Új hozzászólás Aktív témák

  • csiben1

    tag

    Szevasztok!

    Végigolvastam a topikot, érdekes témát boncolgattok. Kíváncsi vagyok ti kit tartotok boldog embernek? Szerintetek mi kell a boldogsághoz?

    You can walk straight through hell with a smile

  • #56474624

    törölt tag

    Ó mellesleg ha elkapnál valami halálos betegséget, amire lenne hatásos orvosság, feltételezem, nem a pozitív energiákat várnád, hanem beadatnád magadnak azt a jó kis "voodoo-cuccot". :P
    Akkor vajon mennyire lehet ezeket egy lapon említeni? :U

    [ Szerkesztve ]

  • PazsitZ

    addikt

    válasz #56474624 #58 üzenetére

    A gyógyszeres példára:
    Tudtommal a placebo hatása orvosilag elfogadott és szokták is alkalmazni bizonyos esetekben. Tehát mondhatjuk, hogy bizonyos esetekben egyszerűen fejben dől el, hogy a test öngyógyító mechanizmusa mennyire aktív/effektív.

    De csak saját példából kiindulva, utálom megmérni a lázam pl., mert ha látom, hogy hőemelkedésem van tipikusan akaratlanul szarabbul kezdem érezni magam.

    - http://pazsitz.hu -

  • #56474624

    törölt tag

    válasz PazsitZ #59 üzenetére

    Nyilván a placebo, a hit a gyógyulásban segít, de ha te nem a megfelelő kapszulát veszed be egy súlyos, halálos vírusos betegség ellen, hanem csak valamit, amiről azt hiszed, akkor semmit nem ér.
    Természetesen nem vetem el a csoda lehetőségét, hisz ott van az a több mint 70 éve nem evő jógi. De nem sokan csinálják utána azt hiszem. Persze a biológiánál a matek jóval egzaktabb, ott nem olyan egyszerű fából vaskarikát csinálni. :)

    Egyébként sem ilyen bevonzásról volt szó, legalábbis számomra, írtam is, hogy tőlem független dolgokra gondolok. Önbizalom van (bár valamikor pont az önmagunkba vetett kevés hit sarkall nagy teljesítményre), de hogy te pozitívan állsz hozzá, és akkor szerencsésebb (a szó szoros értelmében, véletlenszerű dolgokban) leszel, az szemen szedett hazugság. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #56474624 #71 üzenetére

    Az emberi cselekedet nagyon sok esetben gyakorlatilag véletlen.
    Nem vagyunk szuperokos számítógépek. Továbbá nem rendelkezünk minden információval, az érzékszerveink nem "látnak" mindent. Persze, akkor is a te cselekedeted lesz, de ha az nem tudatos, akkor a te szempontodból, a te jövőd alakulása szempontjából véletlen lesz. Valamennyire. Vannak esetek, amikor ez gyakorlatilag 100%-ra jön ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Kérésre töröltem Gebriel hozzászólásait, és mivel így értelmüket vesztették azokat is amelyek ezekre voltak reakciók.

    Feel Good Inc.

  • Mindless

    tag

    válasz csiben1 #52 üzenetére

    Szia! :)

    A boldogsághoz alapvetően elégedettnek kell lenned az élettel, örülnöd kell annak amid van. A mai nyugati társadalom betegsége, hogy a pénzzel azonosítja a boldogságát és a sikerét. Bizonyított tény, hogy a "fejlett" világban a legboldogtalanabbak az emberek.

    Emellett én még kiemelt fontosságúnak tartom a folyamatos fejlődést, azt az érzést, hogy az életed tart valahová, nem csak állsz egy helyben, vagy pedig haladsz visszafelé. Ez elég frusztráló tud lenni hosszú távon és nagyon komoly lelki problémák elindítója is lehet.

  • Mindless

    tag

    válasz PazsitZ #59 üzenetére

    Tovább víve a gondolatmenetet, ha nem a modern orvoslást vizsgáljuk, a korábbi korok gyógyítói, sámánjai, mind az emberi hit erejével gyógyítottak. A páciens és a gyógyító is teljes mértékben meg volt róla győződve, hogy a gyógyító olyan erővel rendelkezik ami megmentheti az életét és sokszor meg is tette.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #72 üzenetére

    Elnézést, most egy kicsit szurkálódni fogok.

    Te miért mindig a kivételekre koncentrálsz?

    Miért keresed azt, hogy valami miért nem működhet, ahelyett, hogy azt próbálnád megérteni, hogy miért működhet?

    Ha valamit csinálsz, legyen komoly hobbi, vagy munka ott is arra koncentrálsz, hogy az adott dolog miért nem működhet? Miért nem lehet megvalósítani?

    Az életednek melyik területein gondolkozol hasonlóan negatívan?

    Ezeket nem kell nekem megválaszolnod, elég ha magadnak felteszed a kérdéseket.

    Szép napot!

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #76 üzenetére

    Például azért koncentráltam a kivételre, mert kaptam egy kerek-perec kijelentést, miszerint az emberi cselekedet nem véletlen?
    Lehet hinni, de ez magánügy. Egy vitában azzal előjönni, hogy a bevonzás is épp annyira tény, mint az áram működése (amit mindenki könnyedén megtapasztalhat, elég pontosan ismerjük a tulajdonságait, törvényeit), szerintem elég vicces. Ő elhitette magával, hogy az ugyanolyan tény, attól még másnak nem lesz a kettő egy szinten. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #77 üzenetére

    Én nem akarlak megváltoztatni, mindenki úgy éli le az életét ahogy szeretné :)

    Tudom, hogy már párszor leírtam, járj utána, olvass utána, stb. Én nem látom azt rajtad, hogy te bármit is meg akarnál itt tanulni, inkább csak a saját meggyőződésedben akarod megerősíteni magad, amivel abszolút nincs baj, csak nem érzem azt, hogy ez a beszélgetés haladna valahová és ezáltal értelmetlennek tartom.

  • Mindless

    tag

    Egy nagyon igaz idézet:

    “Amikor úgy tűnik, hogy minden ellened van, emlékezz rá, hogy a repülő is a széllel szemben száll fel, nem vele együtt.”

    Henry Ford

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #78 üzenetére

    Miért akarnék itt bármit is tanulni, ami nincs ínyemre? A hsz-eit töröltető kolléga talán azért volt itt? Vagy őt azért nem említed, mert történetesen egyet értettél a nézetével? Egyébként sem várok megerősítésre, egy dologra reagáltam, onnan indult az egész. Nem én kezdtem el téríteni. Ellenben a személyiségfejlesztést lehet úgy is csinálni, hogy nem kell hozzá mindjárt vallást váltani. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #80 üzenetére

    Rendben, én nagyon örülök neki, hogy te ismersz jobb módszereket is. Nekem mindösszesen egy problémám volt a véleményeddel, hogy gyakorlatilag egyetlen egy építő jellegű dolgot sem írtál le. Mindenre csak azt mondod, hogy miért nem működik, az én világképemtől ez nagyon messze áll, én mindenben új dologban igyekszem meglátni azt, hogy hogyan profitálhatnék belőle, hogyan tudnám beépíteni a saját életembe.

    De azért megköszönném ha megtisztelnél a véleményeddel azzal kapcsolatban, hogy te, hogyan látod a sikert, hogyan lehet elérni és kérek bizonyítékokat is arra vonatkozóan, hogy működik is amiről beszélsz.

    Mellesleg kérlek azt is oszd meg velem, hogy te a saját minden bizonnyal megalapozott életszemléleteddel mit értél el amire igazán büszke vagy? Mit vittél véghez ami különleges és ami kiemel az átlagból? Mi az ami miatt úgy érzed, hogy többet tudsz az általam ismert összes sikeres embernél?

    Kérlek válaszold meg a kérdéseimet.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #81 üzenetére

    Hova gondolsz, hogy egy topicba fogom leírni a magán jellegű dolgaimat? Vagy akár csak egy idegennek? :N Általánosságban érdekel a téma, elsősorban az önismeret, önelemzés, és az érzelmi tudatosság fejlesztése.
    Te nyitottad ugye a topicot, de ahelyett hogy a topic témáját legalább most jó irányba vinnéd, személyeskedés irányába szeretnéd terelni a témát. Ebből nem kapsz. :N A jó irány szerintem az lenne, ha végre esne szó önismeretről, az önismeret mélyítéséről, hisz ez mondhatni a legalapabb dolog a személyiségfejlesztésben.
    Mert mit ér önmagában a pozitív életszemlélet? Szerintem nem túl sokat. Rengeteg ember él ilyen felfogással. De hogy ő kicsoda, mit akar, mit keres, pl. milyen partnerre vágyik, arról halvány lila gőze sincs.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #7 üzenetére

    nincsenek olyanok, hogy veled született személyiségjegyek, mindent meg lehet változtatni,

    Pedig de. Pl. introvertált gondolkodóból nem lesz soha introvertált érző, stb. Ha érdekel a téma, C. G. Jungot ajánlom olvasásra. Én mindig is annak a híve voltam, hogy az ember maradjon hű magához, az alapjaihoz. Nincsenek eleve kudarcra ítélt "személyiségtípusok", személyiségek. Bár az igaz, hogy valaki eleve jobb lapokkal jön a világra a személyisége (meg az adott kultúra) miatt. De ha az ember megnézi, mindenféle személyiségű emberből kerülnek ki sikeres emberek. Ezért kell dolgozni, változtatni kell néhány dolgon. De nem az alapokon.
    Tehát mit tudom én, pl. egy alapvetően visszafogott embernek nem kell hiperaktívvá válnia.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #83 üzenetére

    Értem az alapvető problémát közöttünk. Ismerem Jung-ot, de tudod ő már 80 éve meghalt. Tudod mennyi fejlődés ment végbe az elmúlt 80 évben ezen a területen? Tudod hol tartunk most?

    Ő volt az egyik nagy úttörője az emberi pszichológiának és minden tiszteletem az övé, de azóta már egy teljesen más szintre jutottunk. Ez kb. olyan mintha te arról beszélnél, hogy egy 60-as évekbeli Mercedes miért jó, alapvetően úgy, hogy nem ismered a modern autókat teljesen igazad van.

    Azóta óriási fejlődésen ment át a világ, minden tudományos területen és ez a fejlődés a pszichológiára is igaz.

    Amiket te lehetetlennek tartasz igenis lehetségesek. Én vagyok rá az élő példa, én ezeket a változásokat tudatosan végigvittem saját magamon. Ezért alapvetően még a feltételezést sem tudom elfogadni, hogyan is tudnám amikor a saját bőrömön tapasztaltam meg? Csak, hogy egy korábbi példánál maradjunk, mint ha azt mondanád nekem, hogy az elektromosság nem ráz, ugyanakkor engem már rázott meg áram.

    A személyeskedésről meg annyit, hogy éppen álnéven irkálsz egy fórumon... Én őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy amiről te prédikálsz, hova juttatott téged az életben. Nekem be kell mutatnod egy referenciát ahhoz, hogy komolyan tudjalak venni. Ha pl azt mondod, hogy azzal amit te mondasz pl. megötszörözted a bevételedet, onnantól fogva érdekel az amit mondasz, de eddig csak azt láttam, hogy mindenbe amiről itt szó volt csak belekötöttél.

    Szép napot

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #84 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy nem lehet változtatni, de bizonyos (alap)dolgokon nem tudsz. Ilyen a vérmérséklet.
    Persze egy sürgő-forgó szangvinikus is lenyugodhat valamelyest, de soha nem lesz ténylegesen olyan nyugodt, "minden mindegy", mint egy flegmatikus. Egyébként miért is kellene az alapokon változtatni?
    Ha valakinek önértékelési gondjai vannak, az kellene legyen az első ötlete, hogy homlokegyenest más személyiség szeretnék lenni? :U

    Egyébként nem belekötöttem dolgokba, ésszerű ellenérveket hoztam föl, amire nem kaptam érdemleges választ.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #84 üzenetére

    Egyébként 61-ben halt meg Jung, azaz 51 éve, ami finoman szólva nem 80. :U

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #85 üzenetére

    Alapvetően lehet változtatni minden személyiségjegyen én pont egy zárkózott, csendes emberből váltam nyitott és pörgős egyénné, mert ez passzolt a céljaimhoz.

    Nyilván nem kell senkinek semmiben sem megváltoznia, csak akkor és úgy ahogy ő akarja, a céljaival összhangban.

    Én alapvetően azt látom, hogy te mindíg a kivételekre koncentrálsz, kivételek természetesen vannak, de mellette ott van 1000 olyan példa ami egyezik azzal amiről itt én beszélek. Pontosan milyen választ szeretnél kapni azokra a kérdésekre? Én csak azt állítom, hogy minden sikeres ember egy bizonyos viselkedésmintát követ és bizonyos pontokban 100%-ban megegyeznek és ha ezt követed sokkal nagyobb eséllyel érsz el sikereket az életben és igenis ha csak a sikerre tudsz fókuszálni hosszú időn keresztül a nehézségek egyszerűen megszűnnek.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #87 üzenetére

    Én csak azt állítom, hogy minden sikeres ember egy bizonyos viselkedésmintát követ és bizonyos pontokban 100%-ban megegyeznek és ha ezt követed sokkal nagyobb eséllyel érsz el sikereket az életben

    Igen, ez igaz. De ettől még ezek nagyon különböző emberek. Ha csak a 16-féle mbti típust nézem, mindegyik típusból kerülnek ki sikeres emberek. Ráadásul az emberek ennél még sokszínűbbek is, hisz ezek az mbti-féle besorolások azért eléggé általánosítanak.
    Szerintem ez úgy van, hogy minden egyes embernek megvan a maga szintje.
    A magasabb szint nem azt jelenti, hogy közelebb kerülnek egymáshoz ezek a "típusok", hiszen a sikertelen embereknél is épp úgy megvannak ezek a 100%-ban megegyező pontok.

    A változtatásnál szerintem lényeges, mennyire vagy adott "dimenziónak" a végén.
    A valóságban ami 4 temperamentum, vérmérsékleti besorolás közismert, ott gyakorlatilag senki sem "vegytiszta" szangvinikus, kolerikus, flegmatikus, vagy melankolikus.
    Szerintem kis változtatást is érzékelhetsz nagynak, pláne ha a "határon" vagy.
    De hogy zárkózott, csendes ember, az csak egyetlen dimenzió. Ha jobban belegondolsz, szerintem te magad is belátod, hogy elég sok dolog megmaradt a régi énedből is.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #88 üzenetére

    Azt hiszem eljutottunk arra a pontra, hogy egyet tudok veled érteni :)

    Alapvetően teljesen igazad van, a végéhez fűznék csak hozzá annyit, hogy maradt sok minden a régi személyiségemből ez tény, ugyanakkor azt is meg lehetne változtatni, ha szükség lenne rá és nyilván folyamatosan csiszolom is, de vannak a céljaim szempontjából lényegtelen személyiségjegyek, azokkal természetesen nem akarok foglalkozni és valószínűleg végigkísérnek majd egész életemen.

  • degu

    senior tag

    válasz #56474624 #88 üzenetére

    Nem fogalmaztam meg magamnak ilyen vilagosan,de -valoban!
    Van egy bizonyos*dimenzioja* mindenkinek,amin ilyen,vagy amolyan okokbol /pl. alapveto szemelyisegjegyek/ nem tud tullepni,felulemelkedni.
    En mar sokszor talalkoztam az eletemben ezekkel a *korlatokkal*
    Pl.volt egy vallalkozasom,amihez a szakmai,elmeleti tudast en adtam,es volt ket ismerosom,akik a gyakorlati kivitelezesben voltak nagyon jok.Raadasul az egyikuk jo szervezo,uzletkoto volt.Kiegeszitettuk egymast,es szerencses idoben,korulmenyek kozott,megtalaltuk azt a szferat,ahol a szolgaltatasainkra igeny volt.
    Szaladt is a szeker,de volt egy pillanat,amikor elgondolkodtam,hogy ezt akarom en csinalni?
    Napi 16 orat dolgozni,hetvegen,unnepnap?Es ha ejjel jott a telefon,hogy az ovodaban leallt a futes,akkor nem volt mese,fel kellett kelni,es rohanni-megjavitani a berendezest.
    Es ezt bizony *felgozzel* nem lehet csinalni.Anyagilag ugyan elkezdtem*feljonni*,de ha igazan sikeres akartam volna lenni,akkor fejleszteni,boviteni kellett volna a vallalkozast.
    Ezt en nem vallaltam fel! Ugy ereztem,hogy nincs ertelme sok penzt keresni,ha nincs idom elkolteni,nem tudom elvezni a munkam gyumolcset,allando stressz,ugrasra keszseg,es minden mas hatterbe szorult.
    Kiszalltam!
    Nem lett belolem sikeres,jomodu ember!
    Es itt jon a kulcskerdes.Mit ertunk *siker* alatt?
    Szerintem mindenki ...mast.
    Van aki /legtobbunk/ a karriert,az anyagi joletet,de van akinek a szep otthon,kenyelmes elet,van akinek a peldas csaladi elet,vagy az,hogy amihez ert,abban csucsra jusson.
    Es ehhez nem ugyanazok a szemelyisegjegyek szuksegesek.
    Es ha nem tudatosan alltam le,akkor jott a veletlen...
    Lentebb mar irtam a gorogorszagi karambolomat.Akkor volt eloszor majnem uj kocsim.Elotte oregecske,kimustralt autokkal kellett beernem.Akkor,es ott,ugy ereztem,hogy na! Most kileptem a buvos korbol,attortem a *korlataimat*
    Es kozbelepett a veletlen...es a helyemre tett!

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #89 üzenetére

    Teljesen azért nem tudok egyet érteni ezzel. Pl. ott van a tehetség, adottság.
    Én elhiszem, hogy mindenki el tud jutni egy bizonyos szintig, de biztos lehetsz benne, hogy nagyon sokan ha belerokkannának sem lennének jók matekból.
    És azért az adottságaink befolyással vannak a személyiségünkre (vagy épp fordítva, de van némi összefüggés). Szerintem az embernek megvannak a korlátai. A természet adta korlátai.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz degu #90 üzenetére

    A dimenziót én nem így értettem. A dimenzió nálam azt jelenti, hogy milyen szemszögből nézzük az adott személyiséget (tehát a koordináta tengelyek száma :) ). Ilyen pl. az introvertált - extravertált. De lehetne még az érzelmesség szerint is, pl. ha jól tudom, a 4 temperamentum típust eszerint is osztályozhatjuk (melankolikus - introv., érzelmes, kolerikus - extrov., "nem érzelmes", stb.).
    A korlátban szerintem igazad van. Megjegyzem én épp sikeres emberek között nem szoktam azt látni, hogy teljesen kibújjanak a bőrükből, teljesen kicserélődjenek.
    És azért hozzátenném, hogy az előzőekben könnyen elintézett Jung elméletére épül az MBTI rendszere is (szerintem gyakorlatilag nem tettek hozzá semmit, csak átláthatóbbá tették azt), amit pedig - főleg külföldön - vállalkozások ezrei alkalmaznak (most, a jelenben), hogy a megfelelő pozíciót megfelelő ember töltse be.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #92 üzenetére

    A korlátokról...

    Vannak korlátok természetesen, de a legtöbb ember súlyosan alulbecsüli önmagát és hogy mit tud elérni. Mi veszteni való származhat abból, hogy ha valaki képes túlbecsülni a saját képességeit? Legfeljebb az egója sérül, de ugyanakkor ráébredhet arra, hogy valójában sokkal jobb mint amit valaha el tudott volna képzelni.

    A sikeres embereket ne akkor vizsgáld amikor már befutottak, hanem nézd végig az életpályájukat, legtöbben iszonyatos fejlődésen mentek keresztül, rengeteget tanultak, változtak, alkalmazkodtak a körülményekhez :)

    Az MBTI rendszerrel kapcsolatban igazad van, de ez a topic a személyiségfejlesztésről szól nem pedig arról, hogy ki milyen típusba tartozik. Vannak bizonyos dolgokra megfelelőbb emberek, de az nem azt jelenti, hogy azok a képességek, tulajdonságok nem sajátíthatók el.

    [ Szerkesztve ]

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #93 üzenetére

    Megkockaztatom,hogy az,hogy az eletben ki,mit,es mennyit er el...csupan onbizalom,es elszantsag kerdese!
    Peldanak ott van egy csomo *mediasztar*!
    Anettka,Dundika,feketepako,es a legnagyobb bovli - Tundike! :Y
    Sotet,mint az ejszaka,nem valami nagy szam,mint no,nincs dusgazdag baratja /mint Anettkanak/aki futtatja.Nincsenek befolyasos baratai.Nincs elbuvolo szemelyisege.
    Mije van? CSAK onbizalma!
    Es ez jellemzo minden felsorolt *sztarra*.
    Es mennyi mindent elert.
    Idezve az elso mondatat,amivel belecsoppent az elkepedt koztudatba:
    -eloszor az irott mediat hoditottam meg...-
    Az egy dolog,hogy teljesen hibas az enkepe,de a dobbenetes,hogy ezt az*elkepzelt ent* nem csak magaval,hanem a vilaggal is el tudta hitetni!

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #93 üzenetére

    Mi veszteni való származhat abból, hogy ha valaki képes túlbecsülni a saját képességeit?

    Van. Rossz irányba mehet el. Nem csak azt kell szem előtt tartani, mit szeretnénk, azt sem árt, mihez értünk. Az embert a fantáziája bizony elviheti rossz irányba. Pl. párkeresésnél is. Kialakít magában egy ideálképet, ami nem feltétlen van összhangban a valós igényeivel. Szerintem nem sok ember van, aki a valós igényei, valós képességei alapján szövögeti az álmait. Pedig azok sem feltétlen rosszabbak ám, mint amit "megálmodott". Sőt ha kellően nyitott lenne, ugyanúgy "bevenné a gyomra". Szerintem ez a legfontosabb az életben, tisztába jönni magunkkal teljes egészében. Mert egyébként gyakran csak szárnyal a fantáziánk, akár a gyereké, aki egyik nap tűzoltó szeretne lenni, másik nap már atomfizikus. Ezeket hívjuk ugye gyerekes álmodozásoknak. De a felnőttek se sokkal jobbak, ők sincsenek tisztában a valós igényeikkel, mi is tenné őket igazán elégedetté.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #95 üzenetére

    A párkeresésről...

    Én annó egy csodálatos, gyönyörű, intelligens és megértő barátnőt szerettem volna akivel le tudom élni az egész életemet. Mivel elég határozottan kértem és akartam ezért megkaptam és azóta is boldogan élünk. Mi volt ebben a valótlan?

    Kívánhattam volna ehelyett bárkit aki hajlandó velem lenni és megpróbálni olyanná változtatni amilyen soha nem lehet?

    Ha van egy vágyad elégítsd ki és utána ráérsz átgondolni, hogy valós volt e vagy nem, de meg kell tenned, ez az élet értelme szerintem.

    Az én fantáziám nap mint nap szárnyal :) Csak egy valami különböztet meg egy álmodozó kisgyerekről, hogy én kitartóan ugyanarról fantáziálok és teljes mértékben én irányítom azt.

    De ugyanakkor sok álmodozó kisgyerek akit támogattak és nem adta fel az álmát ma sikeres politikus, sportoló, üzletember, űrhajós vagy bármi egyéb :)

    Az elégedettség pedig nem attól függ, hogy mekkora autód van, vagy mekkora mellű a barátnőd, hanem hogy mennyire vagy képes elfogadni a jelenlegi helyzeted és valójában ehhez nem kell semmi, csak saját magaddal kell megbékélned.

    [ Szerkesztve ]

  • degu

    senior tag

    válasz Mindless #96 üzenetére

    Haaaat...!
    Szerintem az elet nem igy mukodik! :(
    Ilyeneket a hallivudi filmekben szokott latni az ember,es...nagyon el is erzekenyul rajta ha a film jol van megirva,es megrendezve!
    Ez mar vagy vallas,vagy magia! Vagy csak egyszeruen...hit. :R
    Van egy vagyam-mondjuk egy turbo diesel,markas,4x meghajtasu terepjaro.
    Kielegitem ezt a vagyam /mellesleg egy elet keves volt erre,mert kozben elnem is kellett/ es utanna elgondolkodom,hogy valos volt -e a vagyam? Ez elegge voodoosan hangzik!
    En is egy csodalatos,gyonyoru,intelligens,megerto feleseget szerettem volna,akivel le tudom elni az eletem,es ennek erdekeben hihetetlen erofesziteseket tettem.
    Ennek ellenere 2x nosultem,volt egy majdnem vegzetes szerelmem,es most hosszu ido ota elek Valakivel,aki nem olyan,mint amirol almodoztam 20 evesen,de el nem cserelnem senkivel.
    Rajottem,a sok probalkozas utan,hogy rossz szempontok alapjan keresgelek!
    Nem gyonyoru,intelligens,csodalatos,megerto baratnot kell keresni,hanem egy igazi ta"rsat!
    Aki lehet,hogy nem gyonyoru,lehet,hogy nem tagja az Akademianak,nem erti meg minden cselekedetemet,es nem fogadja el,ugy,ahogy van /mert az ember gyarlo,es gyakran csinal hulyesegeket! :K /
    Hanem mellettem van ! Joban-rosszban,es tudom,hogy szamithatok Ra.Akkor is,amikor hibazok,es jova kell tennem,es akkor is,amikor a fellegekben jarok...es eszhez terit!
    Amellett,hogy megerto /amkor az szukseges/ es eleg okos ahhoz,hogy potolni tudja azt,amiben en gyenge vagyok.
    Arrol nem is beszelve,hogy a csodalatos,gyonyoru,intelligens,megerto baratno mire va"gyik?
    NEM Rad,hanem egy csodalatos,gyonyoru,intelligens,megerto ferfire,aki ezek mellett meg megbizhato,gyonged,figyelmes /es...az sem art,ha van nemi penze is/
    Szerintem a vagyaknak elsosorban realisaknak kell lenniuk,hogy a Te kepessegeiddel,es a lehetosegeiddel ki tudd elegiteni azokat.
    Ne haragudj,nem szenyazni akarok,es nem vonom ketsegbe az eletben elert *sikereidet*
    De a velemenyed,eletfelfogasod engem kisertetiesen emlekeztet azokra a *sikerkonyvekre*amiben megmondjak a tutit a langeszu emberek./mikozben ebbol a bankszamlajuk szep,koverre hizik/
    Leirjak,hogyan lehetsz sikeres,gazdag,eros,kiegyensulyozott,sot! Boldog! :F
    Bizonyara vannak bolcs gondolatok,jo tanacsok,hasznos javaslatok ezekben a konyvekben,de van bennuk egy nagy adag *sarlatansag*,es a boldogtalan,sikertelen emberek hiszekenysegenek *bekalkulalasa*
    Ha viszont valoban olyan vagy,amilyennek leirod Magad,es az eleted ugy is mukodik,akkor Te a jovo embere vagy,...akive...talan valni fogunk 100 ev mulva...Mi is. :R

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Mindless #96 üzenetére

    Ha van egy vágyad elégítsd ki és utána ráérsz átgondolni, hogy valós volt e vagy nem, de meg kell tenned, ez az élet értelme szerintem.

    Persze, hogy ráérsz egész életedben utólag gondolkodni azon, mit is akarsz ténylegesen, hisz örökké élünk. ;)

    De ugyanakkor sok álmodozó kisgyerek akit támogattak és nem adta fel az álmát ma sikeres politikus, sportoló, üzletember, űrhajós vagy bármi egyéb :)

    Aham. Tudod, én anno szerettem volna kisgyerekként pl. agysebész lenni. Ma már ilyen eszembe sem jutna. Nem szeretném azt csinálni ténylegesen. És ehhez nem kellett kipróbálnom ezt a vágyamat sem. Egyszerűen tudom, hogy nem akarom. Mondom, lehet követni így vakon a vágyaidat, amiről te azt hiszed, jó lesz neked. Meg lehet befelé figyelni is, és nem hinni, hanem tudni, mi a jó önmagad számára. Ez pedig óriási különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz degu #97 üzenetére

    Mi akadályoz meg abban, hogy egy filmmé változtasd az életed? :)

    Ki mondja meg azt, hogy bizonyos szabályok alapján kell leélned az életed? Nincsenek szabályok, nincsenek korlátok, az egész csak a fejünkben van.

    Az autós példádhoz...

    Én pl időhatáros célokat szoktam kitűzni. Mint pl. 2013.07.13-ig veszek magamnak egy turbo diesel márkás 4x4 meghajtású terepjárót és akkor azon dolgozok, hogy az addig sikerüljön. De nyilván előtte azért ki kell próbálni azt az autót és menet közben szépen rá tudsz ébredni, hogy az kell e, de ha megvan akkor is bármikor el tudod adni és be tudod cserélni arra ami tetszik :)

    A barátnőről...

    Csak, hogy egy nagyon furcsa dolgot mondjak ezzel kapcsolatban. Egyszer mi már voltunk együtt kb. 2 évet és pocsék volt a kapcsolat a szó legszorosabb értelmében és hála istennek elváltak az útjaink. Elkezdtem magamnak programozni azt hogy milyen barátnőt szeretnék és akármilyen furcsa ő ezidő alatt pont olyanná vált mint amit én szerettem volna és belépett az életembe és azóta hihetetlen harmónia van közöttünk. Ez mágia? :) Nem hiszem...

    A sikerkönyvekkel kapcsolatban igazad van, több százat olvastam belőlük és bizony azokban szinte kivétel nélkül minden működik, a legtöbb emberrel az a baj, hogy túl korán feladja a próbálkozást.

    Nekem 5 évembe és 3 anyagi csődbe került mire azt mondhattam, hogy sikerült elérnem azt amit szerettem volna. Sokan az elsőnél feladják... Én az alapján amit ma tudok ha 20x mennék csődbe akkor is mennék tovább mert már megtapasztaltam azt, hogy bizony működik.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #98 üzenetére

    Látom a kettőnk közötti különbséget. Te alapvetően a spirituális oldalon állsz, ami nagyon jó és alapvetően neked is teljesen igazat kell adnom. Sajnos ezekből a dolgokból még erősödnöm kell, de foglalkozom a témával. Eckhart Tolle-től olvastam már néhány könyvet.

    Van egy barátom aki kis srác kora óta atléta akart lenni, ha most nézed az olimpiát szurkolhatsz is neki :)

Új hozzászólás Aktív témák