Új hozzászólás Aktív témák

  • zsuri0

    csendes tag

    Nálam élesedik a helyzet, szerintem a héten vagy jövő héten megrendeljük a robotot. Végül 1000+ tesztet, véleményt, fórumot átolvasva 2-re szűkítettem a "versenyt":
    1) Worx Landroid M500 Plus
    2) Gardena Sileno City 400

    Pillanatnyilag inkább az elsőre hajlok, de a végső szót még nem mondtam ki :-) Az első gyakorlatilag mindent tud, amit a második + "cut to the edge" + trimmelő (szélvágó) program + esőszenzor + floating deck + power share + wifi + bővíthető mindenfélével (amiben egyébként nem gondolkodom). A Gardena talán halkabb és a vezetődrót-tal tud többet, amivel könnyebben visszanavigál a helyére. IIlletve számunkra ismertebb név és a vásárlása egyszerűbb szokásos magyarországi boltokban. Mindkettő tud multizónát, mindkettő átvezethető szűk folyosón, mindkettő vízálló. Megbízhatóságban úgy látom a két eszköz kb. azonos.

    Viszont a Worx ára csak akkor fér bele a keretbe ha a myrobotcenter-től rendelem (mind az OBI mind az Amazon sokkal drágább), amivel kapcsolatban azért olvastam sok elégedetlen hangot is mind szállítási idő mind 3 éven túli garanciális ügyintézés kapcsán. Tehát valószínűleg a myrobotcenter +2 év garanciájában nem igazán kell gondolkodni. És úgy látom akármit is írnak raktárkészletnek előzetesen rá kell kérdezni, hogy valóban elérhető-e.

    A szervíz kapcsán beszéltem az OBI-val és a Worx ügyfélszolgálattal is és mindkét helyen azt mondták, hogy Magyarországon az EWS Kft. (Bp. XI. Andor utca) látja el a szervízelést. Rákérdeztem az EWS Kft-nél, hogy erről ők is tudnak-e :-) és igen: azt mondták akár magyarországi akár EU vásárlás akár garanciális akár azon túli ők szevízelik a Worx termékeket és csak ajánlani tudják, mert jó minőségű termékek megfelelő alkatrész utánpótlással.

Új hozzászólás Aktív témák