Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #30 üzenetére

    Szia!

    Igen alapvetően rosszul fogalmaztam, hiszen szubjektíven vizsgáltam az optimistát és a pesszimistát, a saját valóságomnak megfelelően.

    Én úgy gondolom, hogy pont annyira látom az akadályokat amennyire szükségem van rá, sok kisebb akadályról valóban nem veszek tudomást, de azok általában maguktól meg is oldódnak, felesleges rajta görcsölnöm. Ugyanakkor a nagyobb akadályokkal keményen felveszem a harcot, mert azok a hosszú távú fejlődés kulcsai.

    Azonban van egy olyan technika amit minimax elvárásnak hívnak. Ez alapvetően akkor kiváló amennyiben egy komoly stresszhelyzetbe kerülsz. Vegyünk példának egy vizsgát. Itt maximalizáljuk a minimális elvárást. Magyarul elképzeljük a bukást a vizsgán. Mi a legrosszabb ami akkor történhet? Pótvizsga. Miután definiáltuk a legrosszabb eredményt elfogadjuk azt. Mélyen magunkba nézünk és elfogadjuk azt a tényt, hogy bizony ez megtörténhet. Ekkor egy érdekes dolog történik, a szorongás hirtelen megszűnik, hiszen az valójában abból fakad, hogy nem tudjuk elfogadni a bukás lehetőségét.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #44 üzenetére

    Tudod, ma már eléggé komoly statisztikák vannak erről is, nyilván nem az index címlapon fogod őket megtalálni, de rövid keresgélés után menni fog. Elég sok kísérletet végeztek erről.

    De mondok neked egy pofon egyszerű példát és ebből egyszerűen be tudod bizonyítani magadnak, hogy hogyan működik az emberi elme.

    Az autó és motor versenyzők mindig azt az útszakaszt nézik ahol haladni akarnak, még ha pl kisodródni látszik is az autó, folyamatosan azt nézik ahol haladni akarnak, ha egy pillanatra is azt nézik, ahol a sodródás hatására ki fognak kötni önkéntelenül is kirepülnek a pályáról.

    Ha van jogosítványod próbáld ki (motorral még szembetűnőbb a dolog), hogy az úthibákra koncentrálsz és mindegyikbe bele fogsz menni, utána próbáld ki, hogy az útnak azt a részét figyeled ahol el akarsz menni és az összes úthibát ki tudod kerülni.

    Véleményem szerint te egy olyan dologról alkotsz most véleményt amit nem ismersz és így eldöntöd, hogy ez nem működik. Neked alapvetően jogod van így leélni az életed és nekem nincs jogom ebbe beleszólni. Én mindenkinek azt javaslom aki szkeptikus, de ugyanakkor érdeklődő, hogy fektessen bele egy évet, legyen rajta minden erejével, hogy megváltoztatja az életét, nem sokan próbálják meg, de aki megteszi, soha nem tér vissza a régi berögződéseihez.

    Szép napot :)

  • PazsitZ

    addikt

    válasz #56474624 #58 üzenetére

    A gyógyszeres példára:
    Tudtommal a placebo hatása orvosilag elfogadott és szokták is alkalmazni bizonyos esetekben. Tehát mondhatjuk, hogy bizonyos esetekben egyszerűen fejben dől el, hogy a test öngyógyító mechanizmusa mennyire aktív/effektív.

    De csak saját példából kiindulva, utálom megmérni a lázam pl., mert ha látom, hogy hőemelkedésem van tipikusan akaratlanul szarabbul kezdem érezni magam.

    - http://pazsitz.hu -

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #56474624 #71 üzenetére

    Az emberi cselekedet nagyon sok esetben gyakorlatilag véletlen.
    Nem vagyunk szuperokos számítógépek. Továbbá nem rendelkezünk minden információval, az érzékszerveink nem "látnak" mindent. Persze, akkor is a te cselekedeted lesz, de ha az nem tudatos, akkor a te szempontodból, a te jövőd alakulása szempontjából véletlen lesz. Valamennyire. Vannak esetek, amikor ez gyakorlatilag 100%-ra jön ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #72 üzenetére

    Elnézést, most egy kicsit szurkálódni fogok.

    Te miért mindig a kivételekre koncentrálsz?

    Miért keresed azt, hogy valami miért nem működhet, ahelyett, hogy azt próbálnád megérteni, hogy miért működhet?

    Ha valamit csinálsz, legyen komoly hobbi, vagy munka ott is arra koncentrálsz, hogy az adott dolog miért nem működhet? Miért nem lehet megvalósítani?

    Az életednek melyik területein gondolkozol hasonlóan negatívan?

    Ezeket nem kell nekem megválaszolnod, elég ha magadnak felteszed a kérdéseket.

    Szép napot!

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #77 üzenetére

    Én nem akarlak megváltoztatni, mindenki úgy éli le az életét ahogy szeretné :)

    Tudom, hogy már párszor leírtam, járj utána, olvass utána, stb. Én nem látom azt rajtad, hogy te bármit is meg akarnál itt tanulni, inkább csak a saját meggyőződésedben akarod megerősíteni magad, amivel abszolút nincs baj, csak nem érzem azt, hogy ez a beszélgetés haladna valahová és ezáltal értelmetlennek tartom.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #80 üzenetére

    Rendben, én nagyon örülök neki, hogy te ismersz jobb módszereket is. Nekem mindösszesen egy problémám volt a véleményeddel, hogy gyakorlatilag egyetlen egy építő jellegű dolgot sem írtál le. Mindenre csak azt mondod, hogy miért nem működik, az én világképemtől ez nagyon messze áll, én mindenben új dologban igyekszem meglátni azt, hogy hogyan profitálhatnék belőle, hogyan tudnám beépíteni a saját életembe.

    De azért megköszönném ha megtisztelnél a véleményeddel azzal kapcsolatban, hogy te, hogyan látod a sikert, hogyan lehet elérni és kérek bizonyítékokat is arra vonatkozóan, hogy működik is amiről beszélsz.

    Mellesleg kérlek azt is oszd meg velem, hogy te a saját minden bizonnyal megalapozott életszemléleteddel mit értél el amire igazán büszke vagy? Mit vittél véghez ami különleges és ami kiemel az átlagból? Mi az ami miatt úgy érzed, hogy többet tudsz az általam ismert összes sikeres embernél?

    Kérlek válaszold meg a kérdéseimet.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #83 üzenetére

    Értem az alapvető problémát közöttünk. Ismerem Jung-ot, de tudod ő már 80 éve meghalt. Tudod mennyi fejlődés ment végbe az elmúlt 80 évben ezen a területen? Tudod hol tartunk most?

    Ő volt az egyik nagy úttörője az emberi pszichológiának és minden tiszteletem az övé, de azóta már egy teljesen más szintre jutottunk. Ez kb. olyan mintha te arról beszélnél, hogy egy 60-as évekbeli Mercedes miért jó, alapvetően úgy, hogy nem ismered a modern autókat teljesen igazad van.

    Azóta óriási fejlődésen ment át a világ, minden tudományos területen és ez a fejlődés a pszichológiára is igaz.

    Amiket te lehetetlennek tartasz igenis lehetségesek. Én vagyok rá az élő példa, én ezeket a változásokat tudatosan végigvittem saját magamon. Ezért alapvetően még a feltételezést sem tudom elfogadni, hogyan is tudnám amikor a saját bőrömön tapasztaltam meg? Csak, hogy egy korábbi példánál maradjunk, mint ha azt mondanád nekem, hogy az elektromosság nem ráz, ugyanakkor engem már rázott meg áram.

    A személyeskedésről meg annyit, hogy éppen álnéven irkálsz egy fórumon... Én őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy amiről te prédikálsz, hova juttatott téged az életben. Nekem be kell mutatnod egy referenciát ahhoz, hogy komolyan tudjalak venni. Ha pl azt mondod, hogy azzal amit te mondasz pl. megötszörözted a bevételedet, onnantól fogva érdekel az amit mondasz, de eddig csak azt láttam, hogy mindenbe amiről itt szó volt csak belekötöttél.

    Szép napot

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #85 üzenetére

    Alapvetően lehet változtatni minden személyiségjegyen én pont egy zárkózott, csendes emberből váltam nyitott és pörgős egyénné, mert ez passzolt a céljaimhoz.

    Nyilván nem kell senkinek semmiben sem megváltoznia, csak akkor és úgy ahogy ő akarja, a céljaival összhangban.

    Én alapvetően azt látom, hogy te mindíg a kivételekre koncentrálsz, kivételek természetesen vannak, de mellette ott van 1000 olyan példa ami egyezik azzal amiről itt én beszélek. Pontosan milyen választ szeretnél kapni azokra a kérdésekre? Én csak azt állítom, hogy minden sikeres ember egy bizonyos viselkedésmintát követ és bizonyos pontokban 100%-ban megegyeznek és ha ezt követed sokkal nagyobb eséllyel érsz el sikereket az életben és igenis ha csak a sikerre tudsz fókuszálni hosszú időn keresztül a nehézségek egyszerűen megszűnnek.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #88 üzenetére

    Azt hiszem eljutottunk arra a pontra, hogy egyet tudok veled érteni :)

    Alapvetően teljesen igazad van, a végéhez fűznék csak hozzá annyit, hogy maradt sok minden a régi személyiségemből ez tény, ugyanakkor azt is meg lehetne változtatni, ha szükség lenne rá és nyilván folyamatosan csiszolom is, de vannak a céljaim szempontjából lényegtelen személyiségjegyek, azokkal természetesen nem akarok foglalkozni és valószínűleg végigkísérnek majd egész életemen.

  • degu

    senior tag

    válasz #56474624 #88 üzenetére

    Nem fogalmaztam meg magamnak ilyen vilagosan,de -valoban!
    Van egy bizonyos*dimenzioja* mindenkinek,amin ilyen,vagy amolyan okokbol /pl. alapveto szemelyisegjegyek/ nem tud tullepni,felulemelkedni.
    En mar sokszor talalkoztam az eletemben ezekkel a *korlatokkal*
    Pl.volt egy vallalkozasom,amihez a szakmai,elmeleti tudast en adtam,es volt ket ismerosom,akik a gyakorlati kivitelezesben voltak nagyon jok.Raadasul az egyikuk jo szervezo,uzletkoto volt.Kiegeszitettuk egymast,es szerencses idoben,korulmenyek kozott,megtalaltuk azt a szferat,ahol a szolgaltatasainkra igeny volt.
    Szaladt is a szeker,de volt egy pillanat,amikor elgondolkodtam,hogy ezt akarom en csinalni?
    Napi 16 orat dolgozni,hetvegen,unnepnap?Es ha ejjel jott a telefon,hogy az ovodaban leallt a futes,akkor nem volt mese,fel kellett kelni,es rohanni-megjavitani a berendezest.
    Es ezt bizony *felgozzel* nem lehet csinalni.Anyagilag ugyan elkezdtem*feljonni*,de ha igazan sikeres akartam volna lenni,akkor fejleszteni,boviteni kellett volna a vallalkozast.
    Ezt en nem vallaltam fel! Ugy ereztem,hogy nincs ertelme sok penzt keresni,ha nincs idom elkolteni,nem tudom elvezni a munkam gyumolcset,allando stressz,ugrasra keszseg,es minden mas hatterbe szorult.
    Kiszalltam!
    Nem lett belolem sikeres,jomodu ember!
    Es itt jon a kulcskerdes.Mit ertunk *siker* alatt?
    Szerintem mindenki ...mast.
    Van aki /legtobbunk/ a karriert,az anyagi joletet,de van akinek a szep otthon,kenyelmes elet,van akinek a peldas csaladi elet,vagy az,hogy amihez ert,abban csucsra jusson.
    Es ehhez nem ugyanazok a szemelyisegjegyek szuksegesek.
    Es ha nem tudatosan alltam le,akkor jott a veletlen...
    Lentebb mar irtam a gorogorszagi karambolomat.Akkor volt eloszor majnem uj kocsim.Elotte oregecske,kimustralt autokkal kellett beernem.Akkor,es ott,ugy ereztem,hogy na! Most kileptem a buvos korbol,attortem a *korlataimat*
    Es kozbelepett a veletlen...es a helyemre tett!

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #92 üzenetére

    A korlátokról...

    Vannak korlátok természetesen, de a legtöbb ember súlyosan alulbecsüli önmagát és hogy mit tud elérni. Mi veszteni való származhat abból, hogy ha valaki képes túlbecsülni a saját képességeit? Legfeljebb az egója sérül, de ugyanakkor ráébredhet arra, hogy valójában sokkal jobb mint amit valaha el tudott volna képzelni.

    A sikeres embereket ne akkor vizsgáld amikor már befutottak, hanem nézd végig az életpályájukat, legtöbben iszonyatos fejlődésen mentek keresztül, rengeteget tanultak, változtak, alkalmazkodtak a körülményekhez :)

    Az MBTI rendszerrel kapcsolatban igazad van, de ez a topic a személyiségfejlesztésről szól nem pedig arról, hogy ki milyen típusba tartozik. Vannak bizonyos dolgokra megfelelőbb emberek, de az nem azt jelenti, hogy azok a képességek, tulajdonságok nem sajátíthatók el.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #95 üzenetére

    A párkeresésről...

    Én annó egy csodálatos, gyönyörű, intelligens és megértő barátnőt szerettem volna akivel le tudom élni az egész életemet. Mivel elég határozottan kértem és akartam ezért megkaptam és azóta is boldogan élünk. Mi volt ebben a valótlan?

    Kívánhattam volna ehelyett bárkit aki hajlandó velem lenni és megpróbálni olyanná változtatni amilyen soha nem lehet?

    Ha van egy vágyad elégítsd ki és utána ráérsz átgondolni, hogy valós volt e vagy nem, de meg kell tenned, ez az élet értelme szerintem.

    Az én fantáziám nap mint nap szárnyal :) Csak egy valami különböztet meg egy álmodozó kisgyerekről, hogy én kitartóan ugyanarról fantáziálok és teljes mértékben én irányítom azt.

    De ugyanakkor sok álmodozó kisgyerek akit támogattak és nem adta fel az álmát ma sikeres politikus, sportoló, üzletember, űrhajós vagy bármi egyéb :)

    Az elégedettség pedig nem attól függ, hogy mekkora autód van, vagy mekkora mellű a barátnőd, hanem hogy mennyire vagy képes elfogadni a jelenlegi helyzeted és valójában ehhez nem kell semmi, csak saját magaddal kell megbékélned.

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #98 üzenetére

    Látom a kettőnk közötti különbséget. Te alapvetően a spirituális oldalon állsz, ami nagyon jó és alapvetően neked is teljesen igazat kell adnom. Sajnos ezekből a dolgokból még erősödnöm kell, de foglalkozom a témával. Eckhart Tolle-től olvastam már néhány könyvet.

    Van egy barátom aki kis srác kora óta atléta akart lenni, ha most nézed az olimpiát szurkolhatsz is neki :)

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #104 üzenetére

    Létezik tehetség és zsenialitás, de nem attól leszel sikeres. A legtöbb zseni úgy hal meg, hogy nem is tudja, hogy zseni, mert nincs benne kitartás és akaraterő.

    Akik tréningeket tartanak azok zsenik akik rájöttek, hogy zsenik és igyekeznek más zseniknek segíteni megtalálni és kifejleszteni a magukban lévő zsenit.

    Minden ember jó valamiben, nem ugyanabban de valamiben bárki elérheti a lángész szintet és olyan dolgot vihet véghez amit a világon nagyon kevesen képesek. Csak meg kell találnia azt és ki kell fejlesztenie magában.

    Amikor megtalálod érzed belül, hogy igen, ez az enyém, álmatlan éjszakákat töltesz el munkával, hogy elérd mert annyira akarod.

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #109 üzenetére

    Így van, Edison pedig több mint10000 kísérletet tett mielőtt feltalálta a villanyégőt. Ehhez kitartás és elhatározás kellett. Ha a 9999-nél feladja lehet, hogy még ma is gyertyával világítanánk.

    Én nem akarok pénzt keresni vele, élvezem látni ahogy az emberek kinyílnak és utána visszajönnek és megköszönik, hogy megváltoztattam az életüket...

    [ Szerkesztve ]

  • Mindless

    tag

    válasz #56474624 #108 üzenetére

    Én nem a külső értékekről beszéltem, hanem a belső értékekről, tudnod kell, hogy neked mi a fontos és az alapján dönts. Ha tévedsz változtatsz és újra próbálkozol de ha egész életedben csak tervezel sosem tudod meg, hogy mi az amire igazán szükséged van.

    Alapvetően ugyanarról beszélsz mint én, de szerintem a hibákon keresztül vezet az út a sikerhez és a boldogsághoz. A legtöbb ember egész életében próbálja kitalálni, hogy mit is szeretne valójában, de igazán sosem ébred rá, ha viszont el kezd próbálkozni előbb utóbb eljut oda ahova szeretne.

    "Ha sikeres akarsz lenni, duplázd meg kudarcaid számát."
    Thomas J. Watson- IBM

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #56474624 #50 üzenetére

    A vonzás törvénye szerintem inkább arról szól, hogy a te kis radarodat változtatod meg, és a tudatalattid magától felismeri a keresett mintát, és olyan helyzetbe hoz, amivel elérheted a célodat. Nyilván a 10.000V-nál nem igazán tud abba a helyzetbe hozni, hogy ne nyírd ki magad... Nekem legalábbis ez a tapasztalatom a témában, bár már nagyon régóta nem foglalkoztam ilyesmivel.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #56474624 #60 üzenetére

    Ez nem egészen így van. A placebo hatás mérhető és igazolt jelenség. Jópár százalékban nagyobb a gyógyulás esélye még akkor is, ha valaki nem kap gyógyszert a betegségére. Ha kap, akkor annyivel több az esélye a felépülésre.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #56474624 #98 üzenetére

    Érdekes, én nem akartam lenni kisgyerekként semmi, talán csak szerelmes. Megkaptam, és most már valahogy rohadtul nem hiányzik, annyira, hogy csírájában fojtom el, ha átvillan bármi ilyesmi az agyamon. Most inkább az anyagiakra koncentrálok. :D Hát hiába, a vonzás törvénye... :D Egyébként innen jön az is, hogy egyáltalán nem elég, ha valamiben kitartó vagy, mert ha ezerszer fejjel mész a falnak, akkor ezeregyedszer is a te fejed fog betörni. Úgy is mondhatnám, hogy vigyázz, mit kívánsz, mert a végén még teljesül! ...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák