Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tannoyfan

    tag

    válasz zsuri0 #838 üzenetére

    A szegélynyírást kétlem, hogy bárki megússza, én speciel havonta egyszer gurulok rajta végig damilossal. A szegély mellett a fű simán nő oldalra is, azt meg nincs az a csodafunkció, ami lekapja gyártófüggetlenül. A Worx 4 zónát tud, a bázistól kiindulva méterben méri ki, így a konfig is így működik, először megadod, hány zónát szeretnél (fura, de így kell), majd elindítod a zóna kijelölést, akkor elindul a kábel mentén, és ráböksz adott helyen, hogy ez az 1,2,3 stb...
    Célszerű kicsit ráhagyni, nem egyből a szűkítés után megnyomni a következő zónát, mert ha a zóna keresés közben téveszt, és kóvályogni kényszerül, az lejön a kijelölt távból. Nekem a második zóna a szűkítés után kb. 4m-el van, ebben benne van az is, hogy Anya hektikusan növő vizinemtommi növényei naponta máshogy állnak a drót mellett, vagy akadályozzák Ödönt vagy nem. Jó eséllyel minden esetben a második területen dönt úgy, hogy ez a ketteske. Tudomásom szerint szeparált zónát nem tud, de ha átjárható, egy 15cm széles oda/vissza kábelezéssel át lehet oda vezetni.
    Próbáltam feltartani Ödönt, erős ám a hajtás benne, de ettől még nem biztos, hogy érdemes a megadottnál nagyobb emelkedővel terhelni, lehet, hogy szoftveresen úgy dönt, hogy too much, és nem fog felmenni rajta. A megadott 35 fok azért nem kevés, érdemes lenne megmérni a rézsűt, és úgy dönteni.
    Végül, nekem szimpatikusabb az M széria, mint az S, az oldalra kirakott kés azért sokat számít. Ha kellően széles, szintben lévő szegély van a fű körül mindenhol, akkor nagyjából mind1. Nekem 5cm-es a szegély, itt jól jön, hogy a kerék vonaláig ki van engedve a penge.

  • tannoyfan

    tag

    válasz zsuri0 #854 üzenetére

    Az M500Plus is mosható slaggal. Azaz minden idei v2.0 vagy Plus jelzésű.
    Az esőben nyírás nagy hátránya, hogy a nyesedék nagyon durván összeáll a technika alján, annak minden szegletében, ami ha megszárad, nagyon nehezen eltávolítható. A kések és a késtárcsa közé is bemegy, blokkolja a kések szabad forgását, teljesen kimerevíti őket.
    A PIN védelem wifi nélkül is működik, a wifi csak annyit tesz hozzá, hogy az app közel folyamatos kapcsolatban van a technikával, így ha megáll, vagy valaki lenyúlná, arról kapsz értesítést. A PIN kódot a support tudja törölni/átállítani, ha tudod igazolni, hogy a tiéd a doboz, nélküle elindítani sem lehet. Sógoréknál a myrobotcenter.eu 5 év garit ad a Worx robotokra, van külön garis oldal, ahol le van írva, milyen formában és mire. A szállítást kell fizetned gari idő alatt, ami a gép árához mérten nem egy egetverő összeg. Május óta fut nálam az M700Plus, elégedett felhasználó vagyok. Az FB csoport tele van furcsa Bosch/Gardena hibákra kérdezőkkel, de persze az is lehet, hogy a nagy számok törvénye alapján csak ennyivel többen vannak. Mindenesetre látványosan sok nyűg van velük. Tetszett a legutóbbi, miszerint a Bosch magasságállítója beadta a kulcsot (persze a mm helyett konzekvensen cm-t írt, ami önmagában mókás... 30cm-es magasságra állítva...), erre többen jelezték, no para, jégkrém pálcikával orvosolható...

  • Chal

    addikt

    válasz zsuri0 #856 üzenetére

    Hazai OBI-kban van fixen Worx kés, 5eFt egy 12db-os (négy szett) készlet.

  • tannoyfan

    tag

    válasz zsuri0 #858 üzenetére

    Nehéz megítélni, a gyártó szívatta őket (meg mindenkit) tavasszal, nagyon nehezen érkeztek be az első szállítmányok... Februárban rendeltem, Májusban kaptam meg. Ettől én nem írnám le őket, bár garanciális ügyem még nem volt velük, így arról nem tudok nyilatkozni. Ha van a termékből, minden flottul megy, 3 nap alatt hozza a futár. Anno a kérdéseimre válaszoltak, volt, hogy csak a sablont, de érhető, ha nem ér oda a szállítmány, más is csak pingvinezne. Én úgy vélem, 2021-ben nem ördögtől való valamit Óóósztriából megrendelni.

  • Keef_Lee

    senior tag

    válasz zsuri0 #859 üzenetére

    Esőben tapasztalatok alapján csak damilos fűkaszával lehet füvet nyírni normálisan.
    (Igaz ahhoz is be kell öltözni rendesen. Gumicsizma, stb.)
    Számomra meglepő, hogy ezekben a gépekben nincs esőszenzor. Kifejezetten örülök, hogy az enyémben van. Így is hetente kaparom a késről a fűnedvtől rákeményedett koszt, ami teljesen elfedi az élét, pedig éles a kés.

  • zsamiatt

    őstag

    válasz zsuri0 #888 üzenetére

    Nekem még a felhő mentesíthetőség is fontos a smart funkciók megtartása mellett.

    Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

  • Chal

    addikt

    válasz zsuri0 #901 üzenetére

    Nincs benne kamera, ezért is írtam, csak gps + ultrahang + a saját mozgásából (gondolom g szenzorok) érkező adatokat próbálja összegezni, és ezekből szoftveresen kihozni valami használható pontosságot. Igen kamera+AI-hoz nagyon durva cucc kell, a robotporszívókban levő kis lidarok meg nem működnek jól kültéren (vagy ami igen, ahhoz 2 milliós böhöm nagy robot kellene), ezért is nincsenek ilyenek. Segway is kikerülte ezeket érthető okokból, meglátjuk mennyire sikerült.

    zsuri0: szerintem simán hosszabbítható, de jövő tavasszal megmondom :) Én egy din sines DC tápot tervezek a benti elosztószekrényembe, és onnét lesz a kertbe kihúzva a dokkhoz a vezeték (20 méter lesz kb.). Azért így, mert már adott a járda alatt becsövezve egy vékonyabb drót, de még FI relével se szívesen vinnék rajta 230V AC-t. Szemre a két vége jó állapotban van, de az ördög nem alszik.

    Amúgy én a helyedben a DC szakaszt hosszabbítanám, a dokkoló felőli oldalon meg tudod úgy bontani, hogy ne legyen nyoma (garancia szempontból fontos lehet), cserébe forrasztani kell hozzá a dokkon belül.

    [ Szerkesztve ]

  • soldier2

    őstag

    válasz zsuri0 #926 üzenetére

    Én használtam az automata módot, jól el is volt vele nyáron, de az ősz közeledtével valamiért elkezdett 11 helyett reggel 8-kor nyírni amikor még vizes a fű az éjszakai locsolástól vagy a harmattól, ezért kézire visszaállítottam Szeptembertől. Augusztusban jött egy vakond azóta egyébként is egy meredek szopás az élete, szinte naponta elásta magát.Új füvesítés esetén a vakondháló plusz költsége robot mellett biztosan megéri.
    Eső esetén elvileg beállíthatsz késlekedést, de a tapasztalat az, hogy az a nap kiesik (ami nem is baj, a fellazult talajon, vizes füvön könnyebben elakad és elássa magát. Vagy kikapcsolod az esőszenzort, és akkor mehet esőben is.

    [ Szerkesztve ]

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Új hozzászólás Aktív témák