Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • róland

    veterán

    válasz #64638144 #9944 üzenetére

    OK, tényleg hiányzik! De hányszor fog makró fotót készíteni életében egy ember? Kb. kipróbálja, nyugtázza, hogy ezt is tudja az az eszköze, amelyikkel kipróbálta és ennyi egy átlag embernél. S ha nem virágot, vagy preparált rovart fotózol, akkor kb. nem várja meg állatkánk, amíg beállítod a makróhoz a telefonodat. :D Én annak is örülök, ha egy virág fotózásakor eláll az enyhe szellő, mert a normál lencsénél is alig bír fókuszálni a telefon, pedig a Samsung Galaxy S sorozat az egyik leggyorsabban fókuszáló. Makrónál ez a probléma még erőteljesebben jelentkezne. Aki meg makrózik az vesz rendes fényképezőgépet, rendes objektívvel, "preparálja" a méhecskéjét, meg a virágot, s bent a szobában készít egy fotót azokról.

    Hétköznapi használatra tökéletes, sőt túl sok, a tudása, s láthatóan a hasznosabb funkciókat valósították meg a fotózás terén. Pl. Expert Raw, esti (asztro) fotózás, akár 4-10 perc záridővel, aszro nélkül 30 másodperces záridővel. Állványról fotózva ezekkel a beállításokkal azért már egy ilyen telefonnal is lehet zsonglőrködni.

    Pár hold fotó idén januárról:

    1
    2
    3
    4
    5

    Ezt tudja kézben tartva. S talán maximum 20×-os nagyítással, mivel a 30×-os nagyítás értékelhetetlen eredményt ad.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • jUUh

    addikt

    válasz #64638144 #9944 üzenetére

    No offense, de a 60-90-120hz pont az az egyetlen dolog, ami szerintem látszik akár kinek :DDD. Most az, hogy milyen SOC hány ezer pontot gurít benchmarkba, vagy hogy 1 másodperccel több mire betölt egy oldal, senki nem fogja nézegetni egymás mellé téve. De a refresh rate folyamatosan szembetűnő. :)

    Samsung Galaxy S23+

  • csakany2001

    senior tag

    válasz #64638144 #9944 üzenetére

    A 15 Pro után sok kedvem nem volt felkapni a 14-t, de igazából a fő gond, hogy teljesen random középkategóriás telefonokban is ott figyel a 120HZ...(most ebbe nem mennék bele jobban, de nekem nem szimpatikus az Apple hozzáállása)
    Nyilván meg lehet magyarázni, hogy az IOS annyira jól optimalizált, hogy nem lehet észrevenni stb. de szerintem szimplán arról van szó, hogy a Pro széria felé tereljék az embereket(arról már nem is beszélnék, hogy az összes régi Pro modell kukázva van a piacon és csak a legújabb szériát tartják fenn).

    Ha az S23 ezt a szintet hozza sokkal olcsóbban, én nem látom indokoltnak a dupla árat.
    Ami pedig a makrót illeti, nekem inkább koncertfotózásra kell(eszközt nem szeretnék pluszban vinni magammal, nézőtérről készítek csak képeket), oda zoom és széles látószögű kamera fontos elsősorban. Makró úgy kevésbé kerül számításba nálam.
    Low light-ban pl. jobbnak tűnik nekem a 15 Pro egyes tesztek szerint, talán kicsit videófelvétel készítésben(bár ezt ritkán készítek), de a sima 14/15 széria közel sem olyan sokoldalú, mint az S23 és kb. ezekkel van egy árkategóriában.

    róland
    Köszönöm a részletes választ, jó hogy szóba került az IOS és android közti fájlmozgatás. De ezek szerint időigényes, bár van androidos eszközöm jelenleg is, de csak, mint másodlagos. Azon van névjegyzék, meg pár fontosabb adat, amit folyamatosan szinkronizálok, szóval ha minden igaz az a része kevésbé lesz macerás számomra.
    A képszinkronizálás az, ami kicsit időigényesebb lesz ezek szerint(nekem is kb. 1500-2000 képem van ICloud-on).
    Torrentről leszoktam, a 3 év IOS-zés során, de ezt mindenképpen figyelembe veszem.
    A memóriakezelés egész biztatónak tűnik, most már kb. dupla annyi RAM van benne, mint amikor legutóbb volt elsődleges androidos eszközöm (XZ1 Compact), szóval azért van fejlődés itt is. Meg a supportra is kezdtek rámenni jobban a gyártók(Sony kb. 2-3 év után elengedte teljesen az eszközt).

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Új hozzászólás Aktív témák