Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Tasunkó #76376 üzenetére

    Jah nekem is az tetszett meg azért erőlködtem végig az első pár részt, mert azért csak van egy távolkeleti íze az egésznek. A kőkemény komcsi diktatúrában játszódó sci-fi meg rendesen odatett, olyan hangulata van ami ismeretlen nyugaton. :D

    Egyébként a rámenős badess nyomozó és a pipogya tudós barátsága az elég régi szimbólum, könnyű ennyire különböző karakterek barátságából jó dinamikát kihozni. Nekem amúgy is a nyomozó a kedvencem.

    Bizonyos társadalmi kritikákat meg elég szolídan de találóan fogalmaz meg péládul:
    - tipikusan emberi, hogy már háborúzunk de az ellenséget még ki kell nyomozni, hogy akkor kivel is? :F :DD
    - nyivlán ha egy ismeretlen idegen civilizáció azt üzeni, hogy NE VÁLASZOLJ akkor az az első, hogy válaszolunk. Rendesen szociopatává verték azt a szegény kis nőt. :(
    - a tudósok meg intellektuálisan lehet, hogy nagyon ott vannak, de empatikusan a béka segge alatt, az milyen következtetés, hogy 200 generáció óta szenvedő civilizáció majd biztos békés és segítőkész lesz? meg ugye én beszptam az életemet, tehát pusztuljon az emberiség.... morálisan sehol se vagyunk a technológiai fejlettségünkhöz képest.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák