Kettőn a két stb, egy még szabad.
    A LAN oldali címe 192.168.1.254. DHCP engedélyezve, de csak a LAN oldalra. Normál esetben a routerek nem engedik át magukon a DHCP requesteket, azaz a két DHCP nem keveredik össze egymással, nem tudnak a másik alhálóba osztani. A kliensek a 192.168.1.100-150-ig kaphatnak címet, amit fixen állítok be (pl nyomtató), azok 192.168.1.1-99-ig kaphatnak, ennyi gép az egész utcában nem lesz sosem, nemhogy nálam otthon...
    Az Archeren kézzel felvettem a T egyik dns szerverét és a google egyik szerverét. MTU-nak 1452 van beállítva, default routernek meg a 192.168.0.1, a külső cisco router.
    A két egymás mögé kötött router, mivel mindkettőn nat-olás van meg tűzfal, valamelyest lassít, de ez igazából nem észrevehető. A Cisco-n lekapcsoltam a WiFi-t, meg még valamit, hogy az ip-tv ne másszon tovább az Archer felé, de azt most így fejből meg nem mondom, mi volt az.
    Kicsit tartottam tőle, hogy egy torrent kliens meg a céges vpn mit szól kettős natoláshoz, de semmi gond, csont nélkül megy minden...

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák