Új hozzászólás Aktív témák

  • tannoyfan

    tag

    válasz zsuri0 #838 üzenetére

    A szegélynyírást kétlem, hogy bárki megússza, én speciel havonta egyszer gurulok rajta végig damilossal. A szegély mellett a fű simán nő oldalra is, azt meg nincs az a csodafunkció, ami lekapja gyártófüggetlenül. A Worx 4 zónát tud, a bázistól kiindulva méterben méri ki, így a konfig is így működik, először megadod, hány zónát szeretnél (fura, de így kell), majd elindítod a zóna kijelölést, akkor elindul a kábel mentén, és ráböksz adott helyen, hogy ez az 1,2,3 stb...
    Célszerű kicsit ráhagyni, nem egyből a szűkítés után megnyomni a következő zónát, mert ha a zóna keresés közben téveszt, és kóvályogni kényszerül, az lejön a kijelölt távból. Nekem a második zóna a szűkítés után kb. 4m-el van, ebben benne van az is, hogy Anya hektikusan növő vizinemtommi növényei naponta máshogy állnak a drót mellett, vagy akadályozzák Ödönt vagy nem. Jó eséllyel minden esetben a második területen dönt úgy, hogy ez a ketteske. Tudomásom szerint szeparált zónát nem tud, de ha átjárható, egy 15cm széles oda/vissza kábelezéssel át lehet oda vezetni.
    Próbáltam feltartani Ödönt, erős ám a hajtás benne, de ettől még nem biztos, hogy érdemes a megadottnál nagyobb emelkedővel terhelni, lehet, hogy szoftveresen úgy dönt, hogy too much, és nem fog felmenni rajta. A megadott 35 fok azért nem kevés, érdemes lenne megmérni a rézsűt, és úgy dönteni.
    Végül, nekem szimpatikusabb az M széria, mint az S, az oldalra kirakott kés azért sokat számít. Ha kellően széles, szintben lévő szegély van a fű körül mindenhol, akkor nagyjából mind1. Nekem 5cm-es a szegély, itt jól jön, hogy a kerék vonaláig ki van engedve a penge.

Új hozzászólás Aktív témák