Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    kipróbáltam a 18-105-öt a nyugatvégi Sony boltban. a párna torzítás az masszív, de nagyon.
    élőképen nem jelentkezik (így gondolom videón sem, azt nem próbáltam), de a raw képek LR-ban megcsodálhatóak eredeti mivoltukban. nem érdemes :D hálistennek az 5.3-ban már van profil az obira, így csak egy klikk és a homorúból egyenes lesz :) érdekes, hogy sztem ez még 18mm-en is párnázik, ahol ugyebár hordózni illene...
    az élesség viszont sztem teljesen korrekt, a képközép hibátlan, az extrém sarkok nem tökéletesek, rekeszelésre javulnak, de nem lesznek igazán pengék. számomra teljesen vállalható a végeredmény. ja mindez 105mm-re vonatkozik, 18mm-en már f4-en is nagyon jó. és középtájt, 50mm körül is hasonlókat tapasztaltam. őszintén szólva ilyen szempontból én rosszabbra számítottam :)
    a torzítás korrekció azért rendesen lecsippent a látószögből, a párna korrigálásával a képközepét is "közelebb hozza".
    a zoom olyan mint a 16-50-nél, tehát a tekerentyűvel is nagyon finoman lehet szabályozni.

    kipróbáltam még a 10-18-at is, az minden szempontból meggyőzött, csak az ára nem tetszik :)

Új hozzászólás Aktív témák