Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz Cunaja #60777 üzenetére

    Szerintem is engedjük el a témát, mert nem az adott kérdésekre jön a válasz, hanem irányváltás és belemagyarázás, feltételezés van. Így is túl sok idő és karakter ment el erre a témára. :))

    Egyetlen egyre reagálok a 7. pont. Azt mondd meg nekem, hogy hol írtam, hogy 3%-ot veszített a padon? Betettem a mérés papírját és írtam, hogy gyári értékek.

    Olvass vissza, vagy olvass figyelmesen.
    Egy feltételes módban beszéltem utána, hogy mi lenne akkor, ha esetleg majdnem két évtized után az jönne ki, hogy 3 lóerőt (nem is százalékkal jöttem...) veszít a motor, mert mondjuk több a lerakódás az e10 miatt. Erre írtam, hogy ez nem egy nagy dolog lenne. Főleg nem reggelig sorolható károsodás.

    Érted már, hogy miért beszélünk el egymás mellett? Nem egy ilyen reakciód van, mint a 7. pont, hogy totál mást írsz...

    [ Szerkesztve ]

  • dethroner

    veterán

    válasz Cunaja #60777 üzenetére

    A részecskeszűrős dologhoz egy apró gondolat. Volt már olyan autó a háznál amiben van ez a csodálatos szerkezet (boxer dizel subaru forester), de annak is a kezelési könyvben az volt, hogy amikor jelez a műszer, akkor magasabb fordulaton egy picit hosszabbat kell menni, nem pedig az, hogy tankolj prémium üzemanyagot. És arra pedig, hogy a hosszabb távok megléte után a szerelő az üzemanyagra kérdezett rá, logikus következtetés, hiszen annak az égéstermékét hivatott ártalmatlanítani. De ha erre azt a választ adta volna az ismerősöd hogy világ életében 100-ast tankol, akkor jöttek volna a következő mentő kérdések, mi a horoszkópja, árnyékban vagy napon parkol, melyik lábban szokott kimászni az ágyból, stb, stb. Mindig lesz valami, amire rá lehet fogni. Szabolcsból származom, a falunkban és környékén egy időben több autó motorja is bedöglött, kimutathatóan a benzin miatt, amit a falunkban lévő kúton tankoltak. Le is csukták a tulaj testvérpárt egy rövid időre. Mint kiderült, ukrán benzint öntöttek a föld alatti tárolóba, ezzel jelentősen lerontva a benne tárolt benzint, és azt töltötték a kútoszlopon a vásárlók. Szóval nem az alap benzin volt szar, hanem szándékosan elbaszták.

    Az meg egy szép alap gondolat, hogy mindenki azt tankol amit szeretne, nem akarunk senkit semmire rábeszélni. Viszont akkor ne beszéljünk alaptalan dolgokról, miszerint az alap üzemanyag káros. Lehet hogy jobb a prémium, ezt mindenki döntse el pénztárca és világnézet alapján saját maga, de azt szögezzük azért le, hogy az alap nafta nem káros.

    [ Szerkesztve ]

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • tboldi

    nagyúr

    válasz Cunaja #60777 üzenetére

    A 6-os pont ebben a formában nem igaz. Ha nem ismeri az autó ECU-ja a magasabb oktánszámot, és a kopogásszenzor segítségével nem tudja hozzáigazítani az előgyújtást, akkor semmi különbség nem lesz a 95-ös és a 100-as között.

Új hozzászólás Aktív témák