Új hozzászólás Aktív témák

  • mszl

    aktív tag

    válasz domerator #678 üzenetére

    Szia!

    Én sem profi módon teázom csak nagyon szeretem és mindig kipróbálom az újakat, hát van amikor inkább nem kellett volna, de ezekből is tanulok.
    Cukrot én is csak ritkán használok és csak ha tényleg kell egy kis energia. pl tudom, hogy későn lesz kaja.... és így ha iszol egy jó erős fekete teát sok koffeinnal az jó vízhajtó és még a vércukor szintedet is leviszi a hirtelen koffein adag. És ha messze még az ebéd akkor kellemetlen lehet.
    Amúgy a Defy topicban nem találkoztunk már??

    Igen nem ma kezdtem kb úgy 10-12 éve iszom válogatva magamnak teát. :C Addig azt ittam amit elém tettek. ;]
    A kérdésedre válaszolva:(lehet, hogy a 20 év távlatban nekem kicsit korai nekem, én a '76-os év szüleménye vagyok :DD )
    Nagyon erős aromája szerintem csak a jó bergamottal ízesített Earl Grey-nek lehetett v esetleg a frissen bontott Jázmin aroma, de ezt ritkábban használják fekete teához. Szerintem egy jó Earl Grey lehetett, mert ezt már nagyon régen használják.

    A chai nagyon finom, de nem a király szerintem. Egy jó öreg puerh v. egy isteni oolong v. Darjeeling ez már inkább. A chai is sok nád cukorral jó és ezért is isszák indiában a napi energia segítségére ahol nics sok kaja (főleg sokat isznak arrafelé ahol soka majdnem éhező ember) így elég sok a cukorbeteg is indiában.

    Üdv. Laci

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

Új hozzászólás Aktív témák