Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #83 üzenetére

    Értem az alapvető problémát közöttünk. Ismerem Jung-ot, de tudod ő már 80 éve meghalt. Tudod mennyi fejlődés ment végbe az elmúlt 80 évben ezen a területen? Tudod hol tartunk most?

    Ő volt az egyik nagy úttörője az emberi pszichológiának és minden tiszteletem az övé, de azóta már egy teljesen más szintre jutottunk. Ez kb. olyan mintha te arról beszélnél, hogy egy 60-as évekbeli Mercedes miért jó, alapvetően úgy, hogy nem ismered a modern autókat teljesen igazad van.

    Azóta óriási fejlődésen ment át a világ, minden tudományos területen és ez a fejlődés a pszichológiára is igaz.

    Amiket te lehetetlennek tartasz igenis lehetségesek. Én vagyok rá az élő példa, én ezeket a változásokat tudatosan végigvittem saját magamon. Ezért alapvetően még a feltételezést sem tudom elfogadni, hogyan is tudnám amikor a saját bőrömön tapasztaltam meg? Csak, hogy egy korábbi példánál maradjunk, mint ha azt mondanád nekem, hogy az elektromosság nem ráz, ugyanakkor engem már rázott meg áram.

    A személyeskedésről meg annyit, hogy éppen álnéven irkálsz egy fórumon... Én őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy amiről te prédikálsz, hova juttatott téged az életben. Nekem be kell mutatnod egy referenciát ahhoz, hogy komolyan tudjalak venni. Ha pl azt mondod, hogy azzal amit te mondasz pl. megötszörözted a bevételedet, onnantól fogva érdekel az amit mondasz, de eddig csak azt láttam, hogy mindenbe amiről itt szó volt csak belekötöttél.

    Szép napot

Új hozzászólás Aktív témák