Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    válasz Qtya123 #60771 üzenetére

    "Ha annyi rengeteg rossz és káros tulajdonsága van a 95-ös benzinnek, akkor a nagy számok törvénye alapján nem lenne jó néhány autó motorhibás emiatt az évek alatt?"

    Arról be tud számolni, hogy a kollégái, ismerősei 100-ast használnak. De gondolom, nem mindenki azt használ. Vajon hány rokona, ismerőse, kollégája mesélt neki arról, hogy az alap benzin tönkretette a motort? Vajon?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • Cunaja

    addikt

    válasz Qtya123 #60771 üzenetére

    Jó reggelt!
    Foglaljuk össze amit tudunk. Öntsünk tiszta vizet a pohárba, de azért figyeljünk oda, hogy a pohár is tiszta legyen
    1. Egy szóval sem írtam, hogy a MÁV-nál dolgozom, nyugodtan keress vissza.
    2. Zsolt kolléga írta, hogy adalékot tett a benzínhez, ezért volt a számolás, hogy kifejtsem, az adalékolással drágábban jön ki.
    3. Miért tett hozzá adalékot, ha tökéletes a benzin?
    Ez kb, olyan, hogy én prémiumot tankolok.
    4. A videó lényege az üzemanyag összetétele volt, nem a használati módja.
    A videóban elhangzott, majdnem, lejáratott 95-ös benzint , bevizsgálták és kiderült, hogy nem is 95-ös. Milyen érdekes ez is. Az is kiderült, hogy csak 5%-etanaol van benne a 10helyett. Szóval mégsem igazi E10-es, hanem közelíti az E5-ös kategóriát. Itt azt nem értettem, hogy a műszaki mérnök úr,. miért 98-at tankol?
    A kollégák nem megvilágosottak a videótól, hanem felfogták a lényeget
    5. Kérdezzük meg a szerelőket.
    Jó, akkor megkövetem magam és eddig egyetlen motor se alkatrészei, illetve szorosan kapcsolódó alkatrészek nem mentek tönkre a 95(E10) sima benzintől.
    Megint csak egy kolléga. Igaz nem a motor állt be, de az autója igen csak nem ment. Szóval a részecske szűrő dugult el teljesen. A szerelő mondta, a sok rövid táv nem tesz jót neki, mert lerakódik minden. A kolléga közölte, hogy napi szinten megy Hatvan-Budapest viszonylatban. Ha ez rövid táv, akkor legyen. Jött a kérdés, milyen üzemanyagot használ? 95E10 480Ft. Erre az volt a válasz, ez nem gond, de tankoljon néha prémiumot, hogy kipuccolja a rendszert. Most akkor mi van? Mindegy, nem kell válaszolni, hogy ne firtassuk tovább.
    6. Aki dinamikusan vezet és nem vette észre a két üzemanyag közti különbséget, akkor nem érzi az autóját.
    Na most megint közutálat lettem.
    Nagyobb az oktánszám, jobban kell mennie. Halkabb is , mert egyenletesebb az égés. Egyszóval azért észrevehető.
    Aki ezt nem veszi észre, az a pénztárcájának barátja. Igaza van, 5-évig nyomja neki, majd eladja.
    7. A padon lévő motor 3%-ot veszített. Tökéletes az E10. Az üzemanyag rendszer többi alkatrésze is 3%-ot veszített? Erre se kell válaszolni, hogy végre legyen vége a lehurogásomnak.
    Ha nem fogadunk el valamit, az nem is létezik.
    Ha nincs panasz, akkor a probléma nincs jelen és a rengeteg motoradalék is kamu.
    Ezzel be is zártam, nem reagálok többet erre a témára.
    Gondol mindenki azt, amit gondol.
    :R
    Bocsi, ha úgy értetted, hogy te hülyéztél le.
    Senki nem hülyézett le, csak általánosságból írtam.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák