Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Tour de France : Unchained/Tour De France: A peloton szívében

    Nagyon vártam. Nagyon jól szórakoztam. De..!

    Kezdjük a formátummal. Aki látta a Formula 1: Drive to Survive sorozatot. Azoknak újdonsággal nem tud szolgálni a sorozat. Annak minden negatívuma, és pozitívuma fellelhető itt is.

    Ha ez a sorozat eléri azt, amit a Drive to Survive elért, hogy felhívta még több ember figyelmét a sportra, akkor legyen. Azt hiszem, pont a kerékpársportra ráfér ez a felhajtás. Mert talán erre a sportra a legjellemzőbb kérdés a laikusoktól, hogy miért nézed? Mi abban az izgalmas?

    Az pedig tény, hogy ennek megválaszolására alkalmas az Unchained. Szépen bemutatja a sport emberi, szakmai oldalát (mondjuk utóbbit jóval kevésbé, és részletesen). Arcokat párosít a sporthoz. Csak sajnos nem biztos, hogy jó arcokat, jó megvilágításban. És még csak nem is mindenkit mutatnak be.

    A sorozat nagy nyertese egyértelműen Fabio Jakobsen. Teljesen megérdemelten. Nagy sztori ahonnan ő visszajött. És amilyen formában visszatért. És szépen is teljesített azon a Tour-on. (Nekem külön öröm, hogy volt szerencsém vele találkozni, kicsit beszélni, és ellőni vele életem első és egyetlen selfie-jét, szóval ilyen szemmel még jobb volt nézni). Nagy nyertese még Vingegaard és szinte az egész Jumbo-Visma. Ezt nem kell magyarázni, megérdemli ő is. Különösen szerethető, visszafogott fickó, aki mellett ott a teljesítmény.

    Viszont! Vannak vesztesei is ennek a sorozatnak. És kiemelném a két legnagyobb vesztesét. Az egyik Wout van Aert. Igen van Aert. Aki rengeteget szerepel. Még is negatív személyiségnek van beállítva. Önzőnek, és önfejűnek az elején. Ami kurvára nem fedi a valóságot, és mesterkélten van beleerőltetve a sorozatba. A Drive to Survive is sokszor hajlamos volt kiforgatni a dolgokat. Na ez itt is megvan! Wout jelen korunk (de lehet, hogy a valaha volt) legkomplexebb versenyzője! Főleg azon a Tour-on amit csinált, az valami elképesztő és hihetetlen volt! Hogy egy versenyző sprintben, hegyre fel, és időfutamon is tudjon dominálni egy versenyt, ráadásul mindezt, szinte végig zöld trikóban. Az egyedülálló, és óriási tett! Talán a győztesnél is egyedibb tett. Ez a szerencsétlen meg úgy van bemutatva, mintha ő lenne a Jumbo fekete macskája. :( Botrány. Mesterkélt vágások, félmondatok.. Just Netflix things..

    A másik vesztes Tadej Pogačar. Róla megfeledkeztek, vagy mivan? Apám, kétszeres TdF győztes, aztán csak ilyen "említés szintjén" szerepel a sorozatban. Itt is azt a szót tudom használni, hogy mesterkélten be van állítva egy jó-rossz felállás. Egy jing-jang, fekete-fehét, Vingegaard-Pogačar. Csakhogy ők nem ellenségek! Ellenfelek, tisztelik egymást, nincsenek rosszban. Itt viszont nem merték bemutatni Pogačar-t. Nehogy kötődjön hozzá a néző, és ne működjön Vingegaard heorizálása. :( Bakker még azt is kihagyták a sorozatból, amikor Pogi elesik, és Jonas megvárja. Annak a Tour-nak a legfelemelőbb, legérzelmesebb pillanatát. Ahogy anno Armstrong és Ullrich is megvárták egymást.

    Egyébként a fényképezés 10/10. És a többi nagyjából rendben van. A sport mélytechnikai oldalát azért nem mutatja be. Szóval sok újdonságot nem fog megtudni az, aki rendszeresen nézi a sportot. Ők inkább csak átélhetik az élményt újra, kompaktabb, szebb formátumban. Viszont laikusoknak szerintem nagyon jó szórakozás lehet.
    Én ajánlom mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz k-adi #71569 üzenetére

    A Friends-szel sajnos az a "baj", hogy megmutatja milyen rossz irányban is ment el a társadalmunk mostanra.

    Az, ahogy az a hat ember mindig összegyűlik abban a kávézóba, az ma már sci-fi. Főleg az, hogy nem a mobiljukat nyomkodva, lefele nézve, ülnek egymás mellett kussban.

    Ettől függetlenül az egyik legjelentősebb, és legjobb sorozat ami valaha készült. Nem tudom, hogyan lehetne a humor "outdated", szóval ez ügyben nem tudok nyilatkozni.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz radi8tor #71565 üzenetére

    A The Office akkor se volt való mindenkinek, amikor aktuális volt. Szóval erre ne alapozz. Nekem az örök kedvencem, de nem merem mindenkinek ajánlani akkor sem. Mert egyszerűen van aki lepattan róla. Erőltetni meg nem kell.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz NeoPampalini #71590 üzenetére

    Így értettem én is. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Parks and Recreation / Városfejlesztési osztály (Teljes sorozat)


    Lehetetlen a The Office említése nélkül kezdeni. A P&R előtt ismét végignéztem a teljes The Office-t. Sokadjára, nem tudom, hogy hányadszorra. De végtelenül szeretem azt a sorozatot. A "Pyrex" az alkotók miatt, Greg Daniels & Michael Schur miatt, volt mindig rajta már nagyon rég a megnézendő listámon. Greg Daniels & Michael Schur neve a The Office után, garanciának kellene lennie számomra a jó szórakozáshoz.

    Teljesen jól indult a Pyrex. Valamennyire hozta a The Office vibe-ot. És még is nagyon eltért attól. Érdekesek voltak a karakterek elsőre, a szituáció. És ez ki is tartott olyan 2-3 évadig. Na de a sorozat 7 évados..
    És igazából szenvedés volt végignézni. Ismét szívattam magamat. Szoktam ilyet csinálni, hogy "azért csak végignézem".. De basszus, ez a sorozat tele van infantilis, idegesítő karikatúra karakterekkel. Akikről egyszerűen nem hiszed el, hogy ilyen ember létezik. Túl vannak írva, túl karikatúraszerűek, de nagyon! Ez az Office után furán hathat. De higgyétek el, hogy Michael, Dwight, Gabe és az összes fura szereplő akinek a karakterek kirívónak tűnik, se annyira hihetetlenül karikatúraszerű, túlzó és konkrétan hihetetlen, mint itt sokan. És ez a legnagyobb bajom.
    És itt kiemelném Aziz Ansari karakterét, Tom Haverford-ot. A karakter, ami hét évadon át idegesített. A világon nincs ekkora idegesítő, infantilis barom. :D Vagy ott van Chris Traeger, akit Rob Lowe alakít. A The Office-ban egyedül Todd Packer volt hasonlóan túlírt karakter. De sajnos róla is el lehetett hinni, hogy van olyan ember. De érdekes módon, a Chris Pratt által megformált Andy Dwyer nem annyira idegesítő. Pedig ő aztán tényleg egy idiótának van megírva. De ő amolyan "bájosan" hülye. De a P&R sok szereplője esetében ez nekem egyszerűen nem ment, és rohadtul idegesítettek, kizökkentettek.

    Mert egyébként nem rossz az egész. A legtöbb karakter érdekes. És a körítés is, a hivatali környezet (ez hivatali, nem a The Office. Aminek ugye a magyar címe A hivatal :U ). Az első évadokban volt pár sírva röhögős poén. A legjobb jeleneteket számomra Nick Offerman szállította, Ron Swanson szerepében. Ez a karakter mára már mém. És nem véletlenül. Offerman-nak nem kellett túljátszania a karaktert. Amolyan "csendes gyilkos", mert lassan jönnek a poénjai, de olyat ütnek.. wow! :D Főleg amikor a feleségével Megan Mullally-vel szerepelnek. Aki a sorozatban az ex-feleségét játssza Tammy II-t. Azok zseniális részek. :DDD
    Kitérnék még a főszereplőre, Amy Poehler-re. Aki egyáltalán nem olyan karakteres mint Steve Carell volt. De nincs vele gond, végtelenül naív karaktere van. És valahol bájos is. Aubrey Plaza volt a sorozat jócsaja, és talán Rashida Jones. Előbbi viszont azért nagyon vékony jégen táncolt, hogy ne kerüljön be az "infantilis, idegesítő" karakterek közé.

    A cselekmény egyébként nem túl említésre méltó. És bár fejlődnek, lépnek előre a karakterek a sorozatban. Valahogy inkább csak az élethelyzetük változik. Maguk a karakterük, a viselkedésük egyáltalán nem. Aki barom, az végig barom, aki jó fej, az végig az. Nincs változás, és ez fura.

    Elég érdekes dolgokkal operál a sorozat. Sok a külsős helyszín. Tele van ismert emberekkel, és elég durvákkal. Egy fél NFL csapat, egy csomó ismert politikus. Joe Biden is például. Jó párszor felhúztam a szemöldökömet a "meglepetés" vagy vendég szereplőkön. Ebben erős a sorozat.
    Aztán ott az időugrás. Az utolsó évadokban több éveket ugrálnak az időben a cselekménnyel (ezért is szembetűnő nagyon, hogy maguk a karakterek mennyire nem fejlődnek sose).

    Szerintem kár ezt a sorozatot a The Office-hoz hasonlítani. A közelében sincs. És amint írtam, nekem elég szenvedés volt végignézni. De ez az én hülyeségem, nem először, és nem is utoljára szenvedek végig sorozatot, ami annyira nem is tetszik.

    Ennek ellenére ajánlom bárkinek. Mert az eleje jó, érdekes megismerni a karaktereket. Csak tudni kell elengedni. Amint nem élvezi az ember mondjuk 3 részen keresztül, hagyni kell. És keresni valami mást.

    (De azért kíváncsi lennék mások véleményére is a karakterekről, hogy csak engem idegesítettek ennyire?)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz erahurka #71621 üzenetére

    Kétlem. A The Office feltétel nélkül szeretem. Azt jól esik mindig nézni. :) De ezeket a túl idiotizált karakteret én nem bírom. A Brookly 99-ról is pár rész alatt lepattantam.

    #71622 erahurka
    És ugye a Wandavision boss, Kathryn Hahn is ismerős "valahonnan" . :D

    #71618 bagyulajuve
    Arra építeni egy sorozatot, hogy bárki lehet alakváltó. Hát az baromira olcsó "poén" ma már. Ilyennek én neki sem állok. És ahogy hallom, úgy is van, hogy mindenki "más" valójában. Ezzel engem már nem tudnak megvenni, ez nem a kreativitás csúcsa na.. :U

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tasunkó #71626 üzenetére

    És az Office-ban olyan szép karakterívük van. Azért Dwight is változik. És a végére révbe ér az ő élete is. Akit én nem bírtam az Office-ben, az Andy Bernal (Ed Helms), na vele nem tudtam kibékülni. De a P&R-ben túl sok ilyen karakter van, és sokkal idegesítőbbek. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz negyven2 #71628 üzenetére

    Azért láttam már pár sitcom-ot. És nem előfeltétel, hogy ilyen karakterek legyenek benne mint Tom Haverford.. Mert még Sheldon Cooper is egy hihetőbb figura. :D

    Az, hogy a stáb szerepe más, az egy dolog. Attól ez még áldokumentarista stílus. És közvetlen a The Office leszármazottja. Sőt sokan először azt is hitték, hogy spinoff lesz.

    Én nem mondom, hogy rossz. Csak nekem nem ér fel a The Office-hoz. Viszont vannak atom jelenetek ebben is. Swanson foghúzása (ez a top!), Swanson részeg tánca, Andy sok beszólása, például a Roxfort-os. Andy - April "kell a rágóm?" jelenete.. :D April színes személyisége. Sok-sok van. Eleinte rengeteget röhötem rajta.

    Csak az összkép nekem gyengébb. Van jó pár szereplő, akik semmit nem zavarnak évadokig. Majd a utolsó évadokban elkezdik kibontani a karaktert, hogy az utolsó évadra ők is kapjanak valamiféle lezárást. Az első 4 évadban meg csak díszletek.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz k-adi #71631 üzenetére

    Andy rendesen túl volt írva. Szegény készítők letették mellé a voksukat, hogy majd ő helyettesíti Steve Carell-t. Amikor meg nekik is leesett, hogy nem fog ez nagyon működni, akkor megpróbálták átírni párszor a történetét. Aztán amikor már nagyon elszaladt a ló a karakterrel, és tényleg nem tudtak mit kezdeni vele. Akkor kiírták egy kis időre, hogy elmegy hajózni (aztán lehet, hogy forgatott Ed Helms a valóságban valami mást az idő alatt). Azzal viszont az volt a baj, hogy amikor visszajött, az annyira rossz volt megint. :D Fájt újra a vergődését nézni. :)

    Na de ő csak egy karakter a sok közül.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    The Bear S01 (trailer)

    human annyit reklámozta már ezt a sorozatot, hogy a Parks után rákattintottam a lejátszásra, hogy na lássuk.. (hazudok mert előbb a What We Do in the Shadows is kapott egy résznyi esélyt, hát le is pattantam róla gyorsan. A Parks után nem kockáztatok többet. Mondjuk az energiavámpíron nagyon nevettem.)
    Szóval elindult a The Bear első része. És hopp, arra eszméltem, hogy vége is az évadnak. WTF?! Komolyan, ez úgy lecsúszott, mint ha nem is pislogtam volna alatta. :) És esküszöm nem tudom mi a trükkje ennek a sorozatnak. Semmit nem tudnék kiemelni. Inkább az egész nagyon egyben van. A helyszín, a sztori, a szereplők full hétköznapiak. Látszólag nincs itt semmi trükk. Persze azért kiemelnék olyan részeket, amik "vágás" nélkül folynak le. És amit fura leírni egy sorozat esetében, de durva energiája van végig. Pörög, robog mint az "állat". :)

    Foundation S02E01

    Kb 20 percig néztem, pislogtam, és azon gondolkodtam, hogy mi a franc volt az első évadban? Honnan is folytatódik ez az agymenés?? Kellene valami ezt történt eddig részt néznem, mert el vagyok teljesen veszve. :D Abba is hagytam az első részt.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz NeoPampalini #71696 üzenetére

    Majd nézem én is a season 2-t, csak megvárom Disney+-ra. Augusztus 2-án jön, az nem sok.

    Ha nem találok valami felzárkóztató részt, én hagyom a Foundation-t, annyira azért nem érdekel. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz radi8tor #71699 üzenetére

    Rég volt már az első évad. Simán elfelejtettem a felét. :D
    De ez segített, amit Janaboy linkelt. Szóval köszi neki!

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Shaun White: The Last Run (HBO Max) trailer

    Csak röviden, mert nem szoktatok dokumentum sorozatokról beszélni.

    Három olimpiai, és tizenöt X-Games aranyérem. Ráadásul ő az egyetlen, aki nyert nyári és téli X-Games aranyat is. És 2011-ben egy éven belül mindkettőt. Agyrém, amit ez a srác elért. Olyan sportoló mellett említeném egy lapon, mint Micael Jordan. Eredményességet tekintve mindenképp. Az meg már csak az én saját véleményem, hogy a valaha volt legnagyobb extrém sportoló. Egy olyan ember, akire mindig emlékezni fog a világ.

    Maga a doku jó. Bár én ezt az "időben ugrálós" megközelítést nem értem annyira. A The Last Dance-ben is ez volt. Ott jobban működött. Nem értem miért jobb így bemutatni a pályafutását, mert sokszor nem stimmelnek az ugrások. Elvileg ez arra lenne jó, hogy bemutatja a "történelem ismétli önmagát", csak itt ez nem ül. A The Last Dance-ben sem ült mindig. A lineáris megközelítés talán jobb lett volna.

    Teljesen az olimpia köré van felhúzva a dokumentumfilm, miután bemutatják Shaun korai éveit. Ami nem baj, viszont az X-Games-ekre kevés idő jut így.

    Érdekes dolgok vannak a dokuban. Elég őszinte. És engem rendesen meglepett, hogy mennyiszer, mennyire félt. Azt hittem sokkal kevesebb volt benne a félelemérzet. Egy extrém sportolónál ez alap. És el is mondja, hogy ahogy idősödött, úgy vált az egész egyre rizikósabbá. És be is mutatják, hogy miért. Egy két esése elég para. És nem finomkodnak ennek a bemutatásával.

    Érdemes megnézni, négy rész. És a 100 Foot Wave után ismét egy jó HBO max-os sport doku.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bobalazs #71853 üzenetére

    Tegnap néztem ezt a részt. Hát aztaqúú.. Pislogtam párszor, nem semmi energia és színészi játék volt ebben a részben. Mondjuk előre tudtam, hogy a hatodik megint valami különleges lesz. Szóval vártam. Nem is csalódtam. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dendytv #72059 üzenetére

    Mi??? :F :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    The Bear S02 (teaser)

    Az első évad után visszavettek a tempóból, hogy a káoszon túl, a karaktereket is megismerjük. És ez jó ötlet volt. Így igazán tudunk majd szorítani mindenkiért. Már nem csak Carmy-n van a fókusz. Gondolhattuk.. aztán mégis. De ez az évad végére kerekedik csak ki. :)

    Nem tudom megfejteni, hogy mitől ilyen jó ez a sorozat. Persze a rendezés, színészek, forgatókönyv, zene mind mind nagyon rendben van. Még is valamitől kiemelkedő ez. Talán attól, hogy egy pillanatra sem mű. Olyan valódinak hat az egész.

    Számomra óriási meglepetés, de egyértelműen nem szól ez mindenkinek, nem fog tetszeni mindenkinek.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lemmy9 #72108 üzenetére

    Voyager

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz madgie #72111 üzenetére

    Vagy a Battlestar Galactica. :)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    A téli szünetben kedvem támadt sorozatot nézni. És én biztosra mentem. Megnéztem a Station Eleven-t harmadjára. :) Írtam már itt róla, szóval nem firtatom nagyon, de nekem kezd egyre feljebb csúszni az alltime listámon. És eddig sem szerepelt ott rossz helyen. Annyira egyben van az a sorozat, minden szinten, hogy harmadjára is teljesen elvarázsolt.

    Na jó, néztek új sorozatot is, a Beef-et. A hatodik résznél tartok. Ez az Ali Wong elég jó csaj. És látom, hogy valami stand up-os.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Beef

    Ez a sorozat tényleg jó volt, méltó a hírnevére. Friss is volt, minőségi is, szórakoztató is. Szóval elégedetten néztem végig. Nagy erénye, ahogy váltogat komédia és dráma között. A színészi alakítások pazarok, és a forgatókönyv is. Bár szerintem a végére kicsit megszaladt a tinta.. Eléggé elszáll a sztori az utolsó előtti részben.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tasunkó #74319 üzenetére

    Egy üde színfolt volt, mint a filmeknél a Parasite. Ezek a Koreaiak rá vannak kattanva a társadalmi osztályok közti különbségekre. :D

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Big_Boss #74328 üzenetére

    Uhh, tényleg. Lassan újra kellene néznem a Dark-ot is.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz OgreImre #74346 üzenetére

    Atmoszféra teremtésben (is) zseniális az a sorozat. Nem tudom, hogy hol tartasz, de nagyon érdekes, ahogy összeállnak a szállak a végére. Ahogy a nézőpontokat megismerjük. Ahogy változnak a karakterek. És egyáltalán nem bonyolult. Bár első nézésre lehet, hogy lesz, amin elgondolkodsz a végén majd. :) Annak ellenére, hogy ugrál az időben és a karakterek között, szerintem egy nagyon természetes lefolyású sorozat.
    Na és a zenék.. Rongyosra hallgattam őket. Mióta elsőre néztem a sorozatot, ebből egy részlet a csengőhangom is: [link] Szóval most már több mint egy éve szerintem. Másik kedvenc track-em: [link]

    Egyébként én első nézésre kicsit félretettem a sorozatot, talán 3 rész után. Nem volt vele semmi bajom, csak úgy alakult akkoriban. De valahogy bennem maradt a hangulata, és eszembe jutott, hogy folytatni kellene. Megérte. :)

    Remélem élvezni fogod végig. ;)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz HUTCHDB #74341 üzenetére

    Kiemelkedő volt az első évad. Várom is a folytatást. Bár én majd egybe nézem az évadot, nem nézek hetente egy részt már.
    Viszont a trailer nekem így elsőre nagyon más hangulatú mint az első évad. Remélem nem lesz ennyire pörgős az évad, és túl akciódús.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    NASCAR: FULL SPEED | Official Teaser | Netflix

    Laikus szemmel milyen ez a trailer? Mert én szeretem a NASCAR-t, otthon is vagyok benne. És baromira tetszik ez az előzetes. Érdekelne, hogy full laikusokban megmozgat ez valamit? :)

    Olyan lesz ez a doku sorozat is, mint a F1:Drive to Survive, vagy a Tour de France: Unchained.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz laracroft #74514 üzenetére

    Abba akkor beletrafáltál rendesen. :) Egy forintot nem tettem volna ő rá. Én # Larson drukker vagyok mióta visszatért a NASCAR-ba. Ez a sztori szerintem említve is lesz ebben a dokuban, hogy mi volt Larson-nal.

    Nálam így van:

    F1 nem érdekel.
    Kerékpárt imádom
    Nascar érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #74685 üzenetére

    De jó volt ezt olvasni. :)

    Nem semmi, ahogy meg vannak keverve a szálak, és mindenki valahogy kapcsolódik mindenkihez. Az is kemény, hogy Alex az Tyler lánya.
    A vége szerintem nagyon szép. Nekem a tetőpont az Tyler monológja a Hamletben. Ott azért Daniel Zovatto rendesen odateszi magát. De nem lehet senkit kiemelni. Iszonyat magas színvonalú alakítások vannak benne szerintem.
    Tervezem a könyv megvásárlását is, mert elvileg (eléggé) eltér a forgatókönyv.

    #74686attiati Van egy jelentős amplitúdójú érzelmi kilengése a sorozatnak. De a végére pozitív. Úgymond visszahoz az életbe.

    #74688OgreImre Végül befejezted? Mert írtál az első három részről, de az után semmit.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Bad Pritt #74736 üzenetére

    Látod ez van, amikor valaki túl sokat tartózkodik egy topikban, azzal az eeaa taggal. :DDD Ragályos. Megromlik tőle, mint a tej. ;]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Ez a Trust (2018) c. sorozat [link] ez be van fejezve? Vagy egy évad után kaszálták?
    Érdekelne ez a Getty sztori, mert elég durva. :) De ha nem kerek a sorozat, akkor hagyom.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Bad Pritt #74818 üzenetére

    Vágom a teljes sztorit. Szóval nem a sorozatból ismerném meg. De ha nagyon eltér, meg nagyon "hollywood", akkor lehet nem fogom megnézni.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    NASCAR: Full Speed (Netflix) Trailer (A trailert nézzétek meg, mert az marha jó.)

    Megint hozok egy ilyen sport doku alapú írást, amit valószínűleg csak én néztem végig. :D
    A Netflix bekezdett ezekkel a dokukkal. Én ennek örülök, mert érdekelt eddig mind. Ez elég egyértelmű, hogy a Formula 1: Drive to Survive mintájára készült. Ami számomra elfáradt az utóbbi évadokra. De a Tour de France: Unchained-et csíptem.

    Szóval Nascar. Már egy ideje van magyar közvetítés, úgyhogy lehet, hogy rajtam kívül már más is követi.
    Ez a doku sorozat több szempontból is gyenge. Kezdjük ott, hogy csak a playoff szakaszra fókuszál a bajnokságban. Ráadásul csak 5 részes. Az F1 24 versenyes széria ellenében, a Nascar 35(+6) futamos (februártól-novemberig tart a szezon). Gondolom nem szántak rá annyi pénzt, hogy bemutassák az egész évet. Így meg elég hülyén néz ki, hogy csak az rájátszás van benne.

    A másik dolog, hogy már volt 2022-ben egy mini doku, ami külön Bubba Wallace-ra fókuszált (Race: Bubba Wallace). És nem elég, hogy már az is elég erőltetettnek hatott. Bubba körül óriási a felhajtás a BLM miatt. Abban is bemutatták, hogy Danny Hamlin és Michael Jordan csaptában versenyez. Szóval rá is és Hamlin-re is jutott elég idő már abban a dokuban is. Itt viszont megint nagyon sokat foglalkoznak velük. Hamlin részéről még talán érthető is, mert mégis csak ott volt sokáig azok között, akik bajnokok lehetnek. De Bubba...elég már belőle. Amúgy durva, hogy Hamlin mennyire gazdag úgy is, hogy még sose volt bajnok. Ezt mondjuk nagyon szépen bemutatják. :) Szóval a 23XI csapat és versenyzői túl sok játékidőt elvisznek abból a kevés részből.

    Ettől függetlenül próbálja a sorozat a laikusoknak is bemutatni a Nascar-t. De nem erőltetik túl magukat, és kétlem, hogy ez sikerülne. Vannak marha jó összevágott klipek persze. Iszonyat jó felvételek. Nagy balesetekről is persze. De nem tudom, hogy egyáltalán cél volt e, hogy az "ezek csak mennek körbe-körbe" fals tézist megcáfolják. És bemutassa mélyebben is a laikusoknak ezt a szériát. Mert én erre utaló jelet nem nagyon láttam. Lehet, hogy ezt a doku-t csak Amerikának szánták. A világ többi részére meg csak kiadták.
    Aki követi a versenyeket, azoknak lesznek érdekes részek. De inkább a pilóták emberi oldaláról. Na meg a pilóta feleségek/barátnőkről.

    Az nézze meg aki szereti az autósportokat, és/vagy kíváncsi természet.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sherlock82 #74947 üzenetére

    Nagyon jó.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Monarch: Legacy of Monsters

    Basszus, ezt a sorozatot annyira bes***tam.. :(((
    Három rész után ámultam, szinte tapsikoltam, hogy milyen jó.
    Na de ami utána jött..Istenem.. :O Én nem is tudom, hogy mit írjak. Többször volt olyan pont, hogy na jó, elég, nem folytatom. De végül valami fakír módjára csak végignéztem. És ezért igazából ez járna: [link]
    Egyetlen pozitívum, hogy Anna Sawai baromi jól néz ki. Bár ez alapján, nem színész. :U (Majd a Shogun-ban bizonyíthat)
    Engem az lep meg legjobban, hogy ezt az Apple adta ki. Azért náluk szokott lenni egy minőségi sztenderd.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Na, esti program meg is van: Chicken Nugget (sorozatjunkie link).
    Bár kétszer kellett elolvasnom a szinopszist, hogy jól értem e. :DDD

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz oriic #75798 üzenetére

    Mi a bajod vele? Így a trailer alapján, az előző dokinál jobbnak tűnik. Bár én még az előzőt sem néztem végig.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #75661 üzenetére

    Chicken Nugget S01

    Végignéztük. Ebből egy kis családi program lett nálunk. Mert megmutattam nekik az első rész, párom részéről ment a szörnyülködés az elején. De fiam a röhögött sokat végig. Úgyhogy eldőlt hamar, hogy végignézzük. És hát abszolút nem fájt, viszont csak ilyen vállalkozóbb kedvűeknek ajánlott. :D Szerintem néha kell ilyen "új" dolgokat is nézni. És erre tökéletes. Ez a koreai miliő nagyon egyedi.

    És egyébként nagyon más a sorozat, mint amit az első három rész és a trailer ígér! Az első három rész az az elborult vígjáték, ami a trailer alapján várható. Aztán szépen kibontakozik egy sci-fi sorozat. (nem nagy spoiler: ) Idegen lényekkel, időutazással, több száz éven átívelő sztorival. :)
    A sorozat 80%-án érezni, hogy nagyon kis költségvetésű. Aztán az utolsó 1-2 részen meg az, hogy azokra ment el a büdzsé nagy része.
    Szóval nyitottan kell ehhez hozzáállni, mert nem elég, hogy full abszurd. De még ázsiai sorozat is. Nem bántam, hogy végignéztük, mert egyáltalán nem fájt. De ha valaki nem ad neki esélyt, az sem veszít semmit. ;)


    És mi volt nálunk vasárnap az ebéd?! Naná, hogy: [link] Egész héten rágtuk párom fülét miatta. :D

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz oriic #76523 üzenetére

    Én is. Nekem is tetszett nagyon.

    Egész végig azon gondolkodtam, hogy Jonathan és Lisa tuti el fogja **szni a második évadra. Mert a Westworld első évada is zseniális volt, aztán mi lett belőle...
    De utánaolvastam, és megnyugodtam, hogy itt nem kaptak akkora kreatív kontrollt szerencsére. Például nem is írják a sztorit. Úgyhogy teljesen lelkes vagyok a folytatást illetően is. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Az ugye megvan, hogy Moldaver kora nem spoiler, mivel nincs magyarázat rá az évadban? Ergo ezek csak találgatások, nem spoilerek. De nyilván hibernálva volt. ;)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Tokyo Vice S02

    Ha ennek a sorozatnak most vége lenne a második évaddal, akkor is elégedetten dőlnék hátra. Hibátlan. És szuper, hogy az első évad után, tökéletesen tartották a második évadra is a minőséget. Ez az amikor egy sorozat nem akar "sok" lenni. Csak elmesél egy történetet, mindenféle csicsa, és túlzás nélkül. Pont ezért zseniális ez is, és mondjuk a The Bear is. Nincs csicsa, nincs sallang, nincs hű meg ha...

    Elkezdtem most utána a Shogun-t, de az még nekem döcög eléggé az elején. Például a zennék teljesen kizökkentenek. Abszolút nem autentikusak a feudális Japánhoz. :U

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák