Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Frankie50 #2592 üzenetére

    és @amargo. Akkor elmondom az én módszeremet. Nincs nagy titok. Először mindent átgondolsz, hogy mi fogyaszt sokat. Minden darabot. Ahol 3 hűtő van meg egy fagyasztó, ott legalább 2 hűtő felesleges, és tán a fagyi is: venni kell egy A+++-os (nagy) hűtőt, és kész. A plusz tévéket kiiktatni, különösen a puttonyosokat, 1 db kell; aki külön akar, az telón vagy tableten tolhatja, vagy más napszakban, úgyis streaming megy. Tévé előfizut lemondani, beltériket is kidobni, 1 vagy 2 wifi elég a házba, plusz a kábelek. Stb. Nekem könnyebb volt, mert alulról építkeztem, az egyszerűbb. Ez néha egész szőrszálhasogató tud lenni: pl anno átgondoltam egy darab WC-villanyt is, a kicsi nem érte el a kapcsolót, elvetettem a mozgásérzékelőt, egy db 5 wattos LED-izzóval napi 10-12 órában elvoltunk, még 6 év után is működik. Apránként, mindent meg kell vizsgálni. Ezzel a módszerrel havi 90-120 kWh lett a fogyink (5 fő), most új házban fölment 180-200-ra (légkondi, medence vízforgató, villanytűzhely, szárítógép a változók), de ezt is le fogom vinni 150-180 körülire, egy kis átgondolás kell csak hozzá.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák