Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #136 üzenetére

    Nem mindent szabad, de ezt még szvsz igen. És nem azért szabad, mert az, aki, hanem ebben nincs semmi extrém, az átlagnál valamivel nyersebb, de akinek ez nem fér bele, az foglalkozzon mással.

    A politikusoknak sem szabad mindent, de mifelénk kellően pofátlanok, hát csinálják, a sok birka úgysem szavaz ellenük, vagy ha mégis, hát kihoznak egy 48%-os szavazati kisebbségből 2/3-os parlamenti többséget...így persze hogy mindent mernek

    És igen, a hasonlóan magas technikai szinvonalon dolgozó csapatokban legyen fontosabb a teljesítmény, mint a stílus. Nekem nem felel meg, hogy "szart csinálnak, de közben felettébb tisztelettudóak egymással".
    Tetszik vagy sem, aki sok időt/erőfeszítést öl a hard skillek fejlesztésébe, annak általában kevesebb energiája/toleranciája marad a bullshitre.

    Ahogy előttem valaki írta, egyszer elmagyarázod, kétszer is... vérmérsékletedtől függően akár többször is, de eljön az a pont, ahol már nem bírja az ember szép szóval - általában minél inkább "passion project"-ről van szó, annál kevésbé, és a közösségi fejlesztés sajátossága, hogy az illető újra és újra felbukkanhat, nem tudod végleg "kirúgni", hisz nem feltétlenül állsz vele szerződéses viszonyban.
    Egyébként Linus tiltott már ki embereket(legalább egy konkrét emberről tudok) a kernel fejlesztésből, de neki pl. az az utolsó eszköze, előtte megpróbál verbálisan hatni az illetőre, gondolom inkrementálisan erősödő nyelvezetben(meg persze az adott fuckup súlyához igazodva).
    Támad/kritizál: nézőpont és érzélkenységi fok kérdése, ki minek könyveli el akár ugyanazt. Épp ez a PC baromság veszélye, ahogy ők, te is az ige erősségére tereled a figyelmet ahelyett, hogy a lényegi mondanivalót vitatnád, tudniillik hogy Linus egyáltalán nem személyeskedett abban a példában, hanem az illető viselkedésére reflektált.

    A tisztelet nem alanyi jog, igenis ki kell érdemelni. Általában azok próbálják kikövetelni, akik nem szándékoznak kiérdemelni.

    Kérdés az is, hogy az ember egy közösségi projekt esetében megválogathatja-e hogy kivel akar együtt dolgozni és milyen munkamódszerrel/stílusban anélkül, hogy a PC huszárok belekötnének.

    A helyében én úgy volnék vele, hogy megyek a saját fejem után a magam stílusában, és akkor ha támadnak, addig is olyan környezetben vagyok, amilyenben én akarok, nem amit rám kényszerítettek és ezzel együtt se tetszik nekik.
    Eddig láthatólag ő is így volt vele, most valami változott, talán belefáradt egy kicsit a szélmalom-harcba vagy... nem tudom.
    Lehet hogy csak így tudott szabit kivenni - láthatod, hogy a summittal is utána mentek, nem bírták nyugton hagyni, nagyon ragaszkodnak hozzá, pedig biztos, hogy technikailag meglennének nélküle egy ideig, hát így most kénytelenek lesznek.

    Saját megfigyelésem egyébként azt mutatja, hogy a legtöbben akkor kezdik el a stílust támadni, ha a tartalmat nem tudják vagy valamiért nem akarják(pl nem érdekük.) - még a politikusok is.

    Az meg szerintem egyenesen gusztustalan, hogy ő felépít valamit, jó negyedszázad munkáját beletolja, aztán ezek a SJW-k meg nagy öntudatosan odamennek és osztják az észt, hogy mit mondhat, mit nem, ráadásul bizottságot alakítanak, és szabályzatokat erőszakolnak rá...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Tauka #136 üzenetére

    Szar duma. A zsenik túlnyomó része általában nehéz ember, mert nem hajlandók kompromisszumokra. Linus Torvalds esetében sincs másképp és most szólok, hogy még lesznek is ilyenek.

    https://www.coreinfinity.tech

  • atike

    nagyúr

    válasz Tauka #136 üzenetére

    Te hol élsz...?

    Az "így van" és az "így kellene lennie" között elég nagy a differencia... :U

Új hozzászólás Aktív témák