Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mindless

    tag

    válasz degu #16 üzenetére

    A kapualjban vegetáló hajléktalan csak önmaga tudja megoldani a saját problémáit. Te maximum, csak akkor segíthetsz neki, ha ő úgy döntött, hogy változtatni akar az életén. Sajnos kevés kivételtől eltekintve a hajléktalanok feladták az életet, aki nem az pedig idővel ki fog törni onnan, ez bizonyos.

    Tudod nekem is volt olyan időszak az életemben amikor kenyérre sem volt pénzem, ha akkor feladom, hajléktalan leszek, de mivel nem adtam fel és küzdöttem, ezért nem lettem az és igenis ez a gondolkozásmód segített megoldani a problémáimat, hiszen ha azokra koncentráltam még több lett belőlük, de amint a megoldásra kezdtem el fókuszálni szépen lassan sikerült leküzdeni mindet.

    Szép napot :)

  • Mindless

    tag

    válasz degu #26 üzenetére

    Érdekes dolgokat írtál le, ha megengeded reagálnék rá néhány szóban én, hogy látom az adott helyzetet.

    Az optimista olyan ember aki a megoldást keresi és így van rá esélye, hogy megtalálja, ha hosszú pechsorozata van mert kinek ne lenne, minden erejével igyekszik felülkerekedni rajta és eközben igyekszik minél többet tanulni az adott helyzetből, amennyiben kiderül, hogy az adott probléma nem megoldható továbblép mert ott már nincs mit tenni. Az életet úgy fogja fel mint egy nagy utazás tele kalandokkal és lehetőségekkel.

    A pesszimista pedig mindig csak a maga elé tornyosuló falat látja, ugyanakkor lehet, hogy csak kettőt kéne oldalra lépnie és ott lenne az akadályon átvezető út de ő ezt szinte még akkor sem veszi észre ha az orra előtt van, hiszen teljesen leköti a figyelmét a fal. Számára az élet merő küzdelem, veszély és csalódás.

    Ez az én személyes véleményem és ez leginkább a jelenlegi és a felébredésem előtti önmagamat képezi le.

    Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy ezzel egyet tudsz e érteni :)

  • Mindless

    tag

    válasz degu #31 üzenetére

    Szerintem vetkőzzük le ezt az optimista - pesszimista szó körüli eszmecserét, mert nyilván ez a két szó mindenkinek mást jelent. Mint ahogy feljebb is írtam, ezek a hasonlatok alapvetően a régi és a jelenlegi énemre vonatkoznak.

    Beszéljünk inkább pozitív és negatív emberekről, talán más kontextusba helyezi a társalgást.

    A szorongás amit te említesz alapvetően egy meg nem hozott döntés miatt van, belesodor egy szituációba az élet és te nem tudsz rá megfelelően reagálni.

    A te szituációdról előre annyit jegyeznék meg, hogy sajnálom azt, hogy ilyen dolog történt veled, de ez minden bizonnyal elindított valamit. Te alapvetően egy olyan ember vagy aki alapvetően boldog a boldogtalanságában, a komfortzónád a negatív oldalon van, ezzel igazából nincs is semmi baj, ha te azt érzed jónak, na már most történt egy negatív esemény ez lejjebb lökött az érzelmi létrán ezáltal kikerültél a komfortzónádból és igyekszel bizonyos pozitív érzelmeket bevonzani az életedbe, hogy vissza kerülj abba a zónába ahol biztonságban érzed magad.

    Nincsenek pozitív és negatív történések az életben, minden csak a mi reakciónktól függ, ezekben a dolgokban még kultúránként is hatalmas eltérések vannak, ergo mi döntjük el, hogy mit élünk meg sorcsapásként és mit élünk meg lehetőségként.

    Az élethez nem kell szerencse, az csak rövid távon jelenthet megoldást a gondokra. Aki hosszú távon "szerencsés" általában iszonyatosan erős jellemmel rendelkezik, valamint óriási munkát fektetett mind az elméje mind az élete fejlesztésébe. Beszélgess el az adott szerencsés emberrel, hogyan látja a világot, érhetnek meglepetések.

    A sorozatos sorcsapások pedig ismételten a meg nem hozott döntésekből fakadnak, személy szerint én is ismerek sok embert akik nem képesek meghozni bizonyos nehéz döntéseket, márpedig egy meg nem hozott döntés is egy döntés márpedig általában a legrosszabb. Ennél már csak az a rosszabb ha az adott ember azt sem tudja, hogy egyáltalán milyen döntési lehetőségei vannak, mert még odáig sem jutott el, hogy ezt átgondolja.

    Nekem is nagyon sokszor mondták, hogy szerencsés vagyok, a hátam mögött pedig azt mondták, hogy semmit sem tettem, hanem az ölembe hullott minden, ezt általában olyan emberek mondják akiket ritkán látok és csak a régi önmagamat ismerik, akinek a legfőbb időtöltése a számítógépes játékok és a bulizás volt. Annak az embernek tényleg óriási szerencsére lett volna szüksége, hogy bármit is elérjen az életben...

    Remélem nem sértettelek meg a véleményemmel, csak igyekeztem részletesen kielemezni az általad mondottakat az én világképemnek megfelelően.

    Szép napot :)

  • Mindless

    tag

    válasz degu #39 üzenetére

    Köszönöm a reakciódat, néhány szóban reagálnék rá.

    A sorsodat annyiban határozod meg te, hogy kijelölöd az irányt és makacs kitartással eléred azt amit akarsz. Amennyiben nem vagy kitartó akkor úgy érzed, hogy a sorsod irányít téged, ami valóban igaz is.

    Az autóbalesetes példádból kiindulva szerintem abszolút félreérted ennek a filozófiának a lényegét. Az, hogy te, hogyan gondolkozol soha nem fog 100%-os eredményeket hozni, az a fő probléma, hogy a legtöbben ezt várják el, elkezdenek így gondolkozni, miután éri őket egyetlen egy kudarc "rájönnek", hogy ez nem működik.

    Minden bizonnyal ismered Edison történetét a wolfram izzószállal. Edison 10000 sikertelen kísérletet hajtott végre mire megtalálta a wolframot és amikor megkérdezték tőle, hogy miért nem adja fel, hiszen lehetetlen amit meg akar csinálni, azt válaszolta: Én nem buktam el, csak megtaláltam 10000 olyan megoldást ami nem müködött. Gondold végig, te, hány próbálkozás után adnád fel?

    Az ismerősöd példájára reagálva. Szerintem felesleges ezen rugózni, kivételek mindíg vannak, csak akkor van a baj, ha ezzel azonosítasz egy szituációt. Ergó attól, hogy léteznek fehér hollók, még nem minden holló fehér, sőt elég mondhatni elég kevés van belőlük.

    Ha ismersz sikeres embereket beszélgess el annyival amennyivel tudsz és lassan kialakul majd egy képed arról amiről beszélek. Ha nem az se baj, a világ legsikeresebb embereinek tömegei írták meg a gondolataikat a történelem folyamán, kezdve Marcus Aurelius-tól egészen akár Steve Jobs-ig. Ha szeretnéd rengeteg jó könyvcímet tudok adni.

    Egyszóval a siker nem egyenlő szerencse, hanem kitartás.

    Álljon itt egy idézet zárásként:

    "A patak és a szikla összecsapásából mindig a patak kerül ki győztesen. Nem az ereje, hanem a kitartása miatt."

    H. Jackson Brown

  • Mindless

    tag

    válasz degu #42 üzenetére

    Amit írsz abban teljesen igazad van, csak nem értem, hogy ez miért fontos a te életed szempontjából? Mi előnyöd származik ebből?

    Mint ahogy írtam, csodák vannak, de én nem fogok ölbe tett kézzel ülni és várni, hogy valami történjen, hanem teszek érte, hogy "szerencsém" legyen :) Mert ha nem derül ki, hogy van egy amerikai nagybácsim aki rám hagy mindent én akkor sem akarok úgy meghalni, hogy nincs semmim.

    De alapvetően egyvalamit teljesen figyelmen kívül hagysz ami pedig szerintem a legfontosabb. Nem maga a cél elérése a fontos, hanem az amivé a cél elérése közben válsz. Más ember leszel, egy sokkal jobb, sokkal erősebb ember akit nem tudnak csak úgy megdönteni a világképében.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz degu #90 üzenetére

    A dimenziót én nem így értettem. A dimenzió nálam azt jelenti, hogy milyen szemszögből nézzük az adott személyiséget (tehát a koordináta tengelyek száma :) ). Ilyen pl. az introvertált - extravertált. De lehetne még az érzelmesség szerint is, pl. ha jól tudom, a 4 temperamentum típust eszerint is osztályozhatjuk (melankolikus - introv., érzelmes, kolerikus - extrov., "nem érzelmes", stb.).
    A korlátban szerintem igazad van. Megjegyzem én épp sikeres emberek között nem szoktam azt látni, hogy teljesen kibújjanak a bőrükből, teljesen kicserélődjenek.
    És azért hozzátenném, hogy az előzőekben könnyen elintézett Jung elméletére épül az MBTI rendszere is (szerintem gyakorlatilag nem tettek hozzá semmit, csak átláthatóbbá tették azt), amit pedig - főleg külföldön - vállalkozások ezrei alkalmaznak (most, a jelenben), hogy a megfelelő pozíciót megfelelő ember töltse be.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz degu #97 üzenetére

    Mi akadályoz meg abban, hogy egy filmmé változtasd az életed? :)

    Ki mondja meg azt, hogy bizonyos szabályok alapján kell leélned az életed? Nincsenek szabályok, nincsenek korlátok, az egész csak a fejünkben van.

    Az autós példádhoz...

    Én pl időhatáros célokat szoktam kitűzni. Mint pl. 2013.07.13-ig veszek magamnak egy turbo diesel márkás 4x4 meghajtású terepjárót és akkor azon dolgozok, hogy az addig sikerüljön. De nyilván előtte azért ki kell próbálni azt az autót és menet közben szépen rá tudsz ébredni, hogy az kell e, de ha megvan akkor is bármikor el tudod adni és be tudod cserélni arra ami tetszik :)

    A barátnőről...

    Csak, hogy egy nagyon furcsa dolgot mondjak ezzel kapcsolatban. Egyszer mi már voltunk együtt kb. 2 évet és pocsék volt a kapcsolat a szó legszorosabb értelmében és hála istennek elváltak az útjaink. Elkezdtem magamnak programozni azt hogy milyen barátnőt szeretnék és akármilyen furcsa ő ezidő alatt pont olyanná vált mint amit én szerettem volna és belépett az életembe és azóta hihetetlen harmónia van közöttünk. Ez mágia? :) Nem hiszem...

    A sikerkönyvekkel kapcsolatban igazad van, több százat olvastam belőlük és bizony azokban szinte kivétel nélkül minden működik, a legtöbb emberrel az a baj, hogy túl korán feladja a próbálkozást.

    Nekem 5 évembe és 3 anyagi csődbe került mire azt mondhattam, hogy sikerült elérnem azt amit szerettem volna. Sokan az elsőnél feladják... Én az alapján amit ma tudok ha 20x mennék csődbe akkor is mennék tovább mert már megtapasztaltam azt, hogy bizony működik.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz degu #103 üzenetére

    Ha igazad lenne,akkor nem lenne pl.tehetseg,es zsenialitas...csak szorgalom,es kitartas.

    Sokan próbálnak is ebből megélni, hogy ezt hitetik el az emberekkel, hogy a zseni ott van mindenkiben. Aztán tréningeket tartanak, hogyan kell önmagukból elővarázsolni. :))

  • Mindless

    tag

    válasz degu #103 üzenetére

    Srácok szerintem ennek semmi értelme :)

    Ti nagyon mélyen éltek a személyes meggyőződéseitekben, én pedig megtapasztaltam a saját bőrömön, hogy bizony létezik más is.

    Egy boldogtalan magányos gyári munkásból lettem sikeres üzletember csodálatos élettel. A mai napig tisztán emlékszem a napra amikor eldöntöttem, hogy megváltozom és megteszek mindent annak érdekében, hogy jóra forduljon a sorsom, eleinte csak reméltem, hogy működik amit csinálok és a sokszori bukás és nehézség ellenére se adtam fel. Még mindig messze vagyok az utam végétől de szépen haladok.

    Ha ez nektek agymosás, legyen! Higgyetek abban, hogy nem érhetitek el az álmaitokat de mellettetek van egy világ sok emberrel akik menet közben pont ezt teszik! Nem csak én vagyok hanem ismerek még magamfajtából sok százat akik mind ugyanígy élnek egy régen meghozott döntés hatására. Nagyon kevesen vagyunk akik megpróbáljuk ezt a tudást tovább adni és másoknak segíteni. Minket neveztek ti sarlatánnak. Engem nem bánt a véleményetek inkább csak kicsit elszomorít de ne mondjátok, hogy hülyeség amiről beszélek, akkor inkább mondjátok, hogy nem tapasztaltátok még meg, nem értetek hozzá, nem tudjátok, stb.

    Felőlem leélhetitek az egész életeteket ebben a hitben, csak egyet kérek tőletek, ha a környezetetekben bárki elkezd változni ne húzzátok vissza, mert az emberek 90%-a a negatív környezet hatására nem tud megváltozni és kitörni. Én is annyiszor hallottam, hogy ezt nem tudod megtenni, nem fog menni, nem vagy elég jó, stb.

    Én hoztam egy döntést és eljöttem otthonról jó messzire, hogy egyedül tudjak lenni és a negatív környezet nélkül néhány hónap alatt messzebbre jutottam mint előtte az egész addigi életemben.

    Most már nyugodtan hazamehetek, nem tudnak már rám hatni, de mindig ugyanazt hallom ami belőletek is jön. Beszélnek az álmaikról. De jó lenne ha... Én felteszem nekik a kérdést miért nem valósítod meg? Mert pénz kell hozzá. Mert el kéne mennem innen. Mert nehéz. Stb.

    Én szomorú vagyok, hogy nagyon sok tehetséges embert, a gyerekkori barátaimat látom otthon elkallódni. Többeknek felajánlottam, hogy jöjjenek el hozzám biztosítok nekik mindent ami a kezdéshez kell, átsegítem őket a nehézségeken. Gondolom ki tudjátok találni hányan éltek a lehetőséggel... Mindenki majd jövőre fog jönni, vagy majd ha rendbe jön anyagilag. Ez az alkalom sosem fog eljönni...

    Ha a halálos ágyukon fekszenek majd tele a be nem teljesedett álmaikkal azt gondolják majd, milyen jó lett volna kicsit bátrabbnak lenni és meghozni azt a döntést, de akkor már késő lesz...

  • Mindless

    tag

    válasz degu #113 üzenetére

    Wow, gratulálok :) Nem semmi kitartás lehet benned.

    Tudod, ha leéled az életedet egy álmot kergetve, szerintem nem pocsékolod el. Nagyon kevés ember mer ezen a rögös nehéz úton menni. Nem gondolkoztál rajta, hogy foglalkozni kellene még az írással? Szerintem kiváló hobbi lehetne belőle és utána pedig ki tudja... :)

  • Mindless

    tag

    válasz degu #115 üzenetére

    Mindenképpen jól haladsz :)

    Miért nem írsz arról amilyennek a világot látni szeretnéd? Lehet, hogy neked is segítene belül rendet rakni :)

  • Mindless

    tag

    válasz degu #117 üzenetére

    Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak mások, azzal foglalkozz amit te gondolsz. Ha úgy érzed értékes gondolataid vannak ne hagyd őket magadban, oszd meg őket a világgal.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz degu #90 üzenetére

    Szerintem ahelyett, hogy megszüntetsz egy jól menő vállalkozást, alkalmazottat kellett volna felvenned, esetleg kiadni a munkát alvállalkozónak, stb. Javaslom Kiyosaki valamelyik könyvét, elég jól leírja a 4 alapvető típust pénzügyi téren. Neked vállalkozóból kellett volna átvedlened cégvezetővé, aztán később átadni a vezetést egy menedzsernek, és megmaradni tulajdonosnak. Sajnálom, hogy nem sikerült meglépned, ha bejött volna, akkor nem lennének anyagi gondjaid.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz degu #97 üzenetére

    +1, szerintem is leszállt nála a köd. :D Láttam már ilyet, volt néhány ezos ismerősöm, ennél durvább is... :D

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák