Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    válasz csakany2001 #9933 üzenetére

    - Megjelenéskor 4 főverzió frissítést ígért a Samsung (ebből már egy megvolt OneUI 5.1-ről 6-ra, vagyis Android 13-ról 14-re) és 5 év folyamatos biztonsági frissítést
    - Szerintem eddig még nem sok volt és jó ideig nem is lesz szükség akkumulátor cserére - amúgy a telefon felépítéséből ítélve ugyanolyan bonyolult/egyszerű lehet az akksi csere, mint a több mostani telefoné.
    - Egy széria hibáról tudunk, "banana gate" - a Samsung spórolt az egyik megfelelő kamera optikán a sima és a Plus verzióban, az Ultra-nak nincs ilyen gondja. Amúgy van olyan, aki észre sem veszi vagy nem is izgatja.
    - Mindennapos használatban hasít a telefon, akadást még sehol sem tapasztaltam - igaz, én nem játszok erőforrás igényes játékokkal. Ja és nálam a Plus verzió van.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • StarKiller89

    senior tag

    válasz csakany2001 #9933 üzenetére

    a megjelenéstől kezdve 4 évig kap frissítést a telefon...

    akksi cserével minek bajlódsz? (amúgy instant garancia vesztés ha otthon nekiesel)... garancia idő (3 év) alatt bármikor szervízbe viszed kicserélik az akksit... sőt nekem akksi problémával együtt cserélték eddig a kijelzőt az alaplapot és az usb panelt is... konkrétan kaptam egy új telefont ... (korábbi telefonjaimnál S8, S20FE) nagyon korrekt a SES szervíz szerencsére...

    [ Szerkesztve ]

    | Samsung Galaxy S23 |

  • zolikaDB

    veterán

    válasz csakany2001 #9933 üzenetére

    Szia!
    1, frissítésekkel nincs gond, mobilarena tesztből: "A Samsung végül rekordgyorsasággal és ötéves garanciával vállalja a biztonsági hibajavítások közzétételét és négy évig az androidos rendszerfrissítéseket, ezzel a lendülettel pedig egyetlen hazai androidos rivális sem tudja felvenni a versenyt."
    2, akksicsere videókat amit láttam, az alapján bonyolultabb, mint egy Iphone, de ezt valszeg nem te fogod csinálni, szervizben meg pikk-pakk megoldják
    3, én meghibásodási arányt nem tudok, de amik vannak:
    - S23 és S23+ modellek: banán-gate, a fő kamera esetében pl. szövegfotózásnál észrevehető torzítási problémák
    - pixel shifting: kijött a One UI 6 és az Android 14, de az S23-on nincs pixelshifting az állapotsorban, viszont gyári programmal kikapcsolhatóak a statikus elemek, és addig így marad, amíg nem jön a 6.1 és vélhetőleg javítják vele. Addig maradsz One UI 5-ösön.
    4, szerintem a szoftver hibátlan, full extra (nyomkodtam iOS-t, ami nagyon szép és jó, de vannak apróságok, ami miatt én a One UI-t szeretem), a Snapdragon miatt brutálisan gyors, akksiidő meg parádés.
    Ezzel a részével nincs hiba, és mint telefon, kiváló.
    Volt 2 napig Pixel 8-asom, kamera pöpec, de a "clean android élménytől" visítva menekültem, annyira fapad.

    +1, van akinek hibátlan az ujjlenyomata, én fizikai melót végzek, több ujjam is regelve van, a hüvelykujjam szárazon és "meglehellve" is, de azt elsőre nem mindig ismeri fel (Pixel optikai olvasója hihetetlen módon egyből ismerte). Engem nem zavar, mert arcfelismerés is van, és szépen felold valamilyen módon a telefon.
    +2, mérete miatt vettem, én szeretem, hogy ilyen "kicsi" a telefon.

    [ Szerkesztve ]

  • #64638144

    törölt tag

    válasz csakany2001 #9933 üzenetére

    Én biztos nem jönnék le a helyedben i11-ről. Nem is értem minek azt lecserélni.

  • #64638144

    törölt tag

    válasz csakany2001 #9943 üzenetére

    A 120-et észre sem lehet venni. i15 Pro is rendelkezik zoommal, ráadásul az S23-ban nincs makro sem.

  • fzboxx

    senior tag

    válasz csakany2001 #9943 üzenetére

    Ha bizonytalan vagy, esetleg rendelje egyet a Reyoj-tól.
    Ha nem tetszik, 30 napon belül vissza küldheted és az árát is vissza kapod (ha nem lakod le addig...)
    Csak egy ötlet... :R

    De nagyon jó kis telefon. Én nem bántam meg. S23 sima

    [ Szerkesztve ]

  • róland

    veterán

    válasz csakany2001 #9933 üzenetére

    Hivatalosan 4 Android főverziót kap meg, azaz Android 13-mal indult és még megkapja az Android 17 főverziót. Valamint az Android 17 főverziót követő évben az összes biztonsági javítást (kb. havonta).
    Akkumulátor csere: Magyarországon a TMX a Samsung hivatalos szerviz partnere. Ők az akkumulátor cserénél az IP68-as vízállóságra is adnak garanciát. Kb. 1 hét az átfutási idő, mivel bevizsgálják a telefont. (Én a - most 6 éves - Galaxy S8 telefonomat kétszer szervízeltettem velük, gyakorlatilag mindkétszer akku csere volt a lényeg.)
    S23/S23+ készülékeknél a banán-gate a "szériahiba", amelyet a Samsung nem ismer el, de szoftveres javítással finomította a probléma érzékelhetőségét. Ha nem dokumentum fotózásra használod a telefont, akkor nem veszed észre a hibát.
    Android vonalon az egyik legjobban használható szoftvert a Samsung adja. Gyakorlatilag tőlük lehet megkapni Android vonalon az Aplle-féle kiveszem a dobozból és használható élményt. (Csak NE akarj SmartSwitch-el átköltözni, mert az akár több órás rémálom is lehet. Nekem sikerült kb. 4 óra alatt abszolválnom, igaz kb. 1500 fotót is átmásolt/átküldött.) Ha Apple-ről Androidra váltasz, akkor a telefonkönyvedet érdemes valamilyen felhős tárhelyre szinkronizálni (gyakorlatban talán a Google névjegyzék szinkronizáció a legcélszerűbb), onnan a fiókba történő bejelentkezést követően pár másodperc és a telefonodon a teljes névjeygzéked.
    Egy év használat után az a tapasztalatom, hogy kb. 46 programot tud folyamatosan készenlétben tartani. Persze Android vonalon elkerülhetetlen, hoyg a trehányul megírt alkalmazás (l. fb és fb-messenger) megpróbálja magával rántani a rendszert, ilyenkor a legjobb megoldás, ha minden (akár 46) futó alkalmazást bezársz és újraindítod amit használni szeretnél. Ha egy frissítést nagyon elrontottak, akkor ez se segít. (FB-messengerrel voltak mostanában problémák, de jó hír, hogy a sima facebook alkalmazásból is tudsz üzenni, ha nincs telepítve a messenger, csak nem kapsz jelzést az üzenetekről.)
    Ami biztosan megfogja az Androidos telefonokat az a torrent (maga a bittorrent technológia és használata legális, van olyan szoftver, amit így is terjesztenek, mivel kevesebb szerver kell a terjesztéshez) kliens: próbáltam Galaxy SIII-on, S8-on, S23-on, mindet megfogta, itt nincs fejlődés.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Új hozzászólás Aktív témák