Aktív témák

  • Beck18

    tag

    Nekem is MSI lapom van, igaz ez Inteles, Neo2. Lehet segít vm.-t a mondandóm.
    Passzív hűtést kapott ezen is a chipset, hőmérséklettel nincs gond nem hiányzik neki a venti, egész nap megy szinte és 30 fokos a rendszerhőmérséklet.
    erDOke említette a tuning biost. Nálam ez alapból ki van kapcsolva. De ha ezt akarod megnézni akkor az én biosom szerint a Frequency/Voltag Control részen belüle:
    Performance mode: Normal, Fast, Turbo(MAT), Ultra turbo(MAT)
    alapból normalon van, itt tartja az esetemben 2600Mhz-et szinte hajszálra pontosan.
    Fast modetól felfelé bekapcsolja a PAT-ot, AMD-s lap esetében asszem erről nem lehet szó, viszont emeli a CPU órajelét is. Nálam 2633-on (3.25X810) megy a proci Turbo(MAT) modeban, az FSB-t én nem állítottam, szal ezt magától csinálja.
    És akkor az MSI egyéni tuningja. D.O.T. (Dynamic Overclocking Technology)néven található ugyan ezen helyen. Itt egy rakás mód közül választhatunk (private, commander, captain stb. elnevezések) én ezt nem használom, de az alaplapi leírás szerint ez a futó programok igénye szerint tuningolja a gépet. Tehát ha pl. egy progi Mhz igényes, akkor megemeli neki az FSB-t.
    Remélem vm.t azért segít, annak ellenére, hogy AMD<-->Intel lapokról van szó.
    Pár már említett dolgot írnék én is, hogy oldallap levétel, esetleg kábelek jobb elrendezése.
    Az én lapomra, egy rendszerhűtőt lehet kötni, NB csatira (passzív rlz;]) és ezt szoftveresen is tudom szabályozni a laphoz járó CoreCenter nevü progival, szal ha nem megy akkor nem kell szenvedni az 5V-olt előállítással.
    Nem tudom AMD-s lapnál van-e CoreCell chip a lapon, nálam ez is van. Ez arra jó, hogy a már említett D.O.T.-ot szabályozza, valamit feszültségértékeket is stabilizál, tehát vm.ennyire megvédi a többi HW-t esetleges kellemetlenségektől.
    Na pákk sok voltam picit bocsi, remélem segít vm.t:))


    [Szerkesztve]

    For Whom The Bell Tolls

Aktív témák