Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #258 üzenetére

    hát azért annyi kiegészíŧés: hogyha tényleg elhiszed azt, hogy az apple képes lenne lezárni a rendszert (ha akarná), csak nem teszik, mert így több embert mozgat meg, akkor az sem állja meg a helyét, hogy ki akartak adni egy natív alkalmazásokkal bővíthetetlen rendszert, csak elbaltázták. nyilván ha tényleg bővíthetetlenre akarták volna, akkor fogják, és kiszedik az összes olyan elemet, amivel programokat lehet telepíteni, vagy esetleg építenek egy teljesen új rendszert, amiben ez eleve benne sincs.
    párhuzamba állítva: az android is hasonló cipőben járhatna, mivel a linux alapra építkeznek egy java-s környezettel, és nem lehet rá natív linuxos kódot tenni, csak a java működik. érdekes, hogy nem tudok olyanról, hogy nagy tömegben törnék fel a platformot, és gyártanának rá natív alkalmazásokat, pedig igen jó/kelendő lenne (médialejátszók, navigáció, játékok).

    akkor már sokkal valószínűbbnek tartom azt (és itt van egy kis összesküvés elmélet), hogy megcsinálták a rendszert, és előre be volt tervezve, hogy majd X idő után megnyitják, miután "kiszivárgott" pár törés, és elkezdtek ráharapni az emberek (ha meg nem haraptak volna rá, akkor nem kellett volna törődni az egész app store dologgal).

    egyébként a maemo-val az is a gond, hogy az egyes verzióknál inkompatibilitás is van (amennyire tudom), így hiába van piacon már több éve, a maemo5 lényegében új piaci szereplőnek tekinthető ilyen szempontból. persze nem azt mondom, hogy ez jó, de megmagyaráz valamit...

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #283 üzenetére

    az egy érem két oldala az pontosan ellentétes dolgokat kellene jelöljön. inkább talán más megközelítésére gondoltál ugyanannak a dolognak. amúgy az ubuntu is debianra épül, ahogy a maemo is (csak más eszközre lettek tervezve), és még sok más rendszer is.
    az egyik nagyon vonzó dolog egyébként számomra a maemoban az a kinézete a rendszernek, ugyanis azon kevés ember közé tartozom, akik gyűlőlik az osx aqua felállást (ha egyáltalán van még ilyen ember). de ezen felül is van egy rakás különbség a gépben, ami fizikai, péládul ugye usb port, hardveres billentyűzár, fizikai qwerty. ezek is olyan dolgok, amiket egy jailbreak nem képes megoldani. szóval szerintem egyáltalán nem hasonló telefonról van szó, hiába "véletlenül" hasonló processzort használnak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #289 üzenetére

    az ikonkészlete azonos/hasonló például. illetve még - bár ezt nem tudom szépen egy szóval megfogalmazni - a menük kialakítása, ez a fehér alapon elrendezett valami. jó, lehet, hogy nem aqua a neve, nekem ez a szó maradt meg az osx témák kapcsán.

    nem minden widget hasznos (pl: random kép kicsiben a kijelzőre), de vannak azért jó ötletek is (wifi, bt kapcsolók; todo és appointments...). persze akkor jó az egész, ha aktívan beilleszkedik a designba (pl. android, új meizu ui), és nem az egész készenléti képernyőt annak szentelik (touchwiz).
    a fekete ui amúgy elég elterjedt, és már régóta használja sok telefon. például az ősrégi samsung black ui, de említhetem a blackberry telókat is. eddig rengeteg ember elvolt vele szépen, és nem panaszkodtak.. ki is emelném, hogy a blackberry telefonok kijelzői is tft technológiát használnak (a szifonhoz hasonlóan), és a fekete menüelemek ellenére tökéletesen látható marad kültérben is, de ami a meglepőbb, hogy színtorzulást sem szenved.
    mindezek ellenére szerintem elég könnyű lesz lecserélni a kinézetet majd.

    azért, mert számodra felejthető kategória, én még had értékeljem másképpen a fizikai billentyűzet meglétét. sőt, van még néhány ember szerintem, akinek tetszik, nem hiába gyártanak ilyen telefonokat is.
    a csatlakozót már megbeszéltük: mivel nekem nincs egy darab apple termékem sem, sőt, az ismeretségi körömben sincs senkinek, így sokra megyek az amúgy nagyon elterjedt kábellel. kocsiba meg simán elég egy stereo kábel jack dugóval, vagy ha már modern technológiát akarunk, akkor fm adó. egyébként remek, hogy többre képes, mint az usb kábel, de ahhoz, hogy tévére köthesd, úgyis kell egy másik kábel, mert vagy usb vége van egy kábelnek, vagy valami, ami a tévébe megy.

    a két telefon rendszere meg igencsak más tészta. vagy ezek szerint az osx is lényegében egy debian? mert akkor sajnálom azokat, akik pénzt adnak az előzőért, hiszen a második ingyen van. :B

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #298 üzenetére

    azért van a két design-ban egy számomra rendkívül fontos közös vonás: mindkettő csúnya. :P

    köszi, hogy még képeket is szúrtál be, de voltam én már egy BB (nem túlságosan) boldog tulajdonosa. két dolgot fűznék hozz: az egyik az, hogy a fekete főmenü is tökéletesen látható volt verőfényes napsütésben, a másik pedig az, hogy az almenüket elég ritkán piszkálja az ember (de ami még ennél is lényegesebb, hogy mindenképpen először a főmenün kell átközdjed magad, akármilyen láthatatlan is lenne).

    igen, igazából a qwerty ezen konkrét kialakítása nekem sem nyerte el a tetszésemet, jobban bejön ránézésre a Milestone, vagy a G1 féle verzió. de a megléte azért jó pont, még akkor is, ha nem csinálnak belőle külön változatot egy olyan piacra, ahol lenne vagy 100 vevője :) (teljesen mellékes, de én különben is jobban értékelem azt, ha ázsiai szövegbevitel jól meg van oldva, de ebben szerencsére jó a Nokia)

    nem tudom mi a bajod a stereo kábeles zenehallgatással. teljesen jól lehet vezérelni, ahogy mondjuk egy navigációt is vezérelnél: nyomkodni kell a telefont... nem hiszem, hogy nagyobb macera, mint a műszerfali gombokat nyomogatni.

    én is hallottam, hogy lehet aptitude-ot telepíteni szifonra, de ettől még nem lesz jobban hasonló a BSD a Debianra. akkor már a Maemo sokkal jobban hasonlít az Androidra, ott legalább mindkét esetben linuxról beszélünk...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #303 üzenetére

    jelenleg amiket én használok, azt szeretem, de biztosan van ennél jobb megoldás is. időnként ha megunom, akkor elkezdek keresni valamit újat, amit tetszik. a rég firmware alatt a (többek közt) linux alatt ismert tango skint használtam.

    ahol szöveget kell olvasni, az szerintem egyszerűen azért nem fekete, mert kifolyik az ember szeme, ha feketa alapon világos szöveget kell olvasson (bármilyen sokáig így ment ez az ablakkezelős megoldások előtt).
    egyébként a BB-n azok a piktogramok általában sziluetek, amik hasonlóan vékonnyá teszik a felismerendő ábrák vonalvezetését, mint szöveg esetén.

    e90... ó, fiatalok és bolondok voltak még akkoriban :D
    ázsiai szövegbevitelhez nem kell külön fizikai kiosztás. azért nincs még megoldva a dolog, mert gondolom nem forgalmazzák semmilyen olyan országban. de biztos vagyok benne, hogy amint az első szifonra, úgy erre is megoldják házilag, ha esetleg elfeledkezne róla a Nokia.

    nincs kéznél a telefon vezetés közben? miért, te hova szoktad tenni, a csomagtartóba? én általában a váltó elé, de akár fel lehet tolni egy tartóra is a műszerfal közepére.

    egyébként köszi a felvilágosítást, mostmár tudom, hoyg én valójában egy windows7-et használok a telefonomon, hiszen a könyvtárstruktúra és a parancsok hasonlóak, meg a regisztrációs adatbázis is :) most határozottan jobban érzem magam :K
    (de azért ezzel az operációs rendszeres elméleteddel fáradj be egy OS fórumba is, nagyon fognak szeretni)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #306 üzenetére

    igen, de a szem kifolyásához kevés köze van a napsütésnek, nekem sötét szobában is kifolyik az inverz szövegtől a szemem...

    jó, és ha nincs a kormányon vezérlő...? jó, nekem most éppen rádió sincs a kocsimban, de azt könnyebb szerezni, mint egy új kormányt. amúgy meg hangrőt állítani, számot léptetni és pause-olni tudok odanézés nélkül is, a többit meg egy pirosnál el lehet intézni.

    ezzel a nézettel még nem fognak elhajtani, de az osx az nem bsd unix, hanem a bsd kernel egy részét vették át, és arra épíŧettek egy tök saját rendszert.
    "Certain parts from FreeBSD's and NetBSD's implementation of Unix were incorporated in Nextstep, the core of Mac OS X."

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Karma #308 üzenetére

    rendben, de ettől függetlenül például az xnu az hibrid, míg a linux az monolítikus kernelt használ, tehát alapvető különbségek vannak azért.
    de az egész abból könnyelmű kijelentésből indult, hogy a két telefon lényegében majdnem ugyanaz, hiszen hardveres s szoftveres szinten is rengeteg hasonlóság. akkor már több hasonlóság van a Mileston és eközt szerintem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #311 üzenetére

    miért lenne olyan más a hardver? ott is cortex a8 proci van, gps, wifi bt, stb...

    talamasca: lehet azon magyarul gépelni, csak ékezetek nélkül. ettől függetlenül ezt sokkal kisebb problémának tartom, mint amikor valaki menőzésből, vagy egyéb indokból "újmagyarul" gépel (ez nem rád vonatkozik, hanem úgy általában).

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz talamasca #321 üzenetére

    nagyjából 3 éve nem volt olyan telefonom, amin lett volna magyar szövegbevitel. sosem zavart sem engem, sem az ismerőseimet, akiknek üzeneteket írtam.
    remek dolog a magyar nyelvvel, hogy ha nem ír valaki ékezeteket, akkor is szinte tökéletesen lehet olvasni. amit beírtál ide ékezetek nélkül, először fel sem tűnt, hogy nem kétszer küldted el ugyanazt. sok ember ír (ide a fórumra is péládul) ékezet nélkül, de soha senki nem bírálta őket emiatt. így is van ez rendjén, amíg a helyesírás és nyelvhelyesség rendben van, addig számomra ez esztétikai hiba, ennyit én képes és hajlandó vagyok alkalmazkodni.

    egyébként ott a RIM, ők sem nagyon csináltak magyar billentyűzetet tudtommal, mégsem hallani nagyon, hogy őket bírálnák.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz honyike #361 üzenetére

    ha igaz, akkor négy normás gsm és három normás umts készülék, így bárhol tudod használni a világon.
    egyébként mivel a maemo lényegében egy debian linux, így nem tartom kizártnak, hogy vizsonyag egyszerű egy magyar lokalizációt csinálni hozzá.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #377 üzenetére

    telefonok közül úgy tudom nincs olyan, amire világgarancia lenne. más régióba szánt készülékkel nem fognak semmit kezdeni nálunk (asszem most már az EU-s telefonokra legalább van garancia, de régebben _csak_ magyar területen eladott telefonokra volt nálunk). ez nem csak a nokiával van így, hanem tudtommal bármelyik gyártónál. IMEI alapján megnézik, hogy hova való, és csak ott szervizelik.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #380 üzenetére

    igazából az ilyen fólia meg akksi kérdésre nem tudok válaszolni, de szerintem ezek a kisebb problémák.
    az utolsó kérdésedre: bár én nem vagyok tulajd, de jelenleg azt mondanám, hogy én nem vennék N900-at még. a maemo5 nem kompatibilis az előző verziókkal, így lehet, hogy szoftveres ellátottság kicsit akadozó hozzá még jelenleg. illetve rezisztív a kijelzője, kicsit vaskos és elég nahéz maga a telefon, jelenleg nincs benne álló nézet a menüben, és így tovább. egyetértek az angol véleménnyel, hogy ígéretes, de jelenleg ez első számú telefonnak csak elég sok kompromisszummal használható. én ha most vennék telefont (és valószínűleg fogok is), akkor inkább egy Milestone-t vennék, abban ezek a hibák nincsenek olyan bosszantó mértékben jelen. ha kell a fizikai billentyűzet, akkor vagy ezt tudom javasolni, vagy talán valami Touch Pro2-t. mondjuk az előbbi az Amerikából nehéz lesz, mert ott a Droid változatot árulják, ami ugye cdma hálózaton fut, olyan meg nincs nláunk...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #384 üzenetére

    nos, a milestone-hoz már van egy egészen kiterjed alkalmazásbolt, illetve a rendszert is többen és gyorsabban fejlesztik, mint a maemotól várható. emellett szerintem szebb telefon, vékonyabb, könnyebb, jó az összeszerelése, stb. amire vigyázni kell, hogy a 2.0.1-es frissítés előtti szoftverek elég sok hibát tartalmaznak a jelek szerint.
    hardveresen nagyjából azonos a két telefon. a két rendszer közül ha rendesen ki lenne dolgozva, akkor a maemo szerintem jobb lenne az androidnál, de jelenleg közel sem ez a helyzet, plusz a mögötte levő támgoatás sem hasonlítható. mert ugyan a maemo egy debian linux alapú rendszer, annak minden előnyével, de jelenlegi formájában még sokat kell reszelni rajta, hogy telefonként is jól használható eszköz legyen az n900. "technológiai szépérzékkel" nézve elképesztő készülék, de ennek ellenére nem kéne saját használatra.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #386 üzenetére

    mondjuk engem a kamera nem érdekel annyira. tud képet készíteni, aztán kész. a füles sem nagyon számít, eddig az összes telefonoomhoz adott headset-et bontatlanul adtam tovább a következő tulajnak. a 32GB az mondjuk jól jönne, de attól is függ, hogy mire használod a telót. divx-et ugye nem tud egyelőre az android, ha meg konvertálod a videókat valami h264-be, akkor általában kevesebbet is foglalnak, illetve kérdés, hogy zenére mennyire használható. nekem eddig egyedül a Meizu volt olyan, amire azt mondtam, hogy kivált egy mp3 lejátszót (illetve még a BB8900 sem volt rossz, de fél óra zene után annyit merült az akksija, hogy inkább nem használtam ilyesmire).

    az mondjuk igaz, hogy ha nem tetszik, akkor még mindig el tudod adni. bár mondjuk a különleges telefonok eladásával szokott némi gond lenni. nekem a BB-t egy hónapig kellett hirdetni, mire volt egy (!) jelentkező rá...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #389 üzenetére

    igen, tudom, hogy nyugatabbra nagyon népszerű a BB, Londonban amikor a reptéren megérkeztem, az tűnt fel, hogy 10 emberből leglaáb 8 valamilyen berryvel rohangált...
    nem tudom kint mennyire nehéz eladni használt telefonokat, de itthon úgy vettem észre, hogy a garancia sokat számít, mert mindenki parázik a kis összekuporgatott pénzét amire költi, az ne fuccsoljon be. de ezt majd szerintem meglátod, hogy mennyire nehéz eladni, ha netán oda fajulna a dolog. addig javaslom fogd fel optimistán, hogy tetszeni fog a telefon :)
    a konvertálást én is tudom, hogy macerás. nekem csak laptopom van, és ez a cpu nem valami gyors ilyen feladatoknál. a mostani telómra meg tényleg csak fel kell másolni, gyakorlatilag bármit lejátszik alapból. viszont olyan gyakran nem nézek filmet, csak repülőtéren, vagy amikor valamire sokat kell várni, általában inkább csak zenét hallgatok, szóval ez nekem nem akkora szempont mégsem. illetve remélem, hogy hamarosan azért megoldják andoridon is ezt a problémát :) (amúgy nem igazán értem, hogy miért a licenszdíjas megoldások terjedtek el audio és video kódolásnál is. ott az ogg, teljesen jó, és semmi nem kezeli, ellenben az mp3-mal. illetve ugyanígy a h264 a divx ellen..)
    én HD2-t nem vennék. egyrészt túl nagy (széles, magas), másrészt meg nincs rajta qwerty (ha ez nem lenne szempont nálam, akkor asszem Liquid-et vennék, vagy esetleg Motoroi-t), meg valahogy nem jön be a wimo logikája sem.

    Quasi_modo: mondjuk ez szerintem nem szabadna olyan nagy gond legyen. ha mondjuk 1000 töltést bírna csak ki egy akksi, akkor is 2,5-3 évet bír ki napi töltéssel. és ha meg meghalna, akkor meg lehet viszonylag fillérekért venni újat hozzá. bár manapság 2-3 évet nem gyakran él meg szerintem a legtöbb telefon.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Quasi_modo #399 üzenetére

    igen, csak arra akartam kilyukadni, hogy ennyibe kerülő telefonnál tényleg nem akkora beruházás egy pár ezer forintos akksi úgy évente (mert azért 4-500 töltést csak ki kell bírjon).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #401 üzenetére

    a "Dia" az becsületes nevén HTC Touch Diamond lenne.

    pont amit belinkeltél, ott is az első boltban 5400ft, az még nem olyan sokkal drágább, mint a 27usd :) amúgy nem szabad kisütve tárolni Li-ion akksit, mert hamar meghal. az újabbak már talán annyira nem halnak meg gyorsan, de ha egy kritikus töltés alá esik (magától is folyamatosan veszít a töltöttségéből, ha csak a polcon áll), akkor nem lehet már újra működésre bírni. a vezérlő elektronika ugye lekapcoslja a telót, ha közeleg a kritikus minimál szint (illetve persze még biztonságos távolságban tőle), de nem képes nyilván az éterből utántölteni egy kicsit, hogy ne haljon meg az akksi.
    mivel ezek kémiai elven működnek, így van egy "rugalmasságuk", vagy "kapacitásuk". ha folyamatosan használod, akkor nem lustul el, és viszonylag sokáig működni fog. ha meg leteszed hónapokra a polcra, akkor lehet, hogy többé nem fogod feltölteni. érdemes szerintem felváltva használni őket, ha kettőt veszel.

    én is részben azért vettem részben Meizut, mert elég egyedi, itthon talán 10 ember van, aki ilyet birtokol. :D meg persze emellett még jó is nagyon.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #406 üzenetére

    igen, ritka telefon, mert Kínában gyártják, Kína számára, így külföldön csak annyi kapható, amit "kicsempésznek" belőle. volt róla még egy éve a mobilarénán is teszt, meg én is írtam többször a logoutra cikket.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cyberpunk #411 üzenetére

    szerintem arra ne számíts, hogy "csak adnak garilevelet hozzá" :U
    a legjobb esetben kapsz valami amerikai, vagy hong kong-i garanciapapírt, amivel itthon kötörölheted. a 6 hónap bolti garancia pontosan azt jelenti, hogy ha szerencséd van, akkor 6 hónapon belül tudsz reklamálni a boltban, és ha még nagyobb szerencséd van, akkor esetleg kezdenek is vele valamit.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz killipoly #427 üzenetére

    nem akarlak elkeseríteni, de álatalában azért van egy-két törvényszerűség. egy akksi kapacitás a fizikai méretei ismeretében véges (illetve határos), ennél nagyobbat nem (vagy csak nagyon nehezen) lehet belepréselni annyi cellába. namost ha meg is tudja egy cég csinálni, akkor az valószínűleg a milliárdos költségvetésű Nokia lesz inkább, mint egy ilyen kisebb cég. ráírni persze akármit lehet a papírra.
    szóval összességében: ha nem növelik meg az akksi méretet, akkor elég nehéz lesz a kapacitást növelni. illetve olyan lehetséges, hogy kiadnak egy másik (utángyártott) hátlapot hozzá, ami alá befér az akksi, de jó bumszli lesz.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz quizalmos #433 üzenetére

    a linuxban az a szép, hogy amiket tárolóból raksz fel, azok szinte képtelenség, hogy elrontsák a rendszert. ezeket a progikat ugyanis ellenőrzik, így nem kerülhet be kártékony kód. olyan előfordul, hogy valami béta állapotút telepíŧessz, és instabil, de a programokat tisztán el lehet távolítani, nem szemetelik tele a gépet, mert a csomagkezelő megjegyzi, hogy pontosan mi rakott fel, mi változott.
    amúgy a teljes OOo csomag sem foglal szerintem olyan vészesen sokat ám.

Új hozzászólás Aktív témák