Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    Station eleven (2021)
    Hálás köszönet mindenkinek, aki ajánlotta - ez egy egészen különleges valami. Azt nehéz meghatározni, hogy pontosan micsoda - helyenként olyan, mint egy sorozat, helyenként inkább egy képre vetített rémálom, máskor meg utazás a lélek mélyebb rétegeiben. Az biztos, hogy az alkotókat nem ijesztette meg a gondolat, hogy nehezen lesz befogadható, amit csinálnak - a tempó csigalassú, az idősíkok közötti ugrálás iszonyúan össze bír zavarni, a történet tetszőleges pillanatban faképnél hagyása egy érdekesebb 10-20 (vagy több) perces kitérő kedvéért kb. standard eszköz minden epizódban, az egyes szálak közötti összefüggésrendszert pedig ember legyen a talpán, aki elsőre átlátja. Ellenben a fentieket, amivel mások már számos sorozatot tönkretettek, a Station eleven egyenesen eszközként használja, méghozzá kiválóan - remek az immerzió, totálisan átélhetők a karakterek, a motivációs vonalakat nagyon megerősíti az eltérő idősíkok egymásra pakolása, és a fókusz a sok ugrálás ellenére valahogy mindig a fontos dolgokra kerül, és ha a mesélés fonala vesz egy hirtelen irritáló balkanyart, akkor pár percen belül kiderül, hogy milyen jól is tette.
    Egy ennyire zsigeri, érzelemvezérelt valamiről nehéz analitikusan írni, nem is erőltetem. Engem az első epizód kicsit fárasztott, a másodikat és a harmadikat nagyon szerettem, aztán a többi némi hullámzás után elvezetett egy egészen grandiózusan katartikus befejezésig. Biztosan nagyon ízlése válogatja, hogy ki tudja és ki nem tudja megemészteni a sorozatot, nálam mindenesetre nagyon összeállt. 9/10.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák