Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz tisn #86986 üzenetére

    Nem vagyok ilyen, de megnézted az KSH adatait tényleg, vagy csak a hasadra ütöttél?
    [link] 77. oldal
    Én megnéztem, nem terjesztek hamis információt, vagy ha igen, akkor a KSH is azt teszi.
    Nyilván nem lehet pontos adatokat mondani, mert nem csinálnak teszteket rá, mert nem kell, igazából nem számít, hogy egy cukorbeteg néni, aki 87 évesen meghal, az pont melyik szövődménybe halt bele. Egyszerűen csak a logika ezt diktálja, hogy ha az év más időszakában meghal X ember, influenza szezonban meg X+8000, akkor nem bonyolult kiszámolni, hogy mennyihez lehetett az influenzának köze...
    A koronavírusról viszont viszonylag pontos adatok vannak, hiszen most minden figyelem erre irányul. Az olaszoknál azért olyan magas a szám, mert ott mindent annak írnak be, aminél kimutatta teszt, még ha a szíve vitte el akkor is, a németeknél meg azért olyan kevés, mert csak azt írják annak, aki ténylegesen abba halt meg. Egyik se hazudik, csak más a metódus.

    És igen, veszélyesebb, mint az influenza, és kell is ellene tenni. De rettegni nem kell.

    [ Szerkesztve ]

    Aki él és nem boldog, az téved!

Új hozzászólás Aktív témák