Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    Ha már kémkedés...
    Az is valamilyen szinten az, ha a facebook vagy a google profilozza a felhasználók szokásait...

    Nekem azt senki ne próbálja beadni, hogy a személyre szabottabb hirdetések miatt...

    Szerény véleményem:
    Az internetezési szokás is személyes adatnak minősül... Amit hát,nem fer módon rákényszerítenek a felhasználókra, hogy elfogadják.Mikor regisztrálnak, ha nem fogadják el, nem regisztrálhat, ezt viszont a mi kis hazánkban úgy hívják, hogy kényszerítés,ami bűncselekmény...mivel kényszerít arra, hogy elfogadja azt, hogy profilt alkothasson a szolgáltató,még akkor is, ha felhasználó ezt nem akarja.

    Én szerintem a Huawei köré $z@rt kémkedési botrány,csupán koholmány,hogy ne legyen szinte 1 cégre alapozva a hálózat.A mai napig nem volt hajlandó bizonyítékokkal előállni az Egyesült Államok, aki hát élen jár a kémkedésben,lássuk pl. a Snowden botrány.A Xiaomi-ról többször cikkeztek már korábban,hogy kémkedik a felhasználók után, mégsem tiltották ki egy országból sem, és szerintem a mai napig kémkedik.
    Vagy ott van a Doogee/Homtom, a mai napig tele van a rendszere vírusos appokkal gyárilag, amit sok használó szóvá tett már a fórumon,de a mai napig nem volt hajlandó a gyártó tisztára pucolni. Nekem is volt ilyen telefonon hazai, Media Markt-os forrásból.

    Jelenleg nincs és szerintem nem is lesz bizonyítékuk arra, hogy a Huawei kémkedik,csak féken kell tartani valahogy a céget.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Juhaszatti #12 üzenetére

    Használj androidos telefont google szolgáltatások nélkül... Vagy egy iphone-nt apple szolgáltarások nélkül csak egy-egy jó példa arra, hogy rákényszerítenek a használatára

    A Huawei egyébként nemzetbiztonsági kockázat címszó alatt kapta a szankciókat. Ami nagyon sok mindent jelenthet, és amit még csak bizonyítani sem kell. Ha bizonyítani tudod, az már nem kockázat, hanem maga a konkrét veszély. A konkrét veszélyt nem lehet megelőzni hiszen már ott van, ami kockázat, azt viszont még igen.
    Az a baj,hogy amerika bizonyítékára sincs bizonyíték.

    De mint írtam, ez az én véleményem...

    De tudom, a vélemény olyan mint a $eggLyuk... mindenkinek van,de senki sem kíváncsi a másikéra...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Giovan! #14 üzenetére

    Látom te is USA párti vagy... :DDD

    Majd ha bizonyítékot villant az USA, amiben teljesen független és mindenféle politikai és állami nyomástól mentesen igazolja a szakértő cég, hogy a bizonyítékok hitelesek,akkor elhiszem... Addig ez a Huawei féle kémkedés maradjon meg Fake News-nak...
    Mert egyenlőre kizárólag Donald kacsa féle amerikának van baja a Huawei-jel... Érdekes, Obama vagy Bush idejében nem volt ilyen gond? Csak most?! Ugyan úgy kémkedhet a svéd Ericsson vagy finn Nokia is akár...

    Az, hogy kínában nagy a kommunista diktatúra nyomás gyakorlás, nem biztos, hogy érvényesül is... De mint a cég többszöri nyilatkozatában is kifejtette, 100%ban magán tulajdonú és egy petákkal sem támogatja kínai kormány a céget. De ha neked erről van hiteles bizonyítékod, hogy már pedig támogatja, ne tartsd magadban :DDD
    Ha már a bizonygatások felé terelődünk :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Noukoum #15 üzenetére

    +1 :C

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz joey04 #16 üzenetére

    Ennyi erővel az apple-t is el kellene lehetetleníteni, mert az usa se sokkal áll jobb helyen...ugyan úgy kémkedik az is...csak már kevésbé feltűnően... apropó usa... számomra nagyon furcsa, hogy Trump megúszta a vizsgálatot amit indítottak ellene... tuti,hogy bűnös... csak hát fosnak tőle valamiért a kongresszusban...

    Amúgy már a választáskor megmondták, hogy ha Trump nyer, akkor bajok lesznek...És azt mondták rájuk, hogy hülyeséget beszélnek, meg összeesküvés elméleteket gyártanak...pedig milyen igazuk lett azoknak,akik már akkor megmondták,hogy baj lesz...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Giovan! #26 üzenetére

    Ez a huawei felé betekintés a pénzügyekbe pont olyan, mint az amerikai bizonyíték...

    Én egy szóval sem mondtam, hogy a Huawei vagy az USA szent...

    Sőt, kínában kötelező,sőt törvénybe van iktatva, hogy a mobilgyártóknak és a hálózat üzemeltetőknek kötelessége segítenie a kínai hatalmat. De csak a határaikon belül! A kínai törvények nem terjednek ki más országokba.

    Mellesleg, ez az egész kínai ügy, egy olyan dologból indult ki,hogy egy kínában gyártott szerver alaplapján találtak egy chipet, amiről nem tudták, hogy mi az,leírásban nem volt infó róla, így hát ráfogták, hogy biztos egy hátsókaput rejt a kínaiaknak... Tehát ez egész,talán egy téves feltevésre van alapozva.

    Nekünk kisembereknek felesleges igazából ezen rágódni. Mert ha nem a Huawei építi az 5G-t az EU-ban, nekünk teljesen tök mind1... úgy sem fog elstartolni szerintem 2éven belül a lakossági 5G hálózat. Még itthon is csak tesztfázisban van kirakva pár darab, pár helyre, és ahhoz képest az ország rohadt nagy... Ezt majd lesakozza a 2 nagyhatalom egymással. Amúgy meg, HA mégis igaz lenne,amit az USA állít, találnak más módot a kémkedésre. Ahogy mindegyik más ország.
    Pl ott van amerikának a Google,Facebook,Microsoft,Intel,AMD,Nvidia és az Apple, kínának meg a HikVision, Huawei, Xiaomi, Oppo és társai, a finneknek a Nokia,japánnak a Hitachi,dél-kóreának az LG és a Samsung...csak pár híresebb márkanév és még sorolhatnám...

    Sőt, még talán az se lehet kizárt, hogy az Intel processzorok biztonsági hibái(Spectre,Meltdown,ZombiLoad és társai) valójában hásókapuk amerikának a kémkedéshez. De persze,a legjobb arra fogni, hogy hupsz,tervezési hiba.Tudod,ez a vicc,nem az amit a Huawei állít, hogy független a kínai hatalomtól. Csúnyán lebukott az Intel és az AMD,de most már vissza kellett lapátolni a $z@rt a lóba... Ez a vicc... Szerinted, egy olyan hibával, ami az Intel processzorokban benne van/volt/, az évek alatt amerika nem használta ki kémkedésre?!

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Juhaszatti #28 üzenetére

    de hálózatba kötött eszköz...

    Lásd... Apple iCloud botrány.... az iphone és az icloud között nincs titkosítva a kapcsolat... az icloud és az iphone hiába tárolja titkosítva az adatokat,az átvitel nincs titkosítva,tehát lehallgatható. és vajon miért nincs?! biztos nem véletlenül...

    Ez az Apple meg a nincs érdekeltsége az usa és a nato blabla számomra pont olyan, mint a Huawei és a kínai hatalom között vizionált véleményű ellentétes irányú kapcsolata...

    Amúgy, ugyan úgy lehet 4G-n is kémkedni, csak az egy kicsit lassabb :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Braddock #75 üzenetére

    Ezek voltak az ellene felhozott vádak
    "1)Trump visszaélt a hatalmával, amikor a 400 millió dolláros segély blokkolásával zsarolta meg Volodimir Zelenszkij, ukrán elnököt telefonon, annak érdekében, hogy az indítson vizsgálatot Joe Biden demokrata párti elnökjelölt-aspiráns fia ellen annak ukrajnai üzletei miatt. A demokrata törvényhozók állítása szerint az elnök ezzel idegen hatalmat buzdított arra, hogy beavatkozzék az amerikai választási folyamatba, és veszélybe sodorta az amerikai nemzet biztonságát is. A helyzetet az teszi igazán pikánssá, hogy Biden akár még demokrata elnökjelölt is lehet hamarosan, azaz ő lehet Trump kihívója a 2020-as elnökválasztáson."
    Tehát mondhatni, így akarta kiütni az egyik következő ellenfelét.
    "2)Az amerikai elnök emellett még akadályozta is a kongresszus munkáját. Trump ugyanis megtiltotta a több kormánytisztviselőnek, hogy tanúskodjon a vizsgálat során, valamint több fontos dokumentumot sem adták át az eljáró bizottságoknak."

    Én simán kinézem Trumpból,hogy megtette a fenyegetést és azt is,hogy megtiltotta a tanúskodást. Pusztán elég ránézni az emberre,és látni, hogy nem 100as a pali :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz joey04 #84 üzenetére

    Nem vagyok márkafan... volt már mindenféle telefonom :DDD
    Nokia, Samsung, Honor, Microsoft, Sony, LG, Xiaomi, Doogee, iPhone, Blackberry, Huawei, HTC... nem... nem vagyok márkahű...

    Nem mondtam, hogy a diktatúra rendszert kell valasztani... Csak arra akarok rávilágítani, hogy 2 nagyhatalom technológiai és piaci csatát vív egymással... De a vádló, a mai napig egy betű bizonyítékot sem mutatott fel. A politikai hátteret most teljesen felesleges feszegetni... Mellesleg itthon sem jobb a helyzet mint kínában,csak 1 fokkal. Az nem demokrácia, ahol egy ország vezetése 2/3-os töbségben van és 2/3-os parlamenti szavat elég egy törvény megszavazására... mondjuk úgy, az ellenzéknek már nincs leszavazási esélye leszavazni semmit... Mi ez,ha nem burkolt diktatúra és a kormány a szegényebb emberekből szegényebbet csinál, a gazdagabból gazdagabbat(lásd fideszes gázszerelő).Anno volt egy jó adórendszer,ami a gazdagokat sem kímélte,a 36%-os SZJA,ami az éves bruttó 5millió forint feletti jövedelemre volt kivetve,de ezt a fidesz anno megszűntette,biztos nem azért mert felesleges volt. De ezt csak a vakok nem veszik észre. De ez tuti nem demokrácia.Ja, ha már fidesz... Családik adókedvezmény?! 1gyerek 10ezer ft adó mínusz, 2 40ezer ft adó mínusz?! wtf?! valahol félrecsúszott a matek szerintem. És amerika ezt a "remek" dolgot másolja rólunk... Meg az sem demokrácia szerintem, ami amerikában megy,de ott még mindig jobb a helyzet mint nálunk.

    De ez csak a saját véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Dante73 #87 üzenetére

    Én teljesen egyetértek veled. :K

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák