Aktív témák

  • Iceclon

    csendes tag

    Hi all!

    Szóval durván 4 hónapja raktam össze ezt a mostani gépet (MSI KT6 Delta-FISR, AMD 2500+, Radeon 9600XT video kártya, SATA vinyók, Coolink AP450DX 2 ventis táp) és úgy aránylag minden rendben volt. Mozgássérült vagyok, folyton fekszek, és keveset alszok, így a gép folyamatosan be van kapcsolva... filmet kódolok, felveszek, játszok filmeket nézek, zenét hallgatok stb. Nem volt bajom a hűtéssel, és a lakás is elég hűvös. 2 napja kódoltam egy filmet, mikor hirtelen a gép lekapcsolt, minden előjel nélkül. Hiába nyomogattam a gombot a gép nem indult. Pár perc múlva már idegességembe nyomva tartottam a gombot és mikor elengedtem elindult. Benéztem a bioszba mi van, és láttam hogy a proci pár perc állás után is 50 fokosan indul... A dolog világosnak tűnt: elérte a 75 fokot a proci és lekapcsolt az alaplap. Másnap elküldtem anyum venni egy másik hűtőt (eredetileg ez Zalman 7000-et akartam rá, de mikor megvettem kellett szembesülnöm azzal, hogy erre az alaplapra nem lehet felrakni, így egy sima mistralos AMD 2500+os venti volt rajta, gondoltam bekrepált), egy Evercool - Magic Cooler-t (a Mistral webjén ez volt írva: Ajánlott minden Socket 370-es processzorhoz, illetve AMD Athlon XP 3200+-ig, és Pentium 4 3.2 GHz-i) gondoltam ennek jónak kell lennie... beszereltük, és felraktam a motherboard monitort... a processzor 4% terhelés alatt 57 fokos, az alaplap 48 fokos... kipróbáltam menniyre gyorsan melekszik fel a proci VirtualDub-al, de mikor az alaplap eléri az 50-et a proci meg a 60-at, és mondjuk ez 1-2 percig tartós, a gép megint lekapcsolt. Most éppen a CPUIdle-vel hűtöm a gépet hogy legalább valamit tudjak kezdeni a géppel, de így is 43 fokos a proci, és amint elkezdek valamit csinálni rögtön megugrik 55 fölé.

    Előre is köszönök minden jó tanácsot!

  • bogingrol

    aktív tag

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    ....bakter,ez erdekes.Esetleg ha van ra lehetoseged probald ki masik tappal.Bar nem hiszem hogy az lenne a gond,de ez minden esetre durva.A masik tapot azert mondom mert velem is szarozott egy atx-es tap,igaz valami kinasi genyaproduct,de kb ugyanezt csinalta a gep.Igaz azon a gepen hirtelen nem tudtam homersekleti adatokat se nezni csak biosbol,de kisebb terheles utan bios-ban egy 1000 es Duron 65 fokrol indult,volt keznel egy atx-es tapom,kicsereltem es mondjuk azota muxik mint atomreaktor...amugy nem tom,esetleg nezd meg prime95-tel hibazik e a proci,ha igen akkor proci baj ha nem akkor?????? Azert ha van keznel masik tap probald meg csak ugy fazonbol...

    ...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

  • xuldar

    őstag

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    Szerintem mindenképpen a hűtéssel lehet gond. Ha nem feküdne fel rendesen a hűtő a magra (a socket kitartja kicsit), akkor azonnal leállna a gép. Normális pasztát tettél a borda alá? Valami sima szilikonnal próbálkozz, egyenletesen vékony rétegben felvinni. Gondolom, a hűtőventiket rádugtad az alaplapra, mert ilyenkor szokott fokozatosan melegedni a proci, míg végül lekapcsol.

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • tr00p3r

    őstag

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    fura, fura, fura.

    szerintem táp nem lehet. 400W-os nem? az bőven elég szerintem.

    lehet, hogy a hűtás, de megnéztem a hűtődet és semmi kivetnivalót nem láttam rajta. csatlakoznék az elöttem szólóhoz: biztos jól fekszik fel a borda? a paszta v. szilikon rendesen van felkenve?

    tuti találunk megoldást, ezért vagyunk itt. várd ki a többiek véleményét is. a mistral vissza vette a Zalman-t?

    üdv,
    tr00p3r

  • bogingrol

    aktív tag

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    ...amugy nekem egyszer sikerult felraknom egy hutot forditva :DD ,de az reg volt. A tap nekem is hulyesegnek tunik,de nalam tenyleg bejott,(300 as volt ami elvileg egy Duronnak,meg egy hardnak tobb mint eleg nem?) es amiota kicsereltem tenyleg nincs gaz a Duron 55 foktol nem akart felljebb menni,barmit csinaltam vele,na jo,hajszaritovam mondjuk nem futottem... De mondjuk egy kullink is elszallhat ,nem? Load default BIOS setup meg volt?Ha nem akkor probald ki es jarasd ugy a gepet egy darabig,aztan ird meg a tapasztalatokat...

    ...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

  • farkasg1

    csendes tag

    válasz Iceclon #1 üzenetére


    Szia,

    Szerintem vegyél két gépbe rakható ventillátort. Ha torony házad van, és be lehet szerelni, egyet a táp alá, egyet meg elore valahová alulra. A géped hangosabb lesz , de így áthuzza a levegőt a házon, és elviszi a forrót a CPU -tól. Átlagban 8 - 10 fokot lehet nyerni. Nekem P4 -em van és ezek után a CPU hőmérséklet soha nem megy 48 foknál feljebb.

    Üdv,

    Gábor

  • tr00p3r

    őstag

    válasz farkasg1 #6 üzenetére

    ez érdekes. nekem is P4C 2.6 van a gépemben. nem megy körülötte semmilyen hzá venti, pedig vana házban 4. (a P4 elött AMD-m volt) a procin egy Tt Volcano7+ ül és 40 fok főlé még nem nent a proci hőmérséklet!!

  • farkasg1

    csendes tag

    válasz tr00p3r #7 üzenetére

    Azt nem írtam, de nem is ez volt a téma, hogy nagyobb feszültségen felhúzva megy a gépem. Stabil, 2,5 helyett 3, és ha jól emlékszem 1,75 a fesz. 1.6 on fagyott.Ventik nélkül 58 fokos volt. Egyébként nekem is olyan 40-41 fokos szokott lenni.

  • erdoke

    titán

    válasz tr00p3r #7 üzenetére

    Biztosan Asus lapod van, azért.;]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    Az újabb MSI lapokon van vmi automatikus tuning, ha jól emlékszem. Ráadásul ez alapból engedélyezett a BIOS-ban, le kell tiltani. Talán nézd meg, de nem vagyok szakértője az MSI lapoknak...:(
    Egyébként egy GlacialTech 2510Pro v. 2450Pro hűtőt javaslok, illetva ha még kapsz valahol, akkor GlacialTech 2100 Diamond-ot, azzal nem kell bajlódnod (Speedfan, stb), automatikusan szabályozza a fordulatszámát.

    A legjobb aláírás a héten

  • Iceclon

    csendes tag

    Hi!

    Hu, thx a sok jó tanácsot...
    A házam egy Codagen (http://www.camelcom.hu/codegen/home.html) Szerver Sorozat - 8011P tipusu, a tetején +venti. A ventilátor alá az újhoz kapott pasztát használtuk, szerintem bátyám elég jól rárakta, igazából az az érdekes, hogy az előző ventivel is ment simán csak pár napja csinálja, se én se más nem nyúlt bele. (ilyen kezekkel mint az enyém már rég nem tudom szerelni egyedül)

    A zalman hűtőt nem adtam vissza, habár nem tudtam felszerelni erre, de egyszer még lehet olyan alaplapom amire fel tudom szerelni.

    Jahh amásik fele, a ph tesztjébe szereplő alaplapon aktív chip hűtő volt az alaplapon, ezen viszont csak egy borda van, lehet arra kéne vegyek egy hűtőt? Az is fura hogy az alaplap és a cpu egyszerre melegednek, és mindig 10 fok a különbség. CPUidle mellett ftpről szépen töltött és levitte 39 fokra a procit, 30-ra meg az alaplapot de amint megnyitottam a böngészőt és most ahogy írok ide 44 fok az alaplap és 53 fok a cpu... idegbaj...

    És már belepiszkálni is félek, mert új alkatrészt egyhamar nem tudok szerezni, és ha valamit elcseszek ki tudja meddig nem lesz, addig meg a falat bámulhatom itt :)

    Esetleg valaki nem ismeri kicsit jobban a lapnak a bioszát, hogy mit mire kéne állítani (persze minden húzás nélkül, amúgy se vagyok híve a húzásnak, így is van elég bajom). Mikor összeraktuk a gépet akkor is csak 1100Mhz-nek érzékelte a procit... mire kibányásztam itt a fúrumon hogy kb mire kell rakni... pfff (166x11 ha minden igaz), most a motherboard szerint a cpu 1839MHz-n fut, a Fan1 3590 fordulat/perc -en megy. Azt elfelejtettem az elején írni, hogy 1db Samsung 512DDR (333-as) memória van benne.

    Mégegyszer thx mindenkinek!

  • xuldar

    őstag

    válasz Iceclon #12 üzenetére

    Hajszálra ugyanez a ház van nekem is :DDD (bár most körözök egy Chieftec Dragon nagytornyot)
    Elképzelhető, hogy a chipsethűtő nem bírja. A ház mennyire van zárt helyen? Elöl-hátul van elég hely? Próbáld ki, hogy a proci mögötti nyílásra beteszel egy ventit, ami rászívja a procira a hideg levegőt, az alapból adott fenti venmtillátorral meg kiszívod.
    Végső esetben egy nagyobb chipsethűtő is szóba jöhet. Az a 44°C kicsit soknak tűnik. (nekem Abit NF7-S van aktív hűtéssel, nyitott házzal)

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • Iceclon

    csendes tag

    xuldar, tudnál segíteni hogy milyen hűtőt vegyek a házra és az alaplapra? Én nem tudok bemenni a boltba (szinte mindegyik elött lépcső van, és amúgy se túl stabil ahogy én közlekedek tk-n), tehát vagy a tesómnak vagy anyumnak tudom mondani mit vegyen, ők meg még kevésbé tudják mit kell... :/ gondolom nem mindegy hogy milyen méret stb.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Iceclon #12 üzenetére

    Nem furcsa, hogy együtt melegszenek, valószinűleg a meleg nem távozik elég gyorsan a házból, ezért a házban lévő levegő felmelegszik, ettől persze a chipset hűtése is romlik.

    Aki hülye, haljon meg!

  • Iceclon

    csendes tag

    Mania, miből gondolod? Ha az, valahogy megbizonyosodhatok arról hogy tényleg az-e a baj? (természetesen tudom hogy a legjobb a tápcsere lenne, de most egyszerre van a táp, van a plusz hűtő stb. nem mind1 mire költök...)

    thx

  • Iceclon

    csendes tag

    L3zl13, azt szeretném megkérdezni (hűtéshez se valami nagyon konyitok), ha leveszem a gép oldalait és úgy járatom egy kicsit a gépet, észrevehető hogy ez a légcsere a ludas a nagy melegedésbe?

    Azért égő hogy az ilyen 'X-aktás' esetek mindig megtalálnak... egyszer régen, mikor az 500-as AMD procimat és alaplapomat lecseréltem celeron 600-ra, és a régit néhány plusz alkatrésszel összerakom anyumnak böngészni (pfff hát a lanról is tudnék mit mesélni... 2 évig tö**ltem mire az ethernetet müködésre bírtam), egy s3 videokaresszel meg egy 500-as vinyóval. Csakhogy win telepítés közbe kék halál, win95-öt, 98-at és winme-t próbáltam mindegynél ugyan ez a jelenség. 1 hónapon át próbálgattam, bontóból szinte minden alkatrészt kicseréltem a procin és a vinyón kívűl, mikor egy haver oda vetette, hogy próbáljam meg partíciózni az 500 megás vinyót... mondom mit veszíthetek, csináltam egy 10 megás partíciót fdisk-el és láss csodát elsőre felment a rendszer... azt hittem guta ütést kapok... szerencsére bátyám el tudta passzolni a bontós cuccokat (hipergagyik voltak) :)

  • .rewerse.

    tag

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    biztos válaszoltam már páran de azért leírom amit én tudok.. hátha.. :)

    szóval a leírásod alapján nem a procik okozza a hibát, hanem az alaplap.. legalábbis az
    melegszik túl. Nekem 2400+@2300MHz van zalman7000-el és 1300 fordulatú hűtésnél
    teljes terhelésen 55 fokos a proci.. egyébkent ezekkel 60-65 fokig nem szabadna bajuk
    lenni! de az alaplapra mért 50 fokot kicsit sokallom.. nekem az max 38-ig megy fel!
    probáld ki, hogy leszeded a ház oldalát.. hátha csak nem mozog benne a levegő és azért
    melegszik túl! ha leszedett oldallal müxik akkor szükséges egy venti beépítése a házba..
    ajánlom a zalman ventijét (pixelben kapható 990HUF).. adnak hozzá ellenállást is amivel
    5V-ra szabályozható a sebessége.. 5V-on 20db a hangja.. azaz nagyon halk!
    remélem sikerült segítenem.

    may da Force be with ya!

  • Iceclon

    csendes tag

    .rewerse. thx!

    Mielött ez a probléma lett volna és még az AMD 2500+ hűtő volt fent, nem voltam benne biztos hogy jó venti, ezért megnéztem virtualdub terhelésével és nem ment 49 fok fölé, úgyhogy ez mindenképpen gáz.

    ÓÓÓ Istenem add hogy ne az alaplappal legyen baj! Ha megint szét kell szedetni a gépet bátyámmal én bemondom az unalmast... már annyiszor raktam fel a windowsokat hogy már csömöröm van tőle.

    .rewerse. ez a pixel hol van? van esetleg valami web oldala? az ilyen gépre szerelhető hűtők egy méretben vannak vagy több méretben?

    thx a sok segítséget!

  • .rewerse.

    tag

    válasz Iceclon #20 üzenetére

    www.pixel.hu

    egyébként nemtod milyen hütése van az alaplapodnak? nem ventis véletlenül? mert akkor lehet,
    hogy az ment tönkre.. :(
    windozt emiatt ne rakd újra.. felesleges.. hacsak nem dobott egy nagy hátast..
    gépre, gondolom házra szerelehető hűtőre gondolsz.. azokbol két fajta létezik, 80mm és
    12mm-es asszem.. nézd meg mekkora helyre tudnád rakni és úgy vegyél..
    egyébként pixelben van jófajta zalman alaplap hűtő is, passzív igy nincs venti ami tönkre
    menjen rajta.. de csak akkro vedd meg ezt, ha tényleg kiment az alaplapi hűtő!
    sajna ezek nem ólcsó dolgok..

    may da Force be with ya!

  • -=Ghost=-

    őstag

    válasz .rewerse. #21 üzenetére

    sztem te 120mm s re gondoltál... ahogy elnézem nem egy zseni a srác ijen hűtőkből (énsem vagyok az de a méreteket tudom...) szal ne vezesd félre még csak ha elírtad akkor sem!

    mert az nem mind1 hogy 12mm vagy 120mm csupán 108mm külömbség van + 12mm s ventit nem lehet kapni

    nem leb...szás csak ezért ezt nem hagyhattam annyiban :)

  • Iceclon

    csendes tag

    .rewerse. thx az infót, reggel haza jön a bátyám meló elött, akkor leszedetem vele a gép oldalát. Az alaplapon lévő hűtés passzív, tehát ezüstszínű kb 4 centi magas borda van rajta. Még húztam is a szám, hogy a ph tesztben egy jó kinézetű MSI venti volt a chippen, a cikkben még hangsúlyozzák is hogy a hűtőben megusztuk a ledeket... én az egész hűtést megúsztam :D persze lehet hogy pont ezt szívom meg.

    Hát igen, ezek nem olcsó dolgok, de szüleim beletörődtek hogy teljesen összefonódott az életem a géppel. Emlékszem a nyáron életembe előszőr egy alapítvány leküldött egy szálóba ahol természetes termálvíz-fűrdő volt, 2 hétig voltam ott gép, zene és tv is csak 2 csatorna volt... elviselhetetlen volt... életem legrosszabb 2 hete volt, kis 4 négyzetméteres szobába töltöttem azt a 2 hetet grrr körülöttem 80 éves reumás emberkék... :) a másik amit megszívtam azon az úton hogy leégett az mp3 CD lejátszóm, pedig bekészítettem egy csomó zenét :)

    ui: megnéztem a pixel.hu oldalt és leesett az álam, jó cuccok nagyon (nahh, szüleim ki vannak bukva hogy ha meghallom az édesség szót kiráz a hideg, de mikor meglátok egy király számgép házat csurog a nyálam... :) ), az alaplapon lévő hűtő kb így néz ki mint a Zalman ZM-NB32J -os passzív hűttő csak ezüstbe(http://www.pixel.hu/ptermekek.php?sub=32)

    [Szerkesztve]

  • .rewerse.

    tag

    jovanna.. azzal a rohadt 12 centis ventivel már töbször megszívtam.. :) mindig sikerül elírnom :D

    szóval 12 centi és nem 12 mili.. na..

    a másik, hogy ha passzív hűtésed van akkor lehet, hogy csak nagy a kábel dzsumbuj a
    gépben és nem tud a levegő mozogni bent.. ha ez a helyzet akkor a ház oldalának levétele
    megoldja egy időre a dolgot.

    nekem spec totál kibelezett házam van, csupán a keretet tartottam meg belőle.
    zalman hűtők garmadája biztosítja, hogy kuss legyen a gépben! :)
    még a vinyóra is vettem egy zalman hűtőt, ami a hűtésen kívül a rezgéseket is elnyeli igy
    még halkabb a gépem..
    szerintem neked is fontos szempont lehet a halk gép ha egész nap elötte vagy.

    btw ez csak az én véleményem, hogy az alaplap melegszik túl, lehet, hogy más a baja.
    de ha leszeditek a ház oldalát és pár oráig ugy hajtjátok akkor kiderül.
    keresd meg a speedfan nevü progit, folyamatossan monitorozza a hőmérsékletet és nézd
    meg full terhelésnél mit ír nyitott házzal

    may da Force be with ya!

  • Iceclon

    csendes tag

    thx, a ház oldalának levétele tuti, de semmiképpen nem lehet tartós állapot, mert 2 perzsa cicám van, akiknek a szőre beteríti az egész lakást :) ha biztos hogy a szellőzés a baj, akkor veszek ilyen zalman hűtőt és felszerelem.

    A zugás egyáltalán nem zavar, autópálya mellett lakok, és annyira ingerszegény a környezetem (minden játékom tucatszor végigjátszottam, minden filmet 100x láttam, már egyszerre több mindent csinálok, pl. Splinter Cell közben a stargate valamelyik részének a szinkronát hallgatom, éjszaka úgy alszom el hogy közbe vagy kabaré vagy egy film megy a gépen) volt olyan hogy ki kellett kapcsolni a gépet, annyira zavart a csend, hogy egyszerűen nem bírtam elaludni.

    Ami viszont érdekel, hogy a vinyók életartalma növekszik-e ezektől a hűtőktől amit említettél .rewerse.? 2xMaxtor 120gigás SATA (8mb catch, 7200rpm)
    Az adatvesztés számomra egy kés a szívembe, és sajna mostanába előfordult párszor ami nem tett jót a lelkemnek :)

    (előszőr 1 SATA vinyó volt a gépbe mikor össze raktam a gépet, aztán mikor a mikrósütő lecsapta az áramot a winXP többet nem indult el, folyton újraindult bootolás közbe, akkor gyorsan elküldtem anyut venni még egy vinyót, arra akartam menteni az első vinyóról az adatokat winXP telepítés elött, de valahogy összeakadtak a vinyók, azt hittem az alaplap sata vezérlőjébe kell valamit állítani, de pechemre raid vezérlő volt és a vinyó teljes tartalmát letörölte... azt hittem végem :) )

  • .rewerse.

    tag

    válasz Iceclon #25 üzenetére

    Ne hűtőt, hanem ventit vegyél majd első nekifutásra! :)

    Végül is növekszik egy kicsit, mivel kevésbe melegednek. De ha nem megy 45 fok fölé a
    vinyod akkor nem biztos, hogy megéri.. én elsősorban azért vettem, hogy halkabb legyen..
    másodsorban nekem is elötte feküdk ki a 120 gigás samsung vinyóm! :O
    most meghajtva a vinyót kb 38 fokig megy csak fel. nekem tetszik, de tudd, hogy
    felszerelve 5,25-ös helyre megy csak be utána a vinyó! van annyi helyed?
    monjuk én kifúrtam a ház alját és oda szereltem fel.. :)

    foglald el magad.. kezdj el mondjuk Mayazni.. vagy bármi olyasmi ami érdekel és leköt..
    tanuld meg és még pénzt is kereshetsz majd idővel vele.

    may da Force be with ya!

  • Iceclon

    csendes tag

    Hi!

    Mi az a Maya? :)

    Nah én az új gépbe vettem egy terratec kártyát (fagy tőle a win rendesen sajnos...) de remekül lehet vele felvenni tv-ből. Star Trek-et simpson családot és a helyszínelőket szoktam felvenni... és a cpuidle-től már el se indul és winnek csak a reset használ, 38%-ba terheli a procit, motherboardon egyfolytába figyeltem ma a star trek alatt, és 55cpu foktól indult a melegedés, durván 10 percenként emelkedett 1 fokot (még mielött elérte a 60-at kikapcsoltam). A helyszínelőket elkezdtem venni, bátyám befutott, és rögtön levetettem vele a ház oldalát és a tetejét. Levétel elött 45 fokos volt az alaplap és 55 a CPU, mikor levette az oldallapot megugrott az alaplap 2 fokkal és 45 perc alatt 1 fokot sűlyedt a felvétel alatt, a cpu 55-ről 53-ra ereszkedett és 20 percenként csökkent 1 fokot. Mikor a bátyám levette az oldalát és berakta a kezét a házba nagyon meleg volt, azt mondta a vinyók is forróak (lehet valahogy mérni a vinyók hőmérsékletét?!?). A kábelek: 2 sata kábel, 2 cső IDE kábel, 1 normál HDD kábel, és egy köteg táp kábel, mind a ház jobb oldalán voltak (tehát a vinyó/CDrom-os helyek mellett) a proci körül nincs kábel. Ha jön a nyár a gép szerintem csontra leég, úgyhogy a plusz hűtőket mindenképpen megveszem, és a HDD hűtőket is (a házamba 8db 5,25-ös hely van...) mi a neve ezeknek? lehet kapni pixelen? remélem SATA-s is van :)

    vazzz!!! mindig hűtőt írok, ez már rossz beidegződés, sorry


    [Szerkesztve]

  • Iceclon

    csendes tag

    na vazz, ritka nagy marha vagyok, megkérdezem hogy SATA is van-e... jaj!
    Tehát egymaga egy egész helyet elfoglal, és mi van akkor ha a két vinyó közé rakom? akkor müködik? (akkor lehet az lesz, hogy a CD író és a DVD író közé beteszem az egyiket, a két vinyó közé a másikat...) jaj mamám a táp ki fog készülni (hajlok afelé hogy a táp a rosz, de csak 300wattos van itthon :-/ ) szerintetek vissza veszik a Coolinket ha tényleg az a rossz? milyet kéne vennem helyette? főleg ha ennyi venti lesz a gépembe... grrr

  • ArmanD.

    őstag

    válasz Iceclon #28 üzenetére

    Ha az a rossz és van rá gari valószínű visszaveszik , de akkor inkább fizess rá egy nagyobra egy biztosabra, de a coolinkek továbbra is nagyon jók csak akkor nagyobbat mindenképp vagy chiftecet, de a táp legyen márkás.

    Öreg vagyok már bohócnak!

  • ArmanD.

    őstag

    válasz Iceclon #28 üzenetére

    Figyu ha új a géped vitesd vissza és keressék meg ők a hibát és cseréljék azt az alkatrészt ami miatt instabil a rendszer. Nehogy már te kinlódjál vele! Keressék meg ők.

    Öreg vagyok már bohócnak!

  • Iceclon

    csendes tag

    ArmanD. thx, de a gépet alkatrészenként raktuk össze, az egyik boltba olcsó volt a kinézett memória, a másikba meg lehetett kapni az alaplapot stb. (depo listája szerint kerestem a cuccokat)

  • Iceclon

    csendes tag

    pfff ez kész... kis zenét hallgattam, 52 fokon, és pufff kikapcsolt a gép... ez tuti hogy nem a 75fokos biosz védelem miatt van....

  • Beck18

    tag

    Nekem is MSI lapom van, igaz ez Inteles, Neo2. Lehet segít vm.-t a mondandóm.
    Passzív hűtést kapott ezen is a chipset, hőmérséklettel nincs gond nem hiányzik neki a venti, egész nap megy szinte és 30 fokos a rendszerhőmérséklet.
    erDOke említette a tuning biost. Nálam ez alapból ki van kapcsolva. De ha ezt akarod megnézni akkor az én biosom szerint a Frequency/Voltag Control részen belüle:
    Performance mode: Normal, Fast, Turbo(MAT), Ultra turbo(MAT)
    alapból normalon van, itt tartja az esetemben 2600Mhz-et szinte hajszálra pontosan.
    Fast modetól felfelé bekapcsolja a PAT-ot, AMD-s lap esetében asszem erről nem lehet szó, viszont emeli a CPU órajelét is. Nálam 2633-on (3.25X810) megy a proci Turbo(MAT) modeban, az FSB-t én nem állítottam, szal ezt magától csinálja.
    És akkor az MSI egyéni tuningja. D.O.T. (Dynamic Overclocking Technology)néven található ugyan ezen helyen. Itt egy rakás mód közül választhatunk (private, commander, captain stb. elnevezések) én ezt nem használom, de az alaplapi leírás szerint ez a futó programok igénye szerint tuningolja a gépet. Tehát ha pl. egy progi Mhz igényes, akkor megemeli neki az FSB-t.
    Remélem vm.t azért segít, annak ellenére, hogy AMD<-->Intel lapokról van szó.
    Pár már említett dolgot írnék én is, hogy oldallap levétel, esetleg kábelek jobb elrendezése.
    Az én lapomra, egy rendszerhűtőt lehet kötni, NB csatira (passzív rlz;]) és ezt szoftveresen is tudom szabályozni a laphoz járó CoreCenter nevü progival, szal ha nem megy akkor nem kell szenvedni az 5V-olt előállítással.
    Nem tudom AMD-s lapnál van-e CoreCell chip a lapon, nálam ez is van. Ez arra jó, hogy a már említett D.O.T.-ot szabályozza, valamit feszültségértékeket is stabilizál, tehát vm.ennyire megvédi a többi HW-t esetleges kellemetlenségektől.
    Na pákk sok voltam picit bocsi, remélem segít vm.t:))


    [Szerkesztve]

    For Whom The Bell Tolls

  • b.bone

    senior tag

    válasz bogingrol #2 üzenetére

    OFF

    ejj. bevallom nem olvastam végig a topicot.
    és sajnálom is ,de muszály szétOFFolnom.
    és kedves bogingrol ,nem akarlak támadni vagy bántani vagy hasonló.
    azért van a fórum ,hoyg segítsünk egymásnak meg minden. és jó is így.
    de csak muszály valamibe belekötnöm ,mert már nemtudom ez hanyadik topic ahol hasonlót olvasok.

    árulja el nekem valaki. ez most divat? vagy mi a nyavaja?
    valami nemműködik ,1000 más valószínűbb hiba van mégis mindig benyögi valaki ,hogy a táp lessz az. most én vagyok hüje hogy nemlátom az összefüggést?

    komolyan mindehol táp-táp-táp. ennyire jó a táp lobby? vagy mi?:F

    nem csak az itteni #2-es hozzászólás miatt írom ezt.
    csak most untam meg. sorry ha sértő voltam. csak tényleg elegem van már belőle.

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

  • bogingrol

    aktív tag

    válasz b.bone #34 üzenetére

    OFF
    ''Bar nem hiszem hogy az lenne a gond...''
    ...amugy bocs,de tenyleg ugy jartam ahogy leirtam...mindegy ,ezentul majd megprobalom visszafogni magam es ezer bocs,nem akartalak felhuzni...amugy erdekelne hogy ha segiteni nem akarsz,vagy nem tudsz akkor mert kell b####gatni azt aki legalabb megprobalja? Az ezer mas okbol mondjuk irj le 20 at es okulnak belole az ekkora lamak mint en,es mindenki jol jar...
    ON


    [Szerkesztve]

    ...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

  • erdoke

    titán

    válasz Iceclon #32 üzenetére

    Hmm. Nem lehet, hogy valamilyen ventilátorleállásra is bekapcsoltál védelmet a BIOS-ban?

    A legjobb aláírás a héten

  • bogingrol

    aktív tag

    válasz Iceclon #32 üzenetére

    Tudom hogy van akit idegesitek vele :DD de meg 1x leirom,probald meg a BIOS default beallitasait,es ha tudsz szerezni bar kolcson egy masik tapot,meg ha sz###rabbat is mint a tied probald ki vele...

    ...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

  • Iceclon

    csendes tag

    nem tudom hogy bekapcsoltam-e ventillátor védelmet a bioszba :( figyeltem az egyik ilyen lekapcsolásnál a motherboard monitort és 3510 és 3590 között forgott a hűtő.

    Beck18 thx amit leírtál, de a Frequency/Voltag Control részen nem találtam Performance mode-ot, de gondoltam ide írom mik vannak ebbe a menübe és milyen beállításokkal:

    Spread Spectrum +/- 0.25%
    CPU FSB Clock 166Mhz
    CPU Ratio x11.0
    CPU Vcore (V) Auto
    V-Link voltage (V) Auto
    DDR Voltage (V) Auto
    AGP Voltage (V) Auto

  • misimagaki

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az első hozzászólás szerint egy 2 ventillátoros Coolink táp van a gépben. Ez a képeket megnézve
    pl: [L]http://www.codegengroup.com/images_u/CAT-8011-CA-TW3-SIDE2_THUMB.jpg [/L] pont a cpu környékéről húzná ki a levegőt!
    Elméletileg nem lenne szabad felmelegedni ezen okból kifolyólag a házban a levegőnek, ugye? Ezért lehetséges, hogy házba nem áramlik be friss levegő. A Codegen házak közül nem egynek legendásan gyenge a szellőzése.

    [Szerkesztve]

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

  • tr00p3r

    őstag

    válasz misimagaki #39 üzenetére

    de ennyire?

    amúgy vírus keresés volt már? gondolok itt egy Blaster-ra. :U az újra indítás miatt. mondjuk ettől ugye nem melegszik a proci és mobo sem.

  • misimagaki

    aktív tag

    válasz tr00p3r #40 üzenetére

    Hát tudnék mesélni a 7002-ről. De majd máskor, és máshol! :)

    [L]http://www.codegengroup.com/proddetail.asp?id=192[/L]

    Nézd meg ezt a házat! Nem nagyon látni, hogy hol tud bemenni a levegő a lemezek közé! Ha biztosan megtudnánk állapítani, hogy a hűtés szar, akkor lehetne egy lyukat fúrni a procihűtővel szemben az oldallapra. Ez sokat dobna a hűtésen.
    Megpróbálhatnák azt is, hogy leszedik a ház elejéről a takaró lemezeket, hátha így a táp keresztül tudná szívni a levegőt a házon?!

    [Szerkesztve]

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

  • TitiRii

    senior tag

    hm
    érdekes
    bár msi lapok szeretnek sokkal többet mérni,mint ami a tényleges
    szerez egy hömérét és rakd minél közelebb a maghoz,hogy ellenörizd menyire valos az amit az alaplap mér
    nekem asus a7n8x-d mvan
    (ami szintén hires a pontatlan höméröről)
    nekem 1.7+xp @2.4/400 on megy benne és idle 42 fok terhelve 50 fok
    lemértem egyszer és valos ez a hömésrséklet mert a borda 42 foknál 39 mig 50 foknál 46 fokos (szal itt is több majdnem 7 foknál szvsz kb reális amit mér)
    ha viszont mindez alátámasztya azt hogy aprocid 60 fokos akkor lövésem sincs hogy mitől :( (esetleg sok fesz?)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • Iceclon

    csendes tag

    misimagaki, thx az észrevételt, de a levettem a ház oldalát (kábel nincs a proci körül) és úgy is kis terhelés mellett iszonyatosan melegszik... :(((

    tr00p3r, igen volt vírus keresés a gépen (meg amúgy elötte sikerült mind két vinyót az alaplap sata vezérlőjéből csutkára leformázni, de persze azóta 2-3 hét eltelt és csak pár napja csinálja.)

    Találkoztam a blaster vírussal egyébként (mikor volt az a bizonyos 2 hetes vakációm amit fent írtam, az első hét vége felé bátyám hívott hogy valami baj van a géppel mert folyton újra indult... 1 hét után hazajöttem és utánna néztem mi ez és kiírtottam), és itt konkrétan az történik hogy csinálok valamit, (pl mikor előszőr volt akkor divX-et tömörítettem, másodszorra (mikor vettem az új ventit) akkor Need For Speed undergraund ment, tegnap este meg csak zenét hallgattam...) és hirtelen lekapcsol az egész gép, tehát csak egy kikapcs kattanást hallok, bekapcsolni pedig fél percig nem tudom... próbáltam a bekapcs gombot nyomva tartani, gyorsan nyomogatni.... hiába... amikor úgy dönt elindul az egyik lenyomásra.

    Mikor végiggondoltam hogy terheltem a procit valószínűleg túlmelegedett és az alaplap lekapcsolta magát míg lehül (ezért nem bírom újra visszakapcsolni azonnal a gépet), de ez megdölt, mivel 52 fokon is lekapcsol, pedig 75 fokra van állítva a védelem

    (kezdek kételkedni abban hogy a túlmelegedés elleni védelem aktiválódott valaha is... már komolyan nem vagyok biztos semmibe, amint lesz rá lehetőségem vissza rakatom a régi codegen tápot és meglátom mi lesz)

    [Szerkesztve]

  • misimagaki

    aktív tag

    válasz Iceclon #43 üzenetére

    Lehet, hogy nem melegedési probléma, de azt megjegyezném, hogy egy jól kialakított szellőzésű ház zárt oldallapokkal jobb lehet, mint uaz oldallap nélkül.


    Emberek!

    Nem lakik senki sem Iceclon közelében, aki venné a fáradtságot, és elmenne hozzá megnézni azt a gépet? Beledobná a Codegen tápot, megnézne egy két dolgot, aztán rövidre zárhatnák a problémát. Vélemények?

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

  • tr00p3r

    őstag

    válasz misimagaki #44 üzenetére

    erre már én is gondoltam. merre lax Iceclon?

    RAM nem lehet? bár akkor megint mért melegszik a proci?

    segítsünk már neki valahogy! frusztrálna engem is a dolog. people of PH unite! egységeben az erő!

  • Club

    őstag

    Sopronból azért nemtudok most felmenni:(
    De amit eddig olvastam, abból valahogy tényleg tápgyanús.
    Nem azért mer tápmániás vagyok de kozenvencia:
    Proci, alaplap melegszik, a megszokottnál jobban.(Lehet úl sok, vagy kevés a power)
    Magától lekapcsol.(nagy a feszültség ingadozás.)
    Nem azonnal lehet újra elindítani.(várni kell amíga a kondik lemerülnek:F, bár ez lehet hülyeség:) )
    Szóval táppróba csere, aztán memória, aztán ha egyiksem, akkor így tovább.
    Remélem valahopgy megoldódik:)

  • bogingrol

    aktív tag

    válasz Iceclon #43 üzenetére

    En nem ertek hozza-ezt mar tobben is mondtak-de mondjuk gondolkoddjunk.Elofordulhat e az hogy egy gep heteken keresztul bekapcsolva jol muxik,aztan egyszer csak ugy gondolja ,hogy inkabb kikapcsolgat magatol,mert a haz szellozese megsem felel meg neki?Ezt most en csak kerdem mint lama,de szerintem elegge valoszinutlen (mondjuk esetleg ha megnott a szobaban ugy jo par fokkal idokozben a homerseklet...??!!)Amugy lattam azt a bizonyos hazat,es mindenkivel egyet ertek hogy a szellozese hagy nemi kivanni valot mag utan,legalabb is ranezesre,de a nagyobb gond szerintem nem ott van...na tessek,lehet lamazni...

    ...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

  • misimagaki

    aktív tag

    válasz Club #46 üzenetére

    Sokan ugranak arra, hogy a tápra gondol az ember szinte elsőnek, de ez az egyik legfontosabb alkatrész a gépben, csak sokan nem veszik tudomásul ezt a tényt!
    Az, hogy Coolink még nem garancia arra, hogy nem lehet rossz. Láttam én már meghalni Chiefteket is két hét után....

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

  • Iceclon

    csendes tag

    nagyon kedves tőletek, tényleg! Ma visznek kezelésre, aztán 5 óra körül azt mondta bátyám beugrik lecserélni a tápot, remélem ez megoldja a problémát, de ha nem akkor tényleg foggalmam sincs mi lehet a probléma! Amúgy pesti vagyok (wekerlei) :)

    mégegyszer nagyon köszönöm a kedvességeteket!

  • Club

    őstag

    válasz Iceclon #49 üzenetére

    Ha nem ez a gond, szerintem akkor is megoldjuk valahogy:)
    Ez itt PH.
    Itt az emberek többsége ilyen, szóval jó helyre jöttél:)

Aktív témák