Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Segal #517 üzenetére

    Mit jelent a semmiből sem hajlandó engedni? Korábbi munkahelyemen rengeteg 25-30 közötti fiatal volt, viszonlyag fizető munkakörökben (IT-sok nagyrészt), és mindnek az volt a gondja, hogy hiába gyűjt, hiába nem dőzsöltek, mert tényleg nem sokat dolgoztak, egyre távolabb kerültek a saját lakás vásárlástól. Persze, közben béreltek, de társbérlőkkel, és nem igazán így képzelték el a jövőjüket. Nagyjából tudom kivel mi lett azóta, jellemzően azoknak lett valami, akiknek a saját szüleik vagy a későbbi párjuk szülei vettek egy lakást (én idősebb voltam náluk, nekünk felesben fizették szüleim a 2015-ben még olcsó lakást), aki nem így volt vele, azok egy része elhúzott külföldre, egy része home office-ozik vidékről.

    De ők nem a szegény réteg akiknek azon kell sakkozni milyen kaját vegyenek a boltban. Tágabb környezetemben ilyeneket is ismerek, és hát nem az jut róluk eszembe, hogy mindig több kell.

    Egyébként egy általános szociológiai jelenség, hogy a kimondottan szegények nem képesek optimálisan felhasználni a jövedelmüket, mert ahogy más is írta, inkább a relatív olcsó élvezetekhez fognak nyúlni akkor is, ha ugyanazon pénzből alap szinten ki lehetne jönni, csak épp a továbblépéshez kevés. Szóval nem véletlen, hogy a szegényebbek között pl. sokan cigiznek.

Új hozzászólás Aktív témák