Új hozzászólás Aktív témák

  • Hovi

    aktív tag

    válasz Donki Hóte #46948 üzenetére

    Igaz ritkán, de piacra is járok. Ott a terminál (telefonos) a hentesnél és a zöldséges néninél. Osztálypénzt réges rég a szülői mk vezetője szedi egy számlára. Oda megy utalással. Míg a gyerek kisebb volt Revolut junior (suli büfében simán ment) de ritkán kellett, vitt itthonról mindig enni/inni. Borravaló: ahol eleve benne van a szervízdíj ott sehogy, ahol meg nincs mindig mondom kerekítsen felfelé. Jótékonyság nem játszik. Még 1x mondom: én egy megszállott vagyok ezen a téren. De simán lehet élni kp nélkül is. Teljesen KP mentes a család. Ugyanakkor természetesen elismerem, hogy adódhat olyan élethelyzet, mikor kellhet a kp. Nálam szerencsére nem adódik. Fentebb írták, hogy nem ingyenes a kártyás fizetés. Igen, a kereskedőnek van költsége. De egyrészt több szolgáltató is van a piacan. Másrészt azt is mérlegelnie kell, ha nem fogadja el a kártyás fizetést , akkor vevőt is veszíthet. Nagyvárosban élek, így én nem találkoztam olyannal az elmúlt jó pár évben, hogy "nem lehet" kártyával fizetni.
    Vasárnap voltunk Veszprében a BakonyExpón. Sok sok kis pavilon, (méz, bor, saj, kézműves termékek, minden is) mindegyiknél ott volt a terminál.

Új hozzászólás Aktív témák