Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szőrös 

    veterán

    válasz .tnm #5 üzenetére

    utánanézni ? ne viccel már minek az ? fikázni egyszerűbb.

    https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

  • Peat;)

    veterán

    válasz .tnm #5 üzenetére

    Szerintem természetes a bizalmatlanság az ilyen támogatású játékkészítési munkákkal kapcsolatban. Én azt tartanám korrektnek ha letisztult gondolkodással egy biztos alapot leraknának előbb és a 20/30 vagy nem tudom hány millió feletti támogatást a supportra és kiegészítőkre fordítanák. Nem nagy dolognak tűnik egy hajó, de az is biztos hogy pár napos munka, vagy több. Most azt látja az ember hogy egyre több és több munkát vállalnak be úgy hogy fél év múlva már a tesztelési és apró finomítási munkálatoknál kellene tartani. Persze ha már megy a bétateszt többnyire minden funkcióval akkor reális hogy minőségi munka szülessen meg a jövő évi megjelenésig. Ha nem megy akkor szerintem esélytelen, vagy félkész játékot fognak kiadni. De csak vélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz .tnm #27 üzenetére

    És az megint egy külön dolog, hogy a Star Citizen amúgy is főleg azokra alapoz akik fanatikusan rajonganak a stílus iránt. Tehát ha az első feltétel teljesül (jó a játék), akkor simán be lehet betonozni a közösség igen nagy részét hosszú évekre. Ha meg lesz annyira kompetitív a multiplayer, hogy akár e-sportnak is elmenjen, akkor főleg hosszú időre megvan az a réteg amelyik anyagilag eltartja majd a szervereket és a fejlesztőket. Csak ugye a korábban említett "nem ilyen lovat akartam" érzés veszélyes. Aki előre megtisztelte a fejlesztőket bizalommal, az joggal várja el, hogy azt kapja amit ígértek neki. Ezt nem szabad elszúrni és lényegében nyert ügye van a fejlesztőknek.

    Ez piacilag pont olyan, mint a polgári repülőgép szimulátorok helyzete. Bár vannak újabb darabok elvétve, de még mindig a legtöbben az évtizede nem fejlesztett Microsoft Flight Simulatorral repülnek (FS2004 és FSX abszolút domináns). Tengernyi kisebb-nagyobb kiegészítő (repterek, textúra csomagok, repülőgépek) kaphatók hozzá olcsón és drágán és nagyon jól kielégíti a közösséget a tucatnyi fejlesztő ami csak az add-on csomagokra specializálódott. Ha a Microsoftnak lett volna esze, akkor felkarolja ezeket a fejlesztőket és saját magán keresztül, amolyan mikrotranzakció szerűen teríti a cuccot amik in-game megvásárolhatók.

    De az egy másik történet, hogy nem volt esze, szélnek eresztette a fejlesztőket, mert nem látott a stílusban üzleti lehetőséget, majd nemrégiben mégis kiadott egy Flight nevű borzalmat, kigyomlálva belőle minden szimulátor elemet. Próbálkozik a F2P + mikrotranzakció üzleti modellel, de szerencsére a felvevőpiac is nagy ívben tojik rá. Aki polgári szimulátorozni akar, annak a szórakozást nem a rózsaszín karikákon átrepülés adja, így mindenki visszatér az FSX-hez, amihez már vagy 6 éve egy patch sem jött ki. Kicsi a közösség, de a modder fejlesztőcsapatokat eltartja üzletileg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák