Új hozzászólás Aktív témák

  • Tatejka84

    tag

    Hello!

    Hol is kezdjem. Talán ott ha tea, akkor csak szálas. Ebbe belekötni se érdemes. A lipton meg pickwick felejtős.

    Beszerzés sajnos elég problémás. A legtöbb tea boltban egyszerűen rossz teák vannak. Szinte csak aromásítani tudnak a tea minősége is hagy maga után kivetni valót. A Demmers-t még nem kostóltam. Arról viszont jókat hallottam, tehát lehet, hogy nem fog csalódást okozni.

    Még csak alapteákat kóstoltam, és egypár aromásat.

    Fekete tea két alapvető megtestesítője az earl grey és az english breakfast. Az utóbbi az érdekesebb mert azt minden gyártó máshogy keveri.

    JackFeryll részére is az english breakfast vagy az irish breakfast-ot ajánlom. Ezek kifejezetten erős reggeli teák. Az irish a keverése mellett kicsit apróbbra van törve így talán még erősebb.

    A zöld teáknál nálam a Jázminos az alap, de nem aromás, hanem a virágos. Ez fontos minőségi különbség.

    Most a végére hagytam a lényeges pontot. Maga a beszerzés.

    Tea boltokat hagyjuk szerintem. Bár még csak 4-et teszteltem itt bp-en, de mindegyik csalódás volt.

    No.1

    LUIS TEA COLLECTIONS [link]
    Sajnos a boltjuk mostanában zárt be, ezért csak a fenti linken lehet rendelni.

    Nos. Premium. Tehát, drágább. Kompromisszum viszont nincs. Egyik tea se ért még a közelébe se.
    Ezt mindenképp érdemes legalább egyszer kipróbálni.

    No.2 Twinings, Dallmayr, Taylors of Harrogate. Ezek még tesztelés alatt állnak.

    Jelenleg egy Twinings earl grey és english breakfast-t kóstolgatom. Kifejezetten jó. Veri a tea boltokat. No.1 Luist sajnos nem :) pedig de jó lenne, hisz csak fele annyi.

    A Dallmayr és a Taylors of Harrogate mostanába lesz majd tesztelve, bár utóbbit még nem találtam szálasban.

    Összegzéskép. Csak szálas ha lehet. A fentiek közül érdemes legalább egy alapteát kipróbálni. Luis-t mindenképp ajánlom, mert tényleg hihetetlen íz világa van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák