Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz qnadam #39000 üzenetére

    Sandisk Ultra 80M/s a raw-kra (Transcend 60M/s a jpeg-ekre). Ez a SanDisk olyan 20M/s körül ír ahogy nézem a teszteket. Uncompressed raw-ra felejtô, legalábbis komolyabb ütemû, mutogatós fotózásra nem. Tájra lassúzni elmegy.

    Gicz: ahogy a teszteket nézem, írásban az Extreme Pro környékén a Lexar Professional 2000x is, a Kingston Canvas React+ is, a PNY X-Pro 90 még picit jobb is, de ez marginális. Azt hiszem, ezekbôl kellene behúznom egyet, ilyen 260+ MB/s környékén már kevesebbet világítana a kis piros led jobblent. :R

    De azért megjegyezném halkan továbbra is, hogy sokkal öregebb DSLR-ek sem szóltak azért, ha lassú a kari, a Nikon D800-al a 36 megapixelt mikor single-shoot "sorozatban" megpörgettem egymás után úgy 3-4 képpel, instant tudtam váltani közöttük, instant bele-zoom és vissza, instant volt minden, 100% nézet és fit-to-screen között vihargyorsan ugrált, hogy AF találatot nézzek pixel szinten, miközben a tetû SD karimra sosem felejtem el, mindeközben írt szép türelmesen, még akkor is, mikor már off-ra húztam és eltettem, világító led-el tettem el rendszeresen (gyorsabb kari sosem kellett, mert a buffer limitet sosem értem el, az meg vihargyors volt ugye).

    Valami ilyesmit várnék ilyen kaliberû milc-ektôl Sony-tól is, ez számomra egyértelmûen szoftver kérdés csak, a bufferek relatív nagyok, mégis várat bizonyos nem-fotózás mûveleteknél, hogy kiürüljön a kártyára és addig megállt az élet, wtf, ezt így sosem akarják megoldani ? :U

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák