Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz szaszlaci #902 üzenetére

    Látom, elég sok mindent sikerült félreérteni, ráadásul a hozzászólás válasz volt egy másikra, próbálva megmaradni az alap témánál...
    Nem a különbség random meghallásáról, hanem célzott kereséséről írtam (ha már mp3 - lossless összevetésről van szó). Sokan az énekhangra és a szóló hangszerekre figyelnek, a ritmushangszerekről csak a basszusra, a többi csak akkor tűnne fel, ha jelentős amplitúdóbeli különbség lenne, vagy egyenesen hiányozna.
    A hangszerek valós hangjának ismerete referenciának kell, nem is feltétlenül abból a zeneszámból, nem is pontosan ugyanazt a hangszert, amit felvételről hallgatsz. Csak ahhoz kell, hogy tudjad, melyik felvétel áll közelebb (úgy általában) a hangszerek élő hangjához, ezek közül is a problémásabban átvihetők számítanak.

    A két spektrum összevetése erősen sántít: Eleve mp3 vs. wav, másrászt az amplitúdómenet nincs korrigálva. Nem konstans szintet produkáló fehézaj generátorról, csak fehérzaj jellegű összetevőről írtam (a hallható sávon belül vizsgálva). Spektruma végig széles, amplitúdója követi a lecsengést, sőt, élőben hallgatva az alaphang gyors lecsengése után a zaj jellegű összetevő kezd dominálni a hangjában.

    De itt van a legnagyobb félreértés:

    ""Ha pedig zenét akarsz hallgatni és nem készüléket"
    Akinek ilyen céljai vannak, egyfelől elgurult a gyógyszere. Otthon nem lehet megteremteni azt a világot, ami a felvétel körül volt."

    Az a mondat folytatódik: ",akkor ezek a különbségek nem sokat számítanak..."
    Azaz nem kell az ilyen apró részleteken rugózni, de még csak olyan nagyon high-end cucc sem kell hozzá, magának a zenehallgatásnak nem a rendszer és tárolási mód jóságának elemezéséről kellene szólnia. Részben azért is, mert legtöbb esetben a körülmények úgysem adottak...

    Ui.: Nem vagyok semmilyen (formátum) párti, ilyenre tudtommal még csak utalást sem tettem. Egy nagyon minimálisan (és amatőr szinten) foglalkozom az input oldallal is (hangszerekkel), nagyjából tudom, mit kellene várnom...

Új hozzászólás Aktív témák