Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz simauser #150293 üzenetére

    Igen, attól, hogy van a routeren USB port, nem biztos, hogy tudja kezelni az USB modemet. Csak, ha a router firmware tudja ezt. Fel kell tudni ismernie megfelelően a rádugott eszközt, van néhány beállítás a mobilnetre, APN, stb., és tudni kell kommunikálniuk egymással.
    Egy példa. A TP-Link MR3420 egy adott verziója remekül működik a Telekom függő szoftveres Huawei E3372h-153 stickkel. Ugyanezt a sticket az Asus TUF AX4200 feismeri ugyan, hogy HUAWEI_MOBILE, de a netre nem tudott csatlakozni semmilyen beállítás mellett. Viszont az eredeti gyári firmware-rel rendelkező ugyanilyen E3372h-153 stickel simán csatlakozik.
    A régebbi firmware-es TP-Link routerek meg az újabb E3372h-320 stickekkel nem csatlakoznak.

    A kérdésed, vagy megoldandó problémád viszont nem csak ez, hanem te kettős WAN-t szeretnél, ahol a mobil stick a biztonsági tartalék net. Nos szerintem ez nem minden USB modemet kezelő routernél van így. Sőt eddig ilyet csak Asusnál láttam, bár nem tudom létezik-e más gyártónál hasonló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák