Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakany2001

    senior tag

    Sziasztok!

    Megnéztem a jelenlegi felhozatalt, iPhone 11-ről mik a lehetőségeim.
    - iPhone 14: Nekem nem tűnt olyan hatalmas ugrásnak(csak 60hz, a főkamera nem volt annyival jobb).
    - iPhone 15: 1 fokkal jobb, de még mindig úgy érzem, hogy túl nagy a felár.
    - iPhone 15 Pro: Na ez már korrekt, csak persze milyen áron. Ennyit nem akarok kiadni érte.
    - S23: Igazából nekem úgy tűnt, hogy hozza azt számomra, mint az iPhone 15 Pro. Csak IOS nélkül. X3 zoom kamera és a 120 hz miatt nagyon elgondolkoztam rajta.
    Árban annyi lenne most nekem, mint egy használt iPhone 13 Pro.(ez pedig mégiscsak új, meg pár évvel újabb)

    Ami érdekelne róla:
    - Milyen ütemben és meddig tervezik ezt frissíteni? Lehet-e vele 3-4 évre számolni?
    - Akksi csere mennyire körülményesen megoldható hivatalos úton?
    - Mennyire van szériahibája? 1 éve piacon fennálló ideje alatt mennyire magas a meghibásodási arány?
    - Szoftver nekem elég gördülékenynek tűnt, mennyire jó ez a mindennapokban?
    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

  • csakany2001

    senior tag

    Köszönöm a részletes válaszokat, számomra elég meggyőzőnek tűnnek és nem igazán látok kifogásolnivalót a váltásban.

    Ezek szerint akkor a Samsung is rendbe szedte a szoftver oldalt, leginkább azt kifogásoltam.(használtam néhány telefonjukat, még a One UI kezdetén de ott voltak azért bugok szép számmal)
    A szervízdíj is elég "olcsónak" tűnik az Apple vonalhoz képest, összességében meglépem a váltást, amint tudom.(meg amíg van értéke, még a piacon a I11-nek)

    PaksiPeter
    Mint írtam 120HZ, Oled és a zoom kamera az, ami miatt váltanék.(AOD is hasznos lenne)
    +Az üzemidővel sem vagyok maradéktalanul megelégedve, meg a telefon is lehetne kicsit keskenyebb és nagyon jó volt kézbe venni az S23-t, I15 Pro/14 vonalat a 11-hez képest.

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

  • csakany2001

    senior tag

    válasz #64638144 #9944 üzenetére

    A 15 Pro után sok kedvem nem volt felkapni a 14-t, de igazából a fő gond, hogy teljesen random középkategóriás telefonokban is ott figyel a 120HZ...(most ebbe nem mennék bele jobban, de nekem nem szimpatikus az Apple hozzáállása)
    Nyilván meg lehet magyarázni, hogy az IOS annyira jól optimalizált, hogy nem lehet észrevenni stb. de szerintem szimplán arról van szó, hogy a Pro széria felé tereljék az embereket(arról már nem is beszélnék, hogy az összes régi Pro modell kukázva van a piacon és csak a legújabb szériát tartják fenn).

    Ha az S23 ezt a szintet hozza sokkal olcsóbban, én nem látom indokoltnak a dupla árat.
    Ami pedig a makrót illeti, nekem inkább koncertfotózásra kell(eszközt nem szeretnék pluszban vinni magammal, nézőtérről készítek csak képeket), oda zoom és széles látószögű kamera fontos elsősorban. Makró úgy kevésbé kerül számításba nálam.
    Low light-ban pl. jobbnak tűnik nekem a 15 Pro egyes tesztek szerint, talán kicsit videófelvétel készítésben(bár ezt ritkán készítek), de a sima 14/15 széria közel sem olyan sokoldalú, mint az S23 és kb. ezekkel van egy árkategóriában.

    róland
    Köszönöm a részletes választ, jó hogy szóba került az IOS és android közti fájlmozgatás. De ezek szerint időigényes, bár van androidos eszközöm jelenleg is, de csak, mint másodlagos. Azon van névjegyzék, meg pár fontosabb adat, amit folyamatosan szinkronizálok, szóval ha minden igaz az a része kevésbé lesz macerás számomra.
    A képszinkronizálás az, ami kicsit időigényesebb lesz ezek szerint(nekem is kb. 1500-2000 képem van ICloud-on).
    Torrentről leszoktam, a 3 év IOS-zés során, de ezt mindenképpen figyelembe veszem.
    A memóriakezelés egész biztatónak tűnik, most már kb. dupla annyi RAM van benne, mint amikor legutóbb volt elsődleges androidos eszközöm (XZ1 Compact), szóval azért van fejlődés itt is. Meg a supportra is kezdtek rámenni jobban a gyártók(Sony kb. 2-3 év után elengedte teljesen az eszközt).

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Új hozzászólás Aktív témák