Keresés

Aktív témák

  • .rewerse.

    tag

    válasz Iceclon #1 üzenetére

    biztos válaszoltam már páran de azért leírom amit én tudok.. hátha.. :)

    szóval a leírásod alapján nem a procik okozza a hibát, hanem az alaplap.. legalábbis az
    melegszik túl. Nekem 2400+@2300MHz van zalman7000-el és 1300 fordulatú hűtésnél
    teljes terhelésen 55 fokos a proci.. egyébkent ezekkel 60-65 fokig nem szabadna bajuk
    lenni! de az alaplapra mért 50 fokot kicsit sokallom.. nekem az max 38-ig megy fel!
    probáld ki, hogy leszeded a ház oldalát.. hátha csak nem mozog benne a levegő és azért
    melegszik túl! ha leszedett oldallal müxik akkor szükséges egy venti beépítése a házba..
    ajánlom a zalman ventijét (pixelben kapható 990HUF).. adnak hozzá ellenállást is amivel
    5V-ra szabályozható a sebessége.. 5V-on 20db a hangja.. azaz nagyon halk!
    remélem sikerült segítenem.

    may da Force be with ya!

  • .rewerse.

    tag

    válasz Iceclon #20 üzenetére

    www.pixel.hu

    egyébként nemtod milyen hütése van az alaplapodnak? nem ventis véletlenül? mert akkor lehet,
    hogy az ment tönkre.. :(
    windozt emiatt ne rakd újra.. felesleges.. hacsak nem dobott egy nagy hátast..
    gépre, gondolom házra szerelehető hűtőre gondolsz.. azokbol két fajta létezik, 80mm és
    12mm-es asszem.. nézd meg mekkora helyre tudnád rakni és úgy vegyél..
    egyébként pixelben van jófajta zalman alaplap hűtő is, passzív igy nincs venti ami tönkre
    menjen rajta.. de csak akkro vedd meg ezt, ha tényleg kiment az alaplapi hűtő!
    sajna ezek nem ólcsó dolgok..

    may da Force be with ya!

  • .rewerse.

    tag

    jovanna.. azzal a rohadt 12 centis ventivel már töbször megszívtam.. :) mindig sikerül elírnom :D

    szóval 12 centi és nem 12 mili.. na..

    a másik, hogy ha passzív hűtésed van akkor lehet, hogy csak nagy a kábel dzsumbuj a
    gépben és nem tud a levegő mozogni bent.. ha ez a helyzet akkor a ház oldalának levétele
    megoldja egy időre a dolgot.

    nekem spec totál kibelezett házam van, csupán a keretet tartottam meg belőle.
    zalman hűtők garmadája biztosítja, hogy kuss legyen a gépben! :)
    még a vinyóra is vettem egy zalman hűtőt, ami a hűtésen kívül a rezgéseket is elnyeli igy
    még halkabb a gépem..
    szerintem neked is fontos szempont lehet a halk gép ha egész nap elötte vagy.

    btw ez csak az én véleményem, hogy az alaplap melegszik túl, lehet, hogy más a baja.
    de ha leszeditek a ház oldalát és pár oráig ugy hajtjátok akkor kiderül.
    keresd meg a speedfan nevü progit, folyamatossan monitorozza a hőmérsékletet és nézd
    meg full terhelésnél mit ír nyitott házzal

    may da Force be with ya!

  • .rewerse.

    tag

    válasz Iceclon #25 üzenetére

    Ne hűtőt, hanem ventit vegyél majd első nekifutásra! :)

    Végül is növekszik egy kicsit, mivel kevésbe melegednek. De ha nem megy 45 fok fölé a
    vinyod akkor nem biztos, hogy megéri.. én elsősorban azért vettem, hogy halkabb legyen..
    másodsorban nekem is elötte feküdk ki a 120 gigás samsung vinyóm! :O
    most meghajtva a vinyót kb 38 fokig megy csak fel. nekem tetszik, de tudd, hogy
    felszerelve 5,25-ös helyre megy csak be utána a vinyó! van annyi helyed?
    monjuk én kifúrtam a ház alját és oda szereltem fel.. :)

    foglald el magad.. kezdj el mondjuk Mayazni.. vagy bármi olyasmi ami érdekel és leköt..
    tanuld meg és még pénzt is kereshetsz majd idővel vele.

    may da Force be with ya!

Aktív témák