Új hozzászólás Aktív témák

  • ErőVarázsló

    tag

    válasz Rawulf #4916 üzenetére

    az emberek elvannak tévedve Európában és itthon is:

    az elmúlt félévben a "ez nekem jár" szót többször hallottam mint köszönömöt

    nem értem, mit vár az az ország ahol 3.5m nyugdíjas, 800e rokkant járadékos, 3m munkás és a maradék diák vagy munkakerülő (ja meg 100-200.000 GYES-GYEDEN lévő korábban soha nem dolgozott ember van)

    ja és ne feledjük, hogy többmint 1m embert az alkalmazz az állam...

    a para vagy hálapénz vagy zsebpénz létező dolog és a betegek nem azért adják mert kell hanem mert sokkal jobban bíznak az orvosban és a kezelésben utána (akkor is ugyanazt kapják, ha lenne egy számla vagy doboz ahová bárki bedobhatja a pénzt amit utána egységesen minden ki eloszt akkor senki nem dobna mert nem lenne meg aplacebo hatás)....
    Igen, kaptam parát mint medikus és igen visszaadtam de feltétel szabtam mellé ami a betegen áll (pl: a tegnap született lányának nyisson számlát és minden hónapban próbáljon meg annyit rá berakni neki, vagy hozzon a férjének valami finoma azon a pénzen amit nekem adna mert hát a kórházi koszt...)

    Egy átlag pedagógus aki szívvel lélekkel és ésszel csinálja nagyon jól tud keresni:
    0., a kezdő fizu 110 és
    a., egy év neki 9hónap munkát jelent de 12 hónapra kapnak fizut
    b., egy nap 8-14 között telik el ha végig van órája de általában nincs
    c., a szülők hasonlóan szponzorálják őket is zsebbe (megéri?)
    d., végül de ne utoljára különóra tartás: 500-3000Ft.-/óra között keresnek (16-20 között)

    a képlet egyszerű az orvosok mindenhol rosszabbul fizetettek más diplomásokhoz képest, Németországban is, egy info vagy egy gépész 4-5x keresi akár csak itthon

    ÉS IGEN orvosok leszünk sokan itthon a fizetéstől függetlenül, igen életünk végig tanulunk.. ÉS igen azon kevés pedagógus aki elhivatott ugyan így tesz mint mi (saját tanítványok és ismeretségi kört felmérve)

    Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

Új hozzászólás Aktív témák