Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Pillanatra a környzetszennyezésre reagálva,
    10-20 perces webes keresgéléssel bárki rájöhet hogy az elektromos autókázás ökolábnyoma, környezetterhelése, szennyezése stb. ugyanakkor ha nem nagyobb mint a kőolajszármazékokat használó járműveké.
    Pár millió bányászgép, hát ez van, ez egy ilyen világ. Szennyezünk, ha megeszel 10 deke parizert akkor is.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #198 üzenetére

    Láttál litiumbányát?
    Kukkantsd meg, ne a műtermi felvételeket.
    A napelemek gyerekcipőbe járnak, pont a tárolás hiánya miatt azaz még több litium kell. Ne gyere most a hálózatra visszatáplálással mert azt télen elő kell állítani. Nézz utána, a legnagyobb napelemesnémetországban miért is a legdrágább az áram kilowattja..?

    Amúgy Musk nem azért nem tudja teljesíteni a megrendeléseket mert nem képes autót gyártani hanem perpill. nincs akku beszállítója amennyi kéne.

    Kérnék 10-12 évr előrevetítve egy nem megrendezett zöldlobbis videót a teljes, ismétlem teljes akkupakk recyclingről, és ugyanezt 20-30 éves futamidővel az akkori több 100millió napelem panelra vonatkoztatva.
    Nem úgy mint Ghána, napi 3 konténerhajó ömleszti a civilizáció szennyét a partra.

    Hollandia szélerőmúvei, miután bekaszálták értük a nem kevés eurót és megvolt a haszon annak akinek elő volt írva, a tengerparton hevernek, bedőlve a tengerbe, a kiemelésük és szakszerő megsemmisítésük 10x többe kerülne mint amennyi áramot valaha is termeltek.

    Számolj utána a megyarországi szélerőműpark telepítési költségének, a karbantartásnak, és a majdani szakszerű, mindenre kiterjedő leszerelésnek ha elöregedtek-kontra megtermelt áram, ne a támogatott átvételi árat nézd!!! Abba szakadnak bele a németek is, egy atomerőmű pl. 9eurocentért adja az kilowattot, az általad favorizált megújulók üzemeltetőinek meg 25 eurocentet fizetnek. A különbözetet a német fogyasztók, állampolgárok és az állam adja. Hol igazságos ez..? Ez nem mehet a végtelenségig.

    Valamint sem a szél sem a naperőművek nem tervezhetőek, kérdezz meg agy németországi energetikust, miért nincs haja, azért mert kitépte már, amikor 2-3 paks teljesítménnyel dübörögnek a háztetőkön a napelemek és végig szalad az ország felett egy 3 perces átfutó felhő. Na azt kiszabályozni.

    Nálam nagyobb villanyautós nincs szerintem itt az egész PH. topikokba, én 35 évvel ezelőtt kiszedtem a Wartburgomból a motort és betettem egy villanymotort meg összekoldultam az utcába 6 IFA akksit és száguldottam.
    Csináltam 30 éve elektronikus kommutációjú (Kefe nélküli (BLDC-Brushless) motort és hozzá vezérlést, egy 3 kerekű elektromos robogót.
    Csináltam villanyrollert. Stb.

    Sajnos amiket leírtam igaz, ha kell mesélek még ha kéred.
    El vagyok keseredve emiatt mert nem olyan szép a menyasszony mint ahogyan azt neked is tudatosították. Meg még pár milló embernek.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #213 üzenetére

    Borzasztóan elfogult vagy valamint rossz vitapartner.

    "Most drágább Németben, de hamarosan ott lesz a legolcsóbb, atom nélkül."
    Igen persze. Akkor miért vesznek széndioxid kvótát, hacsak nem azért mert egyre több szenes erőművet állítanak vissza? Atom nélkül nem fog menni, 15 évig még biztosan nem.

    Érdekes amit írtál ha mind igaz, meg amit én írtam az is.
    10 év múlva privizz rám, meglátjuk kinek volt igaza.
    Nem vagyok a fejlődés ellen és a fejlődés buktatókkal és zsákutcákkal is jár néha. Aztán kiforrja magát majd.
    Talán még meglátom a fényt az alagút végén, ha mégsem annak nem biztos hogy technikai kadályai lesznek.
    A litiumkészletek nagyon is végesek és a más fajta tárolási technológiák még kiforratlanok vagy nagyon rossz hatásfokúak.
    Mindent aláírok amiket (kissé talán nagyképűen de én már nem ugrok nagyon semmire) állítottál ha a tárolás megoldást nyer. Akár nagy, akár kistérségi, akár családi ház méretű megoldással.

    10-15 éve egy komoly szakmai fórumon előadtam az utópiámat, az egyre több háztartásban előforduló elektromos autókat kéne tárolásra és visszatáplálásra használni, ott van a 25-40kWh tárolóképességű akkumulátor, nem kellene a házi tárolásra mégegy 10-15kWh akku a sufniba. Megspórolható a hálózatfejlesztés (ha holnaptól minden autó elektromos lenne, kérlek vezesd le a hálózat és az erőművi hátteret. Ne nyáron, télen amikor 10 -15 felhős nap is van egymás után)
    Feltétele az intelligens vezérlőrendszer.
    Akkor ott kinevettek.
    Most pontosan errefelé tendálunk.

    Nem nézlek hülyének, te se nézzél annak.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #229 üzenetére

    "Meg jobban szűri az erőmű és nem az orrom alatt a dugóban."

    Ez így nagyon korrekt, Te egy igazi civilizált ember benyomását kelted.
    Vagyis a tartózkodási, lakóhelyedtő mindegy hova, bárhova de kitolod a a téged zavaró momentumokat.
    A villanyautódba a litiumot a legelmaradottabb országokból bányászatod gombokért, hatalmas környezetterheléssel, a benne lévő kobaltot Kongóból hozatod ahol napi több ember hal meg a bányákba, a tankoláshoz szükséges áramot több 100-1000 kilométerről hozod, ott nem probléma egy reaktorrobbanás, egy szénerőmű szennyezése, csak a Te komfortzónád tiszta maradjon.
    Ha lejárt a villanyautód mandátuma akkor meg vagy bedobod a tengerbe vagy lerakod valahol Afrika valamelyik hanyagolt térségébe, van már ott úgyis több millió köbméter civilizációs hulladék.

    Tulajdonképpen igazad van, én Budapesten lakom, ha a Parlament előtt beleszarok a Dunába, az engem onnantól nem érdekel mert a víz elviszi. Hogy esetleg Pakson vagy Baján az én szaromba fürdenek, na bumm.
    Hát maximális congratula.

    Gondolkodtam hogy elküldjem-e ezt a hsz.-t de a Te stílusod sem éppen kimondott társalgási, a szint kb. megmarad így megnyomtam a Küldés gombot.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #266 üzenetére

    "A mi házunk társasház... képzeld a napelem tölt valami kisebb akupakkot, amiröl megy a lépcsöházi villany ,kaputelefon ,elektromos kapu meg 2 lámpa."


    Ahol és ameddig van elektromos szolgáltató, a maga 40Ft/kW körüli árral, ott és addig a legértelmetlenebb beruházás egy mini szigetüzem.

    Amiket felsoroltál, nem tudom de valószínűsítem hogy a világítások ledesek, a többi meg nudli fogyasztó.
    Csak tippelek, a napi fogyasztásuk 1kWh körüli.
    Ez évente 14600Ft.
    Ekkora fogyasztáshoz a beruházás legalább 100ezer Ft nagyságrendben van. És mint írod, jajdejó mert alig vesz fel MÉG a hálózatból.

    Ha 7 évig bírja az akkuja, akkor nullázza ki magát, karbantartási és egyéb költséget nem számoltam de ugye egy szerelő valamiért csak kijárogat és szerintem nem emberbaráti öagy öko szeretetből hanem pénzért.
    De nem fogja addig bírni, akkor megint egy 50ropi beruházás. Így máris 15 évnél járunk.


    Egy normális, élhető szigetüzem az 6-10 milla körül van, nemrég segítettem egy ilyet kiszámolni és segédkeztem a megvalósításnál is.
    A beruházás minden tételét és 10 éves becsült karbantartását valamint az akkor bizonyára esedékes akkucserét számolva, 1kWh áram ott a tanyán 250-350Ft összegre jön ki. Hasonlítsd össze a szolgáltató 40-43FT/kWh árral.
    Csakis azért lett meglépve mert az elektromos művek 16 milláért vitte volna ki a villanyt.
    És még ezért az összegért sem kapod meg azt a szabadságot amit az utcai villanykaróról bejövő drót biztosít, borult időben nagyon meg kell tervezni a mosás, vasalás, a nagyfogysztók használatát mert elfogy a nafta.

    Az hogy nagyon kedvező a közös költségetek, ahhoz annek a napi 40 forintos tételnek cajmi kevés köze van.


    Ha ezzel amiket leírtam Te egyáltalán vitába szállsz, akkor gondolj arra hogy ha a napemem+akku beruházással 100x olcsóbban termeled meg magadnak az áramot, akkor vajon miért nincs minden házon napelem és minden pincébe 2-5 millás akkupakk...? Hát akkor mindenki ezt csinálná.
    Vagy mégse?


    redgreg, azbest és Reggie0 fórumtársaknak legalább van valami sejtésük az egészről, respect nekik ezért.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #286 üzenetére

    Picikét vegyél vissza, nem használtam veled szemben ilyet hogy idióta sem hogy bolond és erre megkérnélek hogy Te se tedd. Nem jártunk együtt se berúgni, sem nem közös az anyukánk.
    Köszönöm.

    Mostani állapotot véve, reálisan, mert a megújulók aránya ugye nem túl sok jelenleg.
    Fosszilis alapanyag, szén, olaj, gáz.
    Szénerőmű, hatásfok jóindulattal 30-40%.
    Gázerőmű, hatásfok legyen 50-60%
    Energetikai átalakítások, transzformálás, távvezetékek vesztesége, KÖF transzformálás, fogyasztóhoz eljutva a vaszteségek 30-40%. Igen bizony, a transzformátor a nagykönyvekben 97% hatásfokú. Csak ott nincs cos-fi és asszimetrikus terhelési, csillag-delta és vissza veszteség valamint egyéb veszteség. Erre is biztosan lehülyézel, nézz utána.
    Töltő, jóindulattal mivel kapcsolóüzemű, legyen 90%
    Most jön a csavar mert ezért Te engem biztosan nem is lehülyázel hanem egyenese istenkáromló leszek, a kocsiba lévő akkupakk töltési-kisütési hányadosa sajnos nem 100 hanem 75-90. Bizony bizony, de természetesen ezt sem kell elhinned. Vagyis 10kWh kivett az sajnos minimum 11kWh betett . Hülye vagyok jelentem.
    Autó DC-3phase BLDC átalakítás, vezérlés, nem hülyeségből van benne hűtés, csak....csak nem 80-90% hatásfokkal adja tovább az energiát a 75-90% hatásfokú motorokra...? Nahát...

    Nincs hangulatom a százalékokat lezongorázni, nem kell nekem hinned de az erőműben betett pl. gázenergia 20-25%-a jut el a kerekekhez.
    Mennyi egy trágyadomb 20 éves szívó dízelmotor hatásfoka?
    Ki a hülye?

    Fejezd be a vagdalkozást.
    Ha nem tudsz emberi módon vitatkozni és esetleg veszíteni, akkor én itt veled befejeztem a kommunikációt.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz lacafaca #243 üzenetére

    Szerintem Andras Horvath nem csak pénzért csinálja mert nem nagyon van rászorulva hanem kedvtelésből, sok elfogultságból és nagy adag elhivatottságból.
    Nekem speciel teszik a stílusa és a videói is.
    De természetesen van aki utálja és ez is megérthető.

    LinuxMind Zolit is sokan utálják és sokan szeretik, ez már csak így van.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tigerclaw #314 üzenetére

    Nagyon-nagyon jól rátapintottál, ha levesszük az állami támogatást, az ingyenes parkolást, súlyadókedvezményt, az ingyenes töltést stb. ami helyett be fog jönni az adóval és közterhekkel 75-100Ft/kWh tankolási áram ár, akkor egy szűk és gazdag vagy csak elvakult rétegen kívül a kutyának sem kell elektromos autó.

    Csak megjegyzem hogy jelenleg kishazánkban ha valaki feldob 10kWp napelemet a háztatőe hogy "Majd én arról tankolok,
    először is ez még megdobja a villanyautó projektet pár millával, valamint mivel lassan vége az ingyenes tankolásnak és a user ha otthon napelemről adó, áfa, jövedéki adó befizetése nélkül tölt akkor csalást követ el és ennél kisebb vétségekért is bírságoltak más súlyos milliókra.
    Tudomásom szerint készülőben van erre a jogszabály.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #324 üzenetére

    "A dízelbe beleszámoltad az olajfúrást, kőolajszállítást, finomítást..hm..az milyen kevés energia ugye..Ja meg azt is hogy a kamion elviszi a kútra?"

    Mert miért is számoljam bele?
    A szén, vagy a gázerőműnél sem számoltam bele a fejtési, fúrási, szállítási , csővezeték építési vagy vasúti szállítási tényezőket.
    Azt írtam le hogy a pl. gáz az erőműtől a kerekekig hány %-os hatásfokkal ér el.
    És ugyanez, a dízelnél a rendelkezésre álló helytől azaz tanktól a kerekekig milyen hatásfokú.
    Arról igazán nem tehetek hogy a villanyautónak a "tankja" az erőműbe kezdődik.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #346 üzenetére

    Ha a közterületi áramkutak adóval, jövedéki adóval, áfával terheltek lesznek, akkor meg fogják engedni hogy otthon ezek befizetése nélkül tankoljál?
    Hány éves vagy, esetleg nem Magyarországon élsz?
    Akkor ezekszerint ha elmész a MOL-hoz (nem a kútra, a nagykerbe, ahol ahonnan kiszállítják a kutakra), a kis kannáddal hogy Te majd otthon beleöntöd a kocsidba a benzint, akkor azt neked 70 forintért fogják adni? Mert otthon tankolsz?

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #340 üzenetére

    Ugye az Te sem gondolod komolyan, a fanatizmusod ellenére sem reális ahogy a közúti áruszállításban, a tömegközlekedésben, a vasúti szállításban és a repülésben is viharos gyorsasággal terjedni fognak az akkunulátoros elektromos változatok?
    Ahol 3-4 tonnánál többet kell 3-400 kilométernél messzebb vinni ott jelenleg életképtelen.

    Kollégát lebaszod hogy Szergejezzen wazze, mivel fizikaversenyekre jársz így semmi nehézséget nem fog Neked okozni hogy kiszámold, egy nem villamosított vasútvonalon mennyi teljesítmény és munka kell egy 2500 tonnás vonat 500 kilométerre való továbbításához.
    Vagy egy 800tonnás személyvonathoz, de sajnos itt a téli üzem miatt számolj rá pár 100 kilowattot a fűtésre.
    Esetleg egy transzatlanti repülőt is ki lehetne így számolni.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #364 üzenetére

    Ez mindent vitt, tehát az senkinek nem fog feltűnni hogy az eddigi 350kWh/hó villanyszámlád 1000kWh/hó lett. Biztosan az utcát fűtöd jótékonyságból a hajléktalanoknak.
    Valamint a lakosság tetemes hányada utcán parkol, ők majd kilógatják az ötödikről a töltőkábelt.

    Tudom hogy mindenre van válaszod, erre is lesz de életképtelen és irracionális az eddigi megnyilvánulásaid 90%-a.
    Azt meg kell hagyni, pörög a topik, nem a PH fizet téged? olyan vagy mint a külföldi utazásokon a szórakoztatók a hotelekben.

    Próbáld megérteni hogy ha a benzinesek/dízelesek jelenleg literenként 300Ft-ot dobnak be az államkasszába, akkor ha csak villanyautó lesz, az állam azt dalolva éli meg hogy elesik havi súlyos milliárdoktól?
    Ugye ezt nem gondolod komolyan?
    Kezdj el intézkedni a hogy a mindenről kezdjék levenni az áfát, a cigiről-piáról a jövedéki adót és így tovább.
    Mert szerinted az áram ára ezeket nélkülözni fogja, autós felhasználásra.

    Az eddigi ingyenes tankolás is vérlázító és bicskanyitogató volt, én havi 40ezerért tankolok.
    Mielőtt válaszolsz, nem, nincs 10 millám egy elektromosra és nem is lesz, egy 19 éves Feliciával járok.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #385 üzenetére

    "Lehet áramot/olajat szintén otthon késziteni"

    Talán nem sértődsz meg de most érted el az ebben a vitában általad partnernek választott fórumtárs szintjét.

    Kis hazánkban (lehet nálatok nem így van) semmi nem a tiéd, ha találsz az udvarodon aranyat, kőolajat, régészeti leletet, bármilyen felhasználható, hasznosítható ércet, stb. az a magyar államé.
    Hogyan akarnál Te jövedéki adóval terhelt terméket otthon előállítani?
    Nagy tételbe sört se főzhetsz, pálimkát se, dohányt sem termeszthetsz.
    Elárulnád az otthoni EN95-ös ólmozatlan üzemanyag előállításának folyamatát?
    Természetesen nem feketén, hanem teljesen legálisan, csak hogy nyugodtan aludjak. Nem nagy tételbe készíteném csak magamnak, kb. 100liter/hó kellene.
    Várom részletes, kimerítő, általam mint buta amatőr számára is megérthető válaszodat.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #384 üzenetére

    Ez tényleg nem rossz, egy ilyen út után meddig töltik a (számításom szerint) legalább 1,5-2MWh kapacitású akkupakkot?
    Miért nem láttom őket tucajával közlekedni, nagyon sokat járok Magyarország összes autópályáján.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #572 üzenetére

    " ebből lejön 20% hálózati veszteség, tehát mire az autóba jut: 0,5*0,8= 40 % a hatásfok Az autó ezt 90%-osan hasznosítja 0,4*0,9= 36%-os lesz az energiafelhasználás"

    Csak erre reagálnék mert képtelen vagy elszakadni a 90% villanyautó hatásfoktól. Az nem 90 hanem 65-70%.
    Bevágnék ide egy erről szóló pár sort:

    ""Ezzel szemben egy villanymotor a visszatöltésekkel együtt 90 százalékos hatásfokkal üzemel a teljes fordulatszám tartományban. Kezdésnek nem hangzik rosszul, de ehhez még hozzá kell számolni nagyjából húsz százalék veszteséget. A legtöbb Tesla- és Leaftulajdonos beszámolója alapján ennyi energia illan el a töltés során, illetve az aksiból, mire eljut az áram az inverterhez, ahol még eltűnik öt százalék. A hajtás veszteségeivel együtt ki is jön a végeredmény: 67% .""
    Ez a konnektortól számított átlagos hatásfok. Nagyon-nagyo nmessze van a 90-től!!

    A Te 36% hatásfokod utópia, az 26 jó esetben.
    Az is igaz hogy egy jó dízel vagy benzines meg átlagban 20% körüli, a 40 az esetleg ideális állandó terhelésen valós, még így is jobb a villanyos autó.

    A vasúti vontatás eredő hatásfoka is pontosan itt van, 18-24% között. Ugye milyen érdekes, ezt se hitted volna, a korszerű villanymozdony se megy 90%-al, pedig nincs tárolás, töltési veszteség.
    Ha elszakadunk kicsit a rózsaszínű ködben lebegéstől meg az elvakult elfogultságtól, akkor rádöbbenünk hogy hiába elektromos valami, attól még lehet a teljes lánc hatásfoka meglepően kevés.

    Tudod minek 99,99% a hatásfoka, a konnektortól számítva? Az elektromos fűtőszálnak, pl. villanybojler.
    Ha az erőműtől indulunk el akkor annak is leromlik 35-40%-ra de kimagaslóan jó így is.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #594 üzenetére

    Abszolut nem ertesz.
    A kesztermek a felhasznalas helyen van a szamolaskor.
    A szen, a gaz az olaj az eromube, a benzin-gazolaj az auto tankjaba.
    Egyiknel sem vettem a banyaszat, kitermeles, szallitas koltseget.
    Ugyanugy ahogy nem vettem szamitasba az akku litiumbanyaszat, szallitas es akkupakk osszeszerelest es a majdani ujrahasznositasi koltseget sem. Igy egal?
    Igy sem erthetoek a szazalekok?

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #606 üzenetére

    Komolyan hihetetlen vagy.
    Elindultam egy kolléga helyesbítése miatt az aránylag pontos százalékos arányszámokból.
    Már Ádámnál-Évánál meg teljesen máshol járunk. A számaim a helyükön vannak.

    Aranyos vagy, Te is ugyanúgy gondolkodsz mint a másik lelkes alvakult kolléga, írod hogy nekem ugyan vannak-e gyerekeim és meg akarom őke dögleszteni a városi füstbe.
    Vannak és nem akarom, de ugyanaz a logikád mint az emberek zömének.
    Már leírtam egy hsz.-ba de látom nem ment át,
    tehát én, te, a gyerekeink nem akarnak megdögleni a városba, ezért a környezeti terheket mindenképpen át kell csoportosítani. Ugandába, Bolíviába, 1000 kilométerre lévő atom, szén erőművekbe, litiumbányákba, kőolajkitermelő telepekre, tökmindegy hova csak el innen.
    Az ugye nem érdekel, sem téged sem mást hogy az átcsoportosított halmazati terhelés miatt ott a halandóság több 100%, európai civilizált ember számára felfoghatatlan körülmények között élnek, dolgoznak és ott is vannak gyerekek?
    Ezt próbálom némelyek fejébe tudatosítani hogy nincs ingyen ebéd, a te tiszta szép városod az valahol nagyon durván lecsapódik. csak azt nem látod, ergo nem is érdekel.
    Ez igaz ruha, cipő, szinte mindenre.

    Most nehogy rázendíts nekem a megújulókra mert amíg nincs megoldva a centralizált, vagy inkább a decebnralizált, hatalmas méretű tárolás, addig ezek bár életképesek de csak rájuk alapozni lehetetlen.
    Egy fórumtárs írta, jól látva a dolgokat hogy hiába van -lesz pl. Magyarországon akár 1000000TW teljesítményű megújuló, az ország fogyasztásának megfelelő , pl. a rekord idén nyáron dőlt meg 6843MW csúccsal, EZT készenlétben kell tartani szén, atom, vagy azonnali külső importtal mert mi van ha beborul az ég, eláll a szél?u Te fogod a legnagyobb tamtamot kiverni hogy, helló, mivan, nincs áram?

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Indi86 #613 üzenetére

    "Nem tudsz figyelmesen olvasni, azt a 20%-ot már levontam hálózati veszteségek címszóval"

    Te nem tudsz figyelmesen olvasni, a villanyautó 67% körüli hatásfokát a konnektortól a kerékig számoltam.
    Ebbe hol van a hálózati veszteség? Az pl. Paks 2-es blokkjának generátorától a konnektorig tartó vesztesége.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #614 üzenetére

    Nem önként és nem akarja.
    Egy még nálunk is korruptabb világvégén lévő országban nem az ott élők hanem a vezetés dönt.
    Egyik fejlődő ország lakói sem szeretnék hogy szeméttelep legyen, de a vezetés megvehető, relatíve kis összegért is.
    Pár ember jól jár és a többi meg nem érdekes.

    Bolíviának sikerült kiugrania a víz privatizálásából de nem ment simán.

    Írtad a véleményedet a bankok múködéséről, sajnos ez már rég nem így van hogy a betétesek pénzét helyezi ki hitelbe és a kamatokból él.
    Semmiből teremtett pénzeket ad ki a kölcsönt igénylőknek.
    Ha a Te elképzelésed élne akkor nem lett volna a kipukkadt ingatlan lufi sem.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #619 üzenetére

    55 éves vagyok, ha idősebb vagy akkor szívesen fogadom az "ecsém" megszólításodat és meghajtom fejem korod előtt, ha nem akkor pedig bizonyítsd be hogy közös volt az anyukánk, ha így van akkor is oké.

    Az aranyos jelzőt nem sértőnek hanem kedveskedőnek, kicsit viccesnek, békejobbnak szántam hogy ne mindig a száraz tényeket járjuk körbe, embetek vagyunk és lehet lazább stílusban is vitát lefolytatni de mint írtad nem vagy "aranyos", ez így is van, a stílusodból látva.
    Ha nem ment át a szó jelentése, akkor megkövetlek és elnézésedet kérem, maradj kőkemény deli magyar legény.

    Témára vissza,
    nem vagyok sem önjelölt közgazdász, sem a bölcsek köve nincs a zsebembe.
    Követem az energetikai szektor működését, minden érdekel amitől a világ múködik és aktívan részt vetem pár visszatápláló szaldós és szigetüzemű rendszer megtervezésében. Ezekből levontam hogy a tárolás a legsarkalatosabb pont, valamint sokáig nem járható a szaldó sem, azaz nyáron amit megtermelsz azt télen visszavételezed. Ennek is reszeltek pár éven belül.

    A hozzászólásodban gyakorlatilag mindenben igazat adtál nekem, a számok helyesek, a környzetterheléssel kapcsolatban is úgy van ahogyan leírtam, akkor minek írtad ezt le sértő formában egyáltalán?

    "Szépen levezetted ,hogy a civilizáció vívmányai azok tuti valahol szennyezik a környezeted.
    Az igaz ,mert te is helyesled... ha valahol előállitanak valamit "akkó belefér" ,toljuk el valahova és kész"

    Ezt én hol írtam le...??????
    A kisvárosban ahol lakom szerintem nincs nálam zöldebb, mindent hasznosítok, visszaforgatok, komposztálok, a 60 literes kis kukám 4-5 hét alatt telik meg mert még a májkrémes dobozt se dobom ki, gyűjtöm a fémhulladékkal és évente elviszem a méhbe, sokan teljesen hülyének is néznek.
    A villany és fűtés fogyasztásomat évek alatt sikerült a fele alá vinni, a számítógépem egy eco monitorral együtt 18 wattot fogyaszt, egy 5,3 literes fogyasztású kocsival közlekedek.
    Egy új elektromost, Leaf kategóriában nem tudnék perpill. megvásárolni de egy új kisebb személyautót igen. Ennek ellenére egy 19 éves kocsival járok, miért dobnám el ha nekem megfelel?
    Mint írtam öreg vagyok, én még a szervókormány, klíma, elekromos ablak nélküli korba nőttem fel, csak ezekért nem veszek újat.

    Ezeket azért írtam le mert szerinted én vagyok itt a mumus aki az elektromos autó, a megújulók és a fejlődés ellen, van, pont fordítva de még nem érett meg a rendszer és tisztába kéne lenni a jelenlegi problémáival is, reálisan és elfogulatlanul.

    "Minden szar ,csak a reaktor tuti."
    Nem, ezt sem írtam le így, légyszíves fejtsd ki nekem hogy az úgynevezett zsinóáramot (ami a stabil, mindig rendelkezésre álló alapja az egész magyar villamosenergia ellátásnak) honnan, miből fedezed, ha nem Paksból? A piilantanyi igényeket gyorsan felfuttatható gázerőművekkel és azonnali importtal ki lehet egyenlíteni, sokkalta drágábban mint amilyen áron Paks termel.
    Akkor megint nekem nincs igazam.

    Pillants rá a német atomellenes energiaárakra és a jelenlegi co kibocsátásukra. Bizonyám, szépen fullon járnak a szénerőművek mert az alapot valaminek adnia kell. És milyen áron, lassan már 1euró Németorszában 1kWh áram ára. Pedig náluk aztán van napelemkapacitás. A tárolás hiánya miatt a fogyasztók fizetik meg a napelemek ingadozó termelését.
    Megint nincs igazam biztosan.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz UnA #623 üzenetére

    Bocsánat, elírtam, tudtam hogy mit akarok mondani csak siettem.
    Nem 1euro hanem 100Ft volt az eszemben.
    Köszönöm az észrevételed.

Új hozzászólás Aktív témák