Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkaleves

    őstag

    egy két tipp hogyan tettem a játékot élvezhetőbbé számomra. a játékélményem eddig 5/10 volt, a módosításokkal 7/10-re nőtt a szememben.

    első körben kikapcsoltam a sunrays-t (napsugarak) mert optimalizálatlan és kb. felezte az fps értékeimet.
    az atmoszféra picit "sterilebb" lett, de annyi baj legyen a simább futás fontosabb.

    a fény/árnyék volt nálam az első ami szemet szúrt, ezeket próbáltam optimalizálni a következő konzolos módosításokkal:

    "0" (nulla) konzolt lehívod, majd begépeled:

    r2_sun_lumscale 1.5
    ez a nap fényerejét szabályozza azaz a fény/árnyék kontrasztot. az árnyék sötétségét nem.
    túl sok ebből az értékből kiégeti a világos textúrákat minek eredménye, hogy fehéren világít minden világosabb textúra. túl kevés mondjuk nulla érték "kikapcsolja" a napot nem lesznek árnyékok!

    r2_sun_lumscale_amb 2
    ez a szórt fény erejét szabályozza mindenhol! kettes értéken kellően világos minden és még az ablakos épületben is látsz lámpa nélkül fényes nappal :) kevés érték = sötétség az épületben, nagy érték = a textúra színek torzulása illetve kifakul a táj.

    r2_sun_lumscale_hemi 1.3
    ez az objektumok vetett illetve ön árnyékát szabályozza. kevés értéknél lesz rohadt sötét akár egy fának is az árnyéka, hogy nappal is lámpát kell kapcsolni! túl sok érték eltünteti az árnyékokat!

    szóval ezekkel az értékekkel részemről sokkal élvezhetőbb, reálisabb a játék fény/árnyék szintje.
    javaslom mindenkinek, hogy próbálja ki! és ahogy írtam ha szaggat ,kapcsold ki a sunrays-t!

    csumidáré!

Új hozzászólás Aktív témák