Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz DJ. Ru$y #68940 üzenetére

    Egy házzal balra van a Koax vége az oszlopon a sarkon. Kijött a szerelő és felnézett: Itt nincs koax gerinc a ház előtt, (persze mert a járda túloldalán a Hév sínek fut. Bár láttam én már olyant, hogy hasonló esetben a kerítés mellé pakolták az oszlopokat, ja az villamos sínek volt) Az út túloldalán meg házról házra megy a koax szóval lett volna megoldás. Feltette a nagy kérdést, hogy ő így hogy kössön koaxot? Jobbra egy házzal meg feljön egy cső a földből és abból jön ki a telefonkábel és a ház sarkáról van átfeszítve erre a házra. Szóval egy kábelbehúzóval simán mehetett volna. Megemlítettem a csókának mindkét lehetőséget, a francért kellett nekem anno híradástechnikából megérnem. :) De nem volt oda egyiktől sem és inkább felhívta a főnökét és együtt kiderítették hogy mindkét dologhoz HÁLÉP-esek kellenének. Szerintem meg csak akarni kellett volna. Ha itt lett volna a koax akkor annyi erővel beballagtam volna a dobozokért egy T pontba és felrakom magam.
    Szóval a lényeg szerintük ide nem lehet Koaxot kötni, de úgy is itt van a réz érpár módosítsam a szerződést és majd azon lesz adsl internet és iptv és azzal ő a dobozaival el. És lőn adsl. :W
    Remélem a Digi szerelői kb egy év múlva rugalmasabbak lesznek. :))

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák