Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz p_adam #17807 üzenetére

    Ha 28-75 helyett 24-70-nel jött volna ki, már rendeltem is volna... Abban reménykedem csak, hogy majd a Sigma is kijön végre egy budget-vonallal miután az f1.4-eseknél már kifogytak a gyútávokból, és lesz egy jó optikai minőségű, normális árú 24-70 vagy 24-85 f4 zoom is. (Illetve abban, hogy a Canon és Nikon is végre komolyan veszi a MILC-vonalat, és akkor már a 3rd party gyártók is elkezdenek MILC-ekre koncentrálni, nem csak dSLR-obikat adaptálnak vagy futottak-még kategóriában dobnak egy-két kontyot).
    m4/3-nál sem kizárólag ez a sor van, hanem van egy rakás obi, ami az évek alatt összegyűlt, és az alapszett (UWA-zoom, kvázi-normál fix, kistele fix) mellé úgy válogatom az obikat, ahogy a feladathoz épp szükség van rá (más gyútávú fixek, alapzoom, időjárás-álló, f1.4-es, telezoom, halszem, stb).

    Rapid: igen, tudom, hogy kompaktak, olvastam már ezek többségéről, és pont ezekről tudom is, hogy nem őket keresem :) (15 nekem túl széles mindennapi hordozásra; 35 bokeh-ja nekem túl ideges, nagyon elvonja a figyelmet; Jupi-85 sarkokban sosem lesz éles, tájképre nem jó).

    Eddigi adaptereim mellé most már van M39 és M42 is, de szovjet és távmérős obikban nem vagyok otthon -- tudnál párat ajánlani, amik rekeszelve képszélen is élesek, színeik és kontraszt is rendben vannak, és karakterességük (swirly bokeh, hagymakarikák, stb) is visszafogott? Leginkább 35 f2-f2.8, 50 f2, 85 f2 körüliek érdekelnének (meg 24, de az gondolom ha létezett is, túl ritka)

    Csokissuti: NEX-ektől A7x-m2-ig mindegyik NP-FW50-et használ.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák