Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Kékes525 #93 üzenetére

    "Csökkentette-e a fegyverhasználatot a bűnözők körében a tiltás?" Nem ez volt a kérdés. A kérdés az volt, hogy csökkenti e a bűnözést, a terrort a szabad fegyverhasználat?
    A kettő erősen összefügg mivel aki bűnelkövetésre használja a fegyvert, az definíció szerint bűnöző.

    Szóval ha a nem bűnözőktől elvesszük a lehetőséget is miközben a bűnöző ugyanúgy beszerzi ami kell, akkor igenis egy kérdés, csak másként feltéve. Ha elveszed a sportlövő olimpikontól a .22-es puskáját attól még nem lesz kevesebb kirabolt benzinkút.

    Szerintem
    Itt a baj. Mondod hogy zsákszám állnak a kutatások, de egyet se hoztál. Ellenpéldát kifejtéssel linkeltem. A legtöbb cikk amit amit találtam a "több fegyver több erőszak" esetében az célzott emberölésre és a legtöbb esetben családon belüli erőszakról szólt - és ez pont olyan hogy ha én most átmegyek a szomszédhoz és agyonverem egy vascsővel vagy lepuffantom, édes mindegy. Egy érdekes korreláció volt: ahol több a fegyver ott a rendőr is hamarabb lőtt, de az "ártatlan, nem csinált semmit, a fegyvert se úgy fogta a rendőrre szegény" szerecsenmosdatás óta tudjuk hogy nem véletlenül. Ha a rendőr azt mondja hogy állj és nem állsz meg hanem a derekadhoz nyúlsz akkor valószínűleg nem arra gondol a rendőr hogy viszket a pikkelysömöröd.

    Jó lett volna, ha az embereknek géppisztolyuk van és azzal elkezdtek volna lövöldözni
    Ne legyél komolytalan...
    Ezt sose fogod ing alá tenni.

    De ezt se:

    Érdekes, Párizsban full automata AK-val lövöldöztek. Kérlek mutasd meg melyik országban szerezhet be civil sorozatlövő fegyvert.
    Hordásra engedélyt pedig szinte sehol se kapsz. A sportfegyvert lezártan, dobozban kell szállítani és nem tarthatod otthon se megtöltve. Itthon hordásra gázpisztolyt kaphatsz (vicc), gumit otthonvédelemre is.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák