Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz konigjanos #7520 üzenetére

    Amúgy javítsanak ki a fórumtársak, én a FF 2/28-as obit kérném, ha már nagyobb látószögről és fényerőről van szó. Ez se túl drága darab és - főleg, mivel nagyobb képkockára van tervezve - jobb minőségű is.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • .mf

    veterán

    válasz konigjanos #7520 üzenetére

    Fasza, beírok egy oldal szöveget a hsz-t szerkesztve, erre elküldéskor benyögi, hogy a hsz már nem szerkeszthető... :W

    Ez nagyon rossz hír...
    Én mindenképp lebeszélném őket erről. Ha abszolút nem megy, akkor pár tipp, menteni a menthetőt.
    Nem vagyok esküvő-fotós, főleg nem hivatásos, csak hobbista tájképes, tehát semmire semmi garancia.
    - fotós alapozók. Google. Mivel 16-osra gondoltál esküvőre, teljesen az alapoktól kell kezdeni.
    - vannak esküvő-fotós tippek-trükkök oldalak is
    - nézd meg pár ügyes esküvő-fotós 1-1 adott esküvő teljes albumát -- hogy megismerd, milyen ceremónia-elemek vannak, honnan, hogyan érdemes meglőni
    - kérdezd meg a párt, papot, ceremóniamestert, hogy mi mikor hogy lesz, és előre nézd ki a szituációhoz a jó helyet, és gondold át, milyen gyútáv fog kelleni.
    - 16 f2.8 eleve egy nagyon széles obi. Max a templom előtti násznép csoportképére lesz jó. Ha van 16-50-es kitobid, akkor főleg felejtős. Inkább 50 f1.8, mert ott a kitobi már f5.6, és ez kelleni fog a portrékra. Igen, sokat kell majd cserélgetned, sok képről lemaradsz. Ezért ismerd meg a ceremónia-menetet, hogy előre tudd mikor mivel kell készülnöd. Legjobb persze fényerős zoomok külön gépvázakon lenne, a hivatásos esküvőfotósok nemhiába használnak 2 FF gépvázat (ált. 1D, D3, D4), az egyiken 70-200 f2.8, a másikon 24-70 f2.8 -- csak ez így röpke 2-3 milla, tehát nem véletlenül ilyen drága dolog az esküvő-fotózás...
    - Lőj RAW-ban, barátkozz meg a raw-feldolgozókkal. Talán a Sonykhoz alapból jár Capture 1 Express?
    - Vigyél új, üres, tesztelt kártyát, mert a raw zabálja a helyet
    - 3-4 feltöltött akku
    - ha mozgás is van, S-mód és auto-ISO 3200-ig. Enyhe mozgás 1/50-ig, kicsit nagyobb 1/100, esküvői táncnál 1/200 sem árthat. Ha nem szoktál A- és S-módokat használni, akkor irány tanulni és gyakorolni. Legrosszabb esetben válaszd a sport-módot, ha van ilyen.
    - figyelj a képbe bemászó mobilos-vakuzós barmokra
    - külső vaku, ha plafon felé forgatható a feje, és fehér a plafon.

    T72: :W gondolkozzál már...
    1.) Sajnál 100k-t egy fotósra, inkább kinézte a kapható legolcsóbb Sony E obit 65k-ért, azt se tudva, hogy mi az és mire való. Szerinted egy 125k-s obi lesz erre a megoldás?
    2.) Ez egy esküvő, vágod? Elsősorban hosszú kell, nem széles. A kitobik 50 f5.6 vagy 55 f5.6 vége még inkább alkalmatlan az 50 f1.8-ast kiváltani, mint a 16 f3.5 oldala a 16 f2.8-ast.
    3.) Semmi értelme itt az FE-felárat is még fizetni

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • eeXaa

    addikt

    válasz konigjanos #7520 üzenetére

    ...ne vegyél obit mert semmi értelme... ha jól tudom van felcsapható vakuja a gépednek... nna azt tölts fel, meg gondoskodj megfelelő energiatartalékról...
    ha fényszegény helyre mentek rakd aperture módba, fix iso800, mátrix fénymérés, a vaku fill-re, kompenzáld ha erős ill. gyenge. így jobb képeket fogsz kapni mintha kompaktal vagy telóval szerencsétlenkednétek.... esetleg csinálj raw-jpeget.. hogy ha nem is most de később meglegyen a mód az utómunkára...
    ...az obira szánt pénzből meg nyomtass nekik albumot, meg egy képet a falra..
    ...jahh és mindezt próbáld ki a gyakorlatban is előtte egy fényszegény szobában, akár otthon is...

    [ Szerkesztve ]

  • sarotibi

    csendes tag

    válasz konigjanos #7520 üzenetére

    Vissza az esküvőre - már a móka kedvéért. Nem vagyok, se nem voltam fotós, de 40 éve megkért egy barátom az esküvője fotózására, gondoltam én is le tudom nyomni az exponáló gombot. Volt egy Fed-2 gépem (made in
    cccp, természetesen filmes gépről beszélek), mondtam, tegyen bele egy tekercs negatívot. Az esküvőn visszaadta, én lelkesen kattogtattam 36-szor (ugye általában ennyi kocka volt egy tekercsen), aztán visszaadtam, hogy hívassa elő. Egy nap múlva szólt, üres volt a gép, a nagy készülődésben elfelejtett bele filmet tenni. Én fényképeztem az esküvőn egyedül, én sem ellenőriztem, van-e film benne...Két év múlva elváltak.

Új hozzászólás Aktív témák