Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz Tapsi #512 üzenetére

    Ezt én értem, de miért kell ugyanúgy többet költeni kajára? Azért mert semmiből sem hajlandó engedni. Pont ezt veséztem. És most nem csak a csokira vagy cukros üditőre értem, hanem arra is hogy pl 1 szendvicsből kihagyja a sajtot vagy a marha drága eddigi zöldség helyett valami olcsóbbat rak bele. Ne adj isten mondjuk azt amit épp akcióznak stb.
    A többi része az oké, de amíg pl húsvétkor is sz*rásig lesznek a wellnes helyek, mindenki nyaralni fog menni, ugyanúgy holnap is kocsival indul melóba stb. addig én nem igazán látom ezt a világvége hangulatot...
    Mondjuk arra kiváncsi lennék hogy te hogy fékezdnéd másképpen az inflációt, mint a gazdaság lassításával, mert ha ugyanúgy lekövetnék a bérek a drágulást, akkor meg bármennyit emelhetne mindenki az árakon mert majd úgyis leköveti a fizu.
    Itt az a legfőbb probléma hogy a legtöbb ember kezébe ha több fizut adsz (vagy akár helikopterpénzt) akkor elkezdi égetni a zsebét és kényszert érez rá hogy azt minél hamarabb elköltse...
    Persze ezt 1 darabig lehet büntetlenül csinálni és örülni az átlag feletti lehetőségeknek, csak utána amikor elkezdik benyújtani a számlát érte, na akkor jön a többség részéről a sírás mert félretenni 1 forintot nem rakott, de a extra dolgokat már megszokta és semmiből sem engedne...
    Szóval szerintem első körben az emberek fejében kéne rendet rakni tudatos költekezés téren, de naív nem vagyok. Tudom nagyon jól hogy ez elképzelhetetlen dolog...

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák